Piła z owiercarką

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
buzun
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 21
Rejestracja: 06 sie 2008, 21:33
Lokalizacja: Piernikowo

Piła z owiercarką

#1

Post napisał: buzun » 11 sie 2008, 14:59

Firma w której pracuję, jest zainteresowana zakupem linii do cięcia i owiercania dwuteowników.
Istnieje kilka opcji. Piła może być wyposażona w różnego rodzaju głowice owiercające lub wypalarkę na robocie. Zastanawiałem się nawet czy robot z wypalarką nie załatwiałby sprawy? (W grę w chodzi np. plazma. Kiedyś widziałem również amerykańskie lasery z opcją montażu na ramieniu robota. Zastanawiałem się czy coś takiego miałoby wystarczającą moc i dokładność by zastąpić piłę z owiercarką? No i czy jest dostępne w Polsce wraz z serwisem? - Te które widziałem nie były.)
Słowem mam kilka pytać i liczę na Waszą pomoc.
Czy ktoś z Was zna się na piłkach z owiercarkami?
Czy możecie jakąś polecić lub jakąś odradzić?
Jaka konfiguracja jest optymalna dla takiego typu sprzętu?

Pozdrawiam,



Tagi:


undy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 33
Rejestracja: 19 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Internet

#2

Post napisał: undy » 11 sie 2008, 20:26

Ja w firmie mam ta dokladnie (to jest wlasnie ona firma w ktorej pracuje ja kupila) co na zdjeciu http://www.voortman.net/steel-machinery ... 2001).html

powiem ci tak..jezeli pracujesz w firmie gdzie robiecie konstrukcje stalowe a dotychczas trasowanie otworow i ich wykonywanie nie bylo mocna strona pracownikow zastanowcie sie nad taka.. wierci numeruje zaznacza w ktorych miejscach maja byc wezlowki,blachy doczolowe tnie na wymiar..

Ale jezeli za duzo takich belek nie macie to ona odpada..

W zwiazku z tym ze ta maszynka ma juz kilka latek, jest problem z przepracowaniem 8rg bez atrakcji. pytaj co chcialbys wiedziec to w pracy wypytam dokladnie operatora i tobie napisze. Pozdrawiam


Autor tematu
buzun
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 21
Rejestracja: 06 sie 2008, 21:33
Lokalizacja: Piernikowo

#3

Post napisał: buzun » 12 sie 2008, 08:38

Wielkie dzięki Undy! :D
Z tego co rozumiem to Wasza maszyna ma 7 lat? (Tak wnioskuje po linki .../voortman_sawing_and_drilling_system(2001) )
Chętnie dowiedziałbym się czy Wasza maszyna cierpi na różnego rodzaju przypadłości, czy może jest jedna lub zestaw kilku problemów, które dominują. Rozumiem, że maszynę kupiliście od Voortmana? Była po jakimś remoncie serwisowym, czy V. występował tylko jako pośrednik? Ile i jakie macie głowice wiercące? (Czasami są z 4 wiertłami na obrotowej głowicy, a czasami każda głowica pobiera z magazynka.) Chłodzenie macie zewnętrzne czy wewnętrzne? Jakie Taśmy do cięcia używacie, zwykłe czy widiowe? Na ile Wam starczają? Jakie macie wymiary okna i jakiej wielkości dwuteowniki możecie obrabiać? Jakbyś mógł się też dowiedzieć ile trwa średnio przetworzenie metra takiej konstrukcji (wystarczy, że podasz mi jakiś przykład z życia :) ).

Sorry, że o takie pierdoły pytam, ale wiadomo, że od producenta to można się dowiedzieć tylko tyle, że jego maszyna jest najlepsza na świecie i jedynie śniadania Ci do łóżka nie zrobi, ale poza tym to potrafi wszystko. No a potem wychodzą kwiatki.
Pozdrawiam,


undy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 33
Rejestracja: 19 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Internet

#4

Post napisał: undy » 12 sie 2008, 09:35

Tak sie sklada ze ide do pracy na 14 wiec wieczorkiem powinienes miec juz odpowiedz.

Maszyna ma siedem lat tak jak podpisane na stronie voortamana i bralismy od nich bez posrednikow. Przyjechali , podlaczyli ustawili rolki podajace material i magazyn gotowych elementow. i chyba na tym sie skonczylo.. kilku dniowy test czy wszystko dziala , kalibracja. Z tego co pamietam to zasada byla taka ze oni tylko ja ustawiaja zeby pracowala -a szkolenie pracownikow-sami maja sie nauczyc :|

Glowica wiercaca jest jedna wiertlo pobiera z magazynku -to wiem napewno :]


Autor tematu
buzun
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 21
Rejestracja: 06 sie 2008, 21:33
Lokalizacja: Piernikowo

#5

Post napisał: buzun » 12 sie 2008, 09:48

Ale ma trzy głowice wiercące?

Nie wiesz, czy maszyna przechodziła jakiś serwis w Voortman’ie czy po prostu odłączyli ją u poprzedniego właściciela, zapakowali i zawieźli do Was?

Z góry dzięki za wszystkie informacje. :D


undy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 33
Rejestracja: 19 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Internet

#6

Post napisał: undy » 13 sie 2008, 00:13

witam. zapomnialem kartki z odpowiedziami na twoje pytania ale z grubsza to co pamietam napisze.

Jedna glowica, jedno wiertlo. wiertla ostrzone na plasko (nie wiem jak sie nazywa taki rodzaj ostrzenia) chlodzone od wewnatrz . owierca z 3 roznych stron czyli belka w polozeniu H nie inaczej. nie lapie plaskownikow i rur -ma problemy z katownikami. Max element to 600mm szerokosci jak i wysokosc.. dlugosc do 16m. Usterki-czesto glubi wymiar dlugosci elementu -czujniki szfankuja. nie chce dociskac elementow przy wierceniu. parametry wiercenia sa maxymalnie pokrecone co prowadzi do palenia wiertel.. zle obroty do posowu dobrane ( to juz nie wina operatora ). Pila- tasma zwykla jak w innych tasmowych pilach. starcza przy malych belkach na 2-3tygodnie. przy grubych okolo tygodnia ciaglej pracy. Z tego co mi mowili to voortman wymienil wiekszosc czujnikow zanim do nas przyjechala reszta jest jak od nowosci.

Przerob? dokladnie tego nie powiem bo zalezy co i jak masz podziurkowane.. ale moge Tobie napisac tak.. belke 14metrowa (ipe 500) z okolo 60 otworami, numerowaniem i zaznaczaniem elementow dodatkowych +ciecie na wymiar robi jakos 2h -ale dokladnosc 0.5mm po przekatnej w fi22.

w razie pytan pisz, odwiedzam te forum dosc czesto.


Autor tematu
buzun
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 21
Rejestracja: 06 sie 2008, 21:33
Lokalizacja: Piernikowo

#7

Post napisał: buzun » 14 sie 2008, 13:03

Dzięki UNDY.
Jesteś Wielki!


Sylwan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2008, 09:11
Lokalizacja: Bialystok

Parametry wiercenia

#8

Post napisał: Sylwan » 27 sie 2008, 10:41

Czesc.
Jestem operatorem Voortman VB750 V613.
undy pisze:parametry wiercenia sa maxymalnie pokrecone co prowadzi do palenia wiertel.. zle obroty do posowu dobrane ( to juz nie wina operatora)
Mam identyczny problem z wierceniem. Mam zbyt male doswiadczenie, zeby samemu dobrze to poustawiac. Narazie pozmniejszalem oobroty i posowy to tego stopnia, zeby wiertla nie dymily, a wiory wychodzily bezbarwne. Gdyby ktos mi pomogl w optymalzacji parametrow bylbym wdzieczny.
Material obrabiany to najczesciej stal S275JR S355J2 (zwykle profile HEB, IPE czy rury o przekroju prostokatnym). Uzywam wiertel 12-26 (HSS i z wymiennymi plytkami)


undy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 33
Rejestracja: 19 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Internet

Re: Parametry wiercenia

#9

Post napisał: undy » 27 sie 2008, 20:47

Sylwan pisze:Czesc.
Jestem operatorem Voortman VB750 V613.
undy pisze:parametry wiercenia sa maxymalnie pokrecone co prowadzi do palenia wiertel.. zle obroty do posowu dobrane ( to juz nie wina operatora)
Mam identyczny problem z wierceniem. Mam zbyt male doswiadczenie, zeby samemu dobrze to poustawiac. Narazie pozmniejszalem oobroty i posowy to tego stopnia, zeby wiertla nie dymily, a wiory wychodzily bezbarwne. Gdyby ktos mi pomogl w optymalzacji parametrow bylbym wdzieczny.
Material obrabiany to najczesciej stal S275JR S355J2 (zwykle profile HEB, IPE czy rury o przekroju prostokatnym). Uzywam wiertel 12-26 (HSS i z wymiennymi plytkami)
witam pana :) nasze firmy sa wlascicielami jedynych takich maszy w polsce (z tego co wiem 2 takie voortmany stoja.

co do wiertel to musze sie spytac operatora jak one sie nazywaja dokladnie ale wiem ze sa drogie i chlodzone od srodka rownie drogim chlodziwem sprowadzanym od voortmana. jak masz jakies pytania to daj znac tu lub na pw =albo jakbys chcial skontaktuje cie z operatorem to mozecie wymienic sie doswiadczeniem. pozdrawiam


Sylwan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2008, 09:11
Lokalizacja: Bialystok

#10

Post napisał: Sylwan » 28 sie 2008, 16:23

Podejzewam, ze macie podobne wiertla. Ja uzywam wiertel voortmana, z wymienianymi weglikami. Rowniez sa chlodzone od srodka olejem voortmanowskim. Mam dzisiaj troche mlyn w pracy, wiec zadne pytania, poza tymi w poscie powyzej, do glowy mi nie przychodza. Gdyby operator od Ciebie z firmy zawital na tym forum byloby milo. A teraz wracam do roboty :)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”