Programowanie Wykrawarki Trumpf programem Peps v.4.3

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
darekTG
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2007, 22:04
Lokalizacja: śląskie

Programowanie Wykrawarki Trumpf programem Peps v.4.3

#1

Post napisał: darekTG » 13 lut 2007, 23:07

Czy jest tu ktoś kto programuje Wykrawarki CNc programem Peps v 4.3 chce sie wymienić doświadczeniami z zakresu programowanie :mrgreen:


dark

Tagi:


gino_art
Posty w temacie: 3

#2

Post napisał: gino_art » 02 mar 2007, 19:14

Hey Ja pracuje na wykrawarce Finn Power, ale prawdopodobnie będziemy mieli jeszcze trumpf'a i ja będę jego operatorem. Był bym ci bardzo wdzięczny za informacje na temat tej wykrawarki i pomoc w jej obsługiwaniu. Mój e mail: [email protected]


darekTG
Posty w temacie: 3

#3

Post napisał: darekTG » 04 mar 2007, 18:20

Czesc gino_art napisz mi co Cie interesuje, to jesli będę znał odpowiedz to chętnie pomoge pozdrawiam


Sprawdz pocztę!!!


przemo
Posty w temacie: 3

trumpf

#4

Post napisał: przemo » 05 mar 2007, 09:22

jesli ktos ma jakies pytania dotyczace wykrawarek trumpfa to moze pytac,mam spore doswiadczenie na tych maszynach


Autor tematu
darekTG
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2007, 22:04
Lokalizacja: śląskie

#5

Post napisał: darekTG » 05 mar 2007, 21:12

Witam

Przemo mam pytanko pracuje na wykrawarce Trumpf240R i mam problem jak zminimalizować odpad.Programuje w Pepsie i tak rozłożyłem uchwyty trzymające blachę żeby odpad był jak najmniejszy ale i tak jest dosć spory tzn na zew. uchwytach ok 150 x90 po obu stronach a na środkowych ustawiłem tak ze jest 500x90 i mniej sie nie da.Wiem ze np 260R ma 7 uchytów i uchwyt chowa sie gdy głowica jest blisko niego wiec nie ma problemu z odpadem ale w 240R ma tylko 4 uchwyty stałe i jest problem :( można np pisac program na pół arkusza ale nie zawsze to zdaje egzamin.Będe bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam Darek

[ Dodano: 2007-03-05, 21:56 ]
witam Przemo
Szukam kogoś kto podjąłby sie serwisu wykrawarki z rejonu Śląska najlepiej ( Trumpf Polska odpada bo oni nie zajmują sie takimi starymi maszynami )a ta nasza 240R jest z 1988r.Pomału staram sie w miarę mozliwości zrobić coś fajnego na tej maszynie np ostatnio wiatrowskaz z kogutem ale na necie nie można znaleśc praktycznie zadnej grafiki w formacie dxf lub dwg :( wiec ściagłem sobie grafikę w jpg i w Corelu obrysowałem rysunek i wygenerowałem plik dwg by pozniej go wczytać w pepsie ale jest to dosc żmudna praca i długo trwała bo wiadomo na wykrawarce są problemy z obrobieniem skomplikowanych krzywych.Może znasz jakiś miejsce gdzie można coś takiego znalesc.

:mrgreen: Z góry dziękuje za pomoc
dark


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#6

Post napisał: pop9 » 04 kwie 2007, 18:19

proponuje zapoznac sie z Tops 300 program trumpfa do programowania wykrawarek moze tam sa rozwiaznia rozkładu elementów
a co do serwisu to moze ci goscie sie podejmą http://www.tylkocnc.abc.pl/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”