Szukam instrukcji do KAM250

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
polikon
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwie 2012, 17:03
Lokalizacja: Gdynia

Szukam instrukcji do KAM250

#1

Post napisał: polikon » 08 kwie 2012, 23:28

Witam.
W firmie gdzie pracuję kupili używaną maszynę CNC KAM 250 firmy Bavelloni.
I jest problem, bo jak przypuszczam ostatni pracownik, który na niej pracował wykasował całą kalibrację.
I tutaj moja prośba.
Czy ktoś posiada instrukcję instalacji tej maszyny, albo zna jakieś miejsce w necie gdzie można by takową pobrać lub kupić.
Jedyne co znalazłem w necie to dwa filmiki na YouTube właśnie tej maszyny co kupiliśmy.
Z maszyną dostaliśmy instrukcję obsługi, ale nie kompletną i brakuje właśnie dwóch książeczek opisujące kalibracje.



Tagi:


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: andrjalo » 10 kwie 2012, 15:18

Mógłby pan zrobić zdjęcia systemu i podesłać.


Autor tematu
polikon
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwie 2012, 17:03
Lokalizacja: Gdynia

#3

Post napisał: polikon » 12 kwie 2012, 21:05

Sam system w maszynie jest taki jak w instrukcji pod tym adresem. http://www.docstoc.com/docs/80529648/Installation Strona 7 tego dokumentu.

Ale już sobie poradziłem. Tak jak wcześniej pisałem, podejrzewałem że ktoś specjalnie rozkalibrował tą maszynkę. I poszedłem tym tropem, wiedząc że osoba która pracowała na tej maszynie ustawiała na niej wszystko, więc musiała mieć dokładną instrukcję, bo bez tego nic się nie ustawi. Więc potraktowałem HDD z komputera dołączonego do tej maszyny programem do odzyskiwania danych i instrukcja się znalazła i maszynka już pracuje.

I mała ciekawostka. Koszt „legalnego wynajęcia” specjalisty do ustawienia maszyny to około 80 eurasi za godzinę + koszty przejazdu i spania. Godziny liczone od czasu wyjazdu do czasu powrotu specjalisty do macierzystego zakładu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”