elektrodrążarka drutowa chińska - opinie

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
b_j
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 301
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:36
Lokalizacja: poznan

elektrodrążarka drutowa chińska - opinie

#1

Post napisał: b_j » 11 gru 2011, 18:06

Witam,

Rozglądam się za elektrodrażarką drutową, niestety moja zasobność portfela ogranicza mi wybór do maszyn używanych lub nowych chińskich.

Co do tych drugich ciałem spytać forumowiczów czy ktoś kupił taką drążarke, i czy jest z niej zadowolony.
Oczywiście zdaje sobie sprawe, że te maszyny nie są wolne od wad ale chciałbym widzieć potencjalnie z czym będe walczył, i czy maszyny te ogólnie nie sprawiaja problemów.

Wykorzystanie to głównie usługi, własny użytek w narzędziowni, pojedyncze detale nie produkcja.

Jak łatwo się zorientować 2 firmy w polsce oferują takie urządzenia.
Pytanie też jest następujące: czy ktoś wie czym i czy wogóle te maszyny się różnią.
Nazw nie będe zdradzał ale myśle że soby zorientowane szybko się domyślą.

Pozdrawiam



Tagi:


drtymf
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 09 maja 2011, 16:29
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

#2

Post napisał: drtymf » 15 gru 2011, 15:35

Powiem od razu ZAP BP bym sobie odpuścił chyba że zaczynasz dopiero nie zależy ci na niczym a szczególnie dokładności i szybkości (natryskowe)i będziesz miał dużo czasu na ostateczne dopracowanie detali pilnikiem, piaskowaniem itp.obróbką , co prawda nie znam ich aktualnych maszyn , mamy w firmie 2 drutowe proste i jedną wgłębną mające koło 8 lat ale z tego co widzę to powiem tak - świat poszedł do przodu oni stoją w miejscu, mimo, że dzięki ich szkoleniom i pracy na ich maszynach dowiedziałem się wiele rzeczy o obróbce elektroiskrowej.
Serwis szczególnie z Końskich też nie grzeszy skutecznością a przede wszystkim szybkością. Być może jeśli maszyna jest na gwarancji załatwiają sprawę szybciej ale potem już nie jest tak różowo. Jak coś na PW mogę Ci podać więcej szczegółów i podzielić się doświadczeniami.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 09:43 przez drtymf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#3

Post napisał: maz » 15 gru 2011, 21:46

Moj post:
https://www.cnc.info.pl/topics80/zakup- ... t32488.htm

Prosze o info na PW o drugiej firmie, ktora nie byla podana.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”