Strona 1 z 1

jaka frezarka CNC ??

: 09 lis 2006, 00:12
autor: micchalz
witam,
mam taką prośbę, planuje zakup frezarki CNC do drewna może mi ktoś coś doradzić w gre wchodzi cos z lat 1993 - 1998, teraz robie na Morbidelli u-15 fajna jest ale troche już przerzyła ;), zastanawiam sie nad Morbidelli Author 503 ... robi ktos może na takiej frezarce ??, w zakladzie produkujemy dość dużo różnego rodzaju desek, serie nie są za dlugie wiec pasuje żeby bylo w miare "przyjazne" pisanie programów bo w u-15 cza troszke kombinować żeby wszystko bylo OK.
Jakie oprogramowanie bylo by najlepszym rozwiązanie do tego typu rzeczy ??

: 09 lis 2006, 16:31
autor: sgrucha4
ja tez pracuje na morbidelli u15.macie ja moze podlaczona do pc albo laptopa?
bo ona ma bardzo malo pamieci i moje programy juz sie na nia nie mieszcza.pozdrawiam

: 10 lis 2006, 21:24
autor: micchalz
witam , niestety nie udało mi się podłączyć U-15 do PC, próbowałem kilka razy ale nic z tego ... też bardzo bym chciał podpiąć do PC, bo mi również programy sie nie mieszczą i jeszcze to wpisywanie do maszyny ... cos pięknego ;), a tak przy okazji moze wiesz czy dal sie zrobić elipse?? albo jak podczas frezowania zmienić wysokość ... bo nie moge sobie z tym poradzić ;/ a dość mi to potrzebne

: 11 lis 2006, 08:58
autor: sgrucha4
oczywiscie ze da sie zrobic elipse i podniesc wysokosc frezu podczas frezowania.
ja robie programy w autocad i co za bajery mozna na niej zrobic to glowa mala tylko jeden minus"ograniczona pamiec".robilem programy dlugie na prawie 200 blokow a w tej maszynie w jednym programie mozna wpisac 99 i proogram skladal sie z 2 podprogramow bo innej rady nie ma . z dwoch programow robilo mi jeden detal.maszynka jest dobra pracuje na niej okolo 5 lat i w pisaniu programow na niej jeszcze nie mialem klopotow zeby cos nie wyszlo.
pozdrawiam.

: 11 lis 2006, 17:13
autor: micchalz
ja również wszystko robie w auto cadzie tan rysuje pozniej drukuje sobie współrzędne punktów i wpisuje ..., a elipsy nie udało mi sie nigdy zrobic a podnosić wysokość próbowałem ale maszyna mi głupieje przyśpiesza oś Z na MAX i idzie na sam dół i sie wyłącza ;/ mam bardzo wielką prośbę moglbym dostać od Ciebie przyklad jak wpisac elipse i jak zrobić z tą zmianą wysokości podczas frezowania , a czy masz może coś na temat programowania tej maszyny ?? bo ja sie uczylem metodą prób i błędów ponieważ nie mam żadnej instrukcji do U-15 na której pracuje a to pierwsza CNC na jakiej wogóle robilem, tak więc nie mam zbyt wielkiego doświadczenia okolo 15 miesięcy mam z nią do czynienia :) Pozdrawiam

: 11 lis 2006, 21:34
autor: sgrucha4
napisz mi po wyzerowaniu maszyny na jakich wspolzednych sie zatrzymuje os x,y,z.a elipse przesle tobie w tygodniu bo programy trzymam w pracy.