CINCINNATI MILACRON 750 ARROW

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
asioroz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2010, 11:14
Lokalizacja: Starachowice

CINCINNATI MILACRON 750 ARROW

#1

Post napisał: asioroz » 17 paź 2011, 19:53

Witam. Niedawno zakupiłem maszynkę Cinncinati Milacron 750 ze sterowaniem heidenhain 360. Mam 2 pytania:
1. Czy ktoś posiada jakakolwiek DTR do takowej maszynki gdyż dostarczono ją mi tylko ze schematami elektrycznymi (chciałbym podejrzeć możliwości programowania cyklami).

2. Drugi problem dotyczy przesyłania na maszynkę programów z dużą ilością bloków. Sprzedający zapewniał mnie że maszyna wczytuje do 99999 bloków w programie, natomiast ja mam już problemy z wgraniem programów powyżej 4000 bloków (generowany program z oprogramowania cam).

Proszę o pomoc. Jeżeli ma ktoś jakąś propozycje odnośnie przesłania programów o większej ilości bloków będę wdzięczny, bądź jakiś inny sposób na obejście tego. Poniżej podaje maila [email protected]

Pozdrawiam



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 18 paź 2011, 11:53

Postaw laptopa przy maszynie i przesyłaj programy za pomocą TNCremo. Cykle HH 360 znajdziesz w sieci.


Autor tematu
asioroz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2010, 11:14
Lokalizacja: Starachowice

#3

Post napisał: asioroz » 18 paź 2011, 16:52

Nie wiem czy wykonuje to poprawnie, przesyłam program na maszynę takim sposobem:
1. Wchodzę do programowania i edycji
2. Naciskam klawisz ext
3. Następnie wybieram program oferowany
4. Wybieram i akceptuje enterem.
I takim sposobem wczytuje mi się tylko 4000 bloków.

Znajomy mi mówił że istnieje taka opcja że można puszczać program bez wgrywania go do pamięci maszyny. Podobno maszyna zczytuje sobie pewną liczbę bloków realizuje je następnie usuwa i wczytuje kolejne bloki, ale tego nie wiem jak zrobić.

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł chętnie posłucham
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

silvesters
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: Z warsztatu

#4

Post napisał: silvesters » 24 paź 2011, 14:52

Użyj programu TNCServer, włącz go skonfiguruj i maszyna w czasie rzeczywistym będzie czytała program (oczywiscie z buforowaniem). O ile dobrze pamiętam wywołanie programu zewnętrznego, to CALL PGM > PROGRAM > EXT (softkey) i później nazwa. Ale ręki nie dam czy podałem to w pełni prawidłowo, musisz sprawdzić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”