Praca automatyczna przy otwartych drzwiach

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
matii1201
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2012, 22:37
Lokalizacja: Rzeszów

Praca automatyczna przy otwartych drzwiach

#1

Post napisał: matii1201 » 10 wrz 2012, 19:06



To centrum pracuje w trybie automatycznym przy otwartych drzwiach i mam takie pytanko czy jest to zrobione prze wpisanie odpowiedniego kodu M tak jak to jest na niektórych obrabiarkach czy po prostu tam gdzie jest mikrowyłącznik jest wsadzona specjalna zatyczka imitująca zamknięte drzwi. Chodzi mi o wszystkie sterowania OSP jak 700m,u10m itd

Wiem ze na niektórych tokarkach wprowadza się M kod w celu otwarcia drzwi żeby na przykład zaczyścic jakieś tam zadrgania ale wtedy głowica stoi tu jest inaczej drzwi są otwarte a program sobie idzie.



Tagi:


Mechan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 77
Rejestracja: 01 sie 2007, 17:40
Lokalizacja: śląsk

#2

Post napisał: Mechan » 23 wrz 2012, 12:29

witam,
jak się przyjrzysz to zobaczysz na filmie zaraz na początku że jest wykręcony kluczyk z boku drzwi obok napisu OKUMA, więc obrabiarka pracuje a raczej pokazuje co może robić i w jakich osiach. myślę że jest to celowo zrobione aby było lepiej to wszystko widać, przez te okratowane drzwi byłby kiepski widok.

otwarcie automatyczne drzwi to żadna nowość, trzeba jednak mieć taką opcję na obrabiarce i wówczas otwarciem drzwi steruje się za pomocą M-kodów, jednak nie wierzę że po otwarciu drzwi obrabiarka może dalej swobodnie pracować, kwestie BHP się tutaj kłaniają.
Pozdrawiam
Mechan

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”