Charmilles roboform 4000 problem z doborem prametrów

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
bart_ws
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Charmilles roboform 4000 problem z doborem prametrów

#1

Post napisał: bart_ws » 21 gru 2011, 18:30

Witam,
zakupiłem elektrodrążarkę Charmilles roboform 4000 i mam problem z doborem parametrów generatora - to co wpisuję, nie jest przyjmowane, gdy nie podam żadnych, drążenie idzie chyba na minimalnych, bo trwa bardzo, bardzo długo... Elektroda grafitowa, prostopadłościan (dł x szer x wys) 50x35x35mm, materiał drążony to stal.

Proszę o pomoc, jeśli macie jakieś materiały do tej drążarki, to proszę napisać, ja mam instrukcję, niestety tylko po niemiecku :(



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 21 gru 2011, 20:25

Programujesz ją języku proform? Wrzuć jakieś screny panelu. Mogę pomóc.
Generalnie zasada jest taka, że musisz podać rozpalenie czyli szczelinę iskrową. Od niej zależne są nastawy początkowe generatora. Natomiast końcowa nastawa jest określana na podstawie chropowatości jaką chcesz otrzymać. Oprócz tego wybierasz program drążenia zależny od konstrukcji elektrody: orbitowanie, kula, stożek, wektor, lub żebro, albo drążenie po ścieżce. Wszystko zależy od tego co drążysz. Każdorazowo potrzebna jest technologia i geometria drążenia. Nastawy są zależne od powierzchni czołowej i bocznej elektrody a zużycie zależy od proporcjonalne do wydajności ( większa wydajność - większe zużycie elektrody - potrzeba stosowania wykańczającej elektrody o mniejszym podwymiarze).


Autor tematu
bart_ws
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: bart_ws » 22 gru 2011, 00:34

Tak, programuję w proform, jutro postaram się wrzucić screeny. Masz jakieś materiały PL/ENG do tej maszyny?


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#4

Post napisał: zibi » 22 gru 2011, 12:48

Mam materiały "papierowe" do 40 ale twoja 4000 tylko trochę większa.
Zrób zdjęcia wszystkich ekranów maszyny z zakładkami, prep, exe, edit.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”