Problem z postprocesorem

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
bartosz37
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:54
Lokalizacja: Polska

Problem z postprocesorem

#1

Post napisał: bartosz37 » 30 sty 2013, 01:21

Witam,
Szanowni Państwo, piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego frezowania w 3d. Posiadam Frezarkę CNC Lynx Otter-1 wraz ze sterownikiem Tapper.
W firmie posiadam oprogramowanie CAD/ CAM 2,5d EduCAD.
Posiadam gotowe projekty. Produkty, które chce frezować w MDFie to lejek dla głośnika wysokotonowego oraz formy do odlewów rur bass-reflex. Oba projekty są 3d. Nie posiadam oprogramowania CAD/ CAM 3d.

Udało mi się znaleźć znajomego, który posiada program MasterCAM x5, gdzie zrobiliśmy próby generowania g-codu. Osoba obsługująca program nie była w stanie ustawić postprocesora w taki sposób, żeby program sterujący frezarką - Tapper go przeczytał. Po rozmowie z producentem frezarki okazało się, że postprocesor musi być skonfigurowany pod Tappera.
Program sterujący Tapper nie pozwala na:
1. Pomijanie mnemonika ruchu (G0, G1, G2 i G3). Czyli w każdej linii g-kodu musi być mnemonik ruchu.
2. Programową korektę narzędzia (G43) - należy ja wyłączyć.
3. Pomijanie zapisu prędkości. Prędkość powinna zawsze zapisywać się na końcu każdej linii (np. F5000).

Bardzo proszę o pomoc. Przydałyby się wskazówki rozwiązania problemu:
- Dotyczące ustawienia postprocesora w programie CAM, jeżeli jest to możliwe.
- Innego programu CAM, w którym ustawienie postprocesora będzie możliwe. Chcę uniknąć kupna takiego programu, potrzebuje wygenerować zaledwie 5 g-codow. Może do tego celu nadałyby się jakieś wersje darmowe lub są programy w niższych cenach niż taki MasterCAM.
- Zlecenia komuś wygenerowania takich ścieżek.
- Ocenienia czy w tym przypadku z pomocą posłużyłby program, który by przekonwertował g-code uwzględniając trzy powyższe problemy.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam serdecznie,
Bartosz



Tagi:

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”