parametry frezarek BFM FR800 Bielsko oraz FWB 25

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#11

Post napisał: DZIKUS » 14 lut 2007, 22:54

od kilku dni umawiam sie z gosciem na spotkanie i ciagle cos sie dzieje (w mysl zasady "jak nei deszcz to sraczka"), ale mozliwe, ze jutro w koncu obadam ta mazyne. jak juz pisalem mam wrzeciennik od avii z wysuwem pinoli ponad 120mm, tylko trzeba bedzie go dopasowac. te niskie obroty da sie jeszcze przebolec, ale najbardziej przeszkadza mi brak posuwu pionowego, bo chcialem tej maszny uzywac rowniez do wytaczania otworow na gotowo. kupilem poltora roku temu mala frezarke bez posuwow (polska, wazy z 200kg) i wlasnie z tego powodu nie chcialo mi sie jej ani raz odpalic, bo co bym nie chcial robic, to wszedzie przydalby sie posuw...


-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Tagi:

Awatar użytkownika

metalex
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: Wielkopolska

#12

Post napisał: metalex » 17 lut 2007, 16:48

frezarka pozioma FWB produkowana była swego czasu w Jafo Jarocin swoją drogą nie pamiętam czy miała ona możliwość założenia głowicy pionowej

Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#13

Post napisał: DZIKUS » 17 lut 2007, 18:06

ogladalem ta bfm bielsko i musze powiedziec, ze jest to wrecz miniaturowa maszyna (siega mi do kaltki piersiowej) , jak ja zobaczylem, to nawet nie chcialo mi sie nic mierzyc. na oko w dluzszej osi przesuw wynosil jakies 500mm, w krotszej ok 200 w pionie moze ze 300.

teraz mnie interesuje ta cala fwb ale wciaz nie mam samochodu i nie mam sie jak wybrac aby ja zobaczyc.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


michal
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 29 sie 2005, 08:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#14

Post napisał: michal » 11 mar 2014, 12:14

Witam
Mam frezarkę taką jak w temacie BFM 800 i planuję zmianę lokalu, lecz tam nie ma siły. Czy zastosowanie falownika jednofazowego do 2,2kW i podłączenie jej pod napięcie 230V sprawdzi się? Z tego co czytałem, to jest to lepsze rozwiązanie niż wymiana silnika na jednofazowy, chociaż znacznie droższe. Jaki zastosować falownik, skalarny, czy wektorowy?
Lokal, o którym myślę ma podobno starą instalację elektryczną, ale poprzednio był tam punkt ksero i dogrzewali się piecykiem olejowym. Czy instalacja wytrzymałaby obciążenie tej frezarki?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”