Jakie przemysłowe sterowanie do budowy tokarki/frezarki/cent

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

Jakie przemysłowe sterowanie do budowy tokarki/frezarki/cent

#1

Post napisał: acetylenek » 28 sie 2012, 15:59

Jakie przemysłowe sterowanie do budowy tokarki/frezarki/centrum obróbkowego.

Macie jakieś doświadczenie ze sterownikami przemysłowymi np. Fanuc Sinumerinc i inne w budowie tokarki/frezarki/centrum obróbkowego.

Czy to w ogóle miało by sens i ile może kosztować takie sterowanie?

Pytanie bardzo ogólne. Bo przedział cen pewnie jest 1 do 10 w zależności od wodotrysków.

Przykładowo chce zrobić tokarkę cnc z osią C i napędzanymi narzędziami. Gotowy panel i silniki mogą być systemowe ale nie koniecznie.



Tagi:


figofago
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 10 gru 2008, 22:36
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jakie przemysłowe sterowanie do budowy tokarki/frezarki/

#2

Post napisał: figofago » 07 wrz 2012, 23:17

acetylenek pisze:Jakie przemysłowe sterowanie do budowy tokarki/frezarki/centrum obróbkowego.

Macie jakieś doświadczenie ze sterownikami przemysłowymi np. Fanuc Sinumerinc i inne w budowie tokarki/frezarki/centrum obróbkowego.

Czy to w ogóle miało by sens i ile może kosztować takie sterowanie?

Pytanie bardzo ogólne. Bo przedział cen pewnie jest 1 do 10 w zależności od wodotrysków.

Przykładowo chce zrobić tokarkę cnc z osią C i napędzanymi narzędziami. Gotowy panel i silniki mogą być systemowe ale nie koniecznie.
Myślę, że są to już dosyć poważne pieniądze. Swego czasu raz do roku bywałem na sympozjach organizowanych przez Siemensa na temat sterowań w obrabiarkach CNC. Kołacze mi sie po głowie kwota gdzieś na poziomie około 30000 pln za Sinumerica jednak nie jest to na 100%. Mogę sie mylić. Skleroza robi swoje.

Nie wiem jak inne sterowania, ale Siemens z nakładką Shopturn na tokarkę to potega wg mnie, Heidenhain iTnc530 na frezarkę poza dyskusją, ale ceny nie znam.

Co do Fanuca to odpowiem w ten sposób, mam tokarkę na Fanucu OT z lat 90 ubiegłego wieku( ach ten uciekający czas), baterie do podtrzymania setupu to 3xR20 (koszt pewnie 15 złotych) i trzymają parę lat.
Mam również tokarkę na nowym Fanucu i te trzmają około roku i kosztują coś około 7 stówek.
Biorąc pod uwagę cenę stosowanych aktualnie w tym sterowaniu baterii wnioskuję, że to sterowanie nie jest tanie na tle innych sterowań tej klasy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”