Centrum CNC - pionowe

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

Centrum CNC - pionowe

#1

Post napisał: Młynek » 14 wrz 2011, 20:41

Witam serdecznie po długiej przerwie.

Koledzy w najbliższej przyszłości muszę rozglądać się za centrum CNC pionowym, które będzie miało co najmniej 1m x 0.5m posuwów roboczych.

Co koledzy możecie polecić z maszyn używanych - nie potrzeba mi czegoś nowego, ponieważ na tej maszynie będzie tylko i wyłącznie wykonywana praca fazowania i gwintowania M12, M10 ii M8... i nic więcej.

Najlepiej gdyby maszyna była dwupaletowa - byłbym w niebie :)

Każde sugestie mile widziane :)

Zależy mi aby maszynka sobie bezproblemowo latała i w razie potrzeby serwis nie kasował by 1000E za kiwnięcie palcem...



Tagi:


Torazu
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:13
Lokalizacja: wziąć pieniądze?

#2

Post napisał: Torazu » 18 wrz 2011, 07:58

Malego HAAS'a?


Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

#3

Post napisał: Młynek » 19 wrz 2011, 17:45

ano właśnie jak to jest z tymi Haasami?

Ceny mają baaardzo przystępne w porównaniu do Mazaka ale jak to wygląda w praktyce...

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: WZÓR » 21 wrz 2011, 19:47

Młynek pisze:ano właśnie jak to jest z tymi Haasami?

Ceny mają baaardzo przystępne w porównaniu do Mazaka ale jak to wygląda w praktyce...
:arrow: https://www.cnc.info.pl/topics90/vf2-vt30399.htm#217893
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


jachu
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 13 cze 2010, 23:24
Lokalizacja: podlaskie/czarna b.

#5

Post napisał: jachu » 25 wrz 2011, 21:00

U mnie w pracy jest jest 5 centrów w tym trzy okumy: pionowa 4-osiówka VH-40 z obrotowym stołem i wymiennnikiem palet (za mała dla Ciebie), i dwie pionowe 3-osiówki. Z codziennych obserwacji mogę powiedzieć, że są to najbardziej niezawodne maszyny na całym wydziale (ponad 40 maszyn cnc). Jakbym miał szukać analogii w innych obszarach to porównałbym je do karabinu AK-47 - walniesz o drzewo, obijesz z błota i dalej strzela. Pierwszą z serii okum (MC5-VA z r.1984 - jeszcze z czytnikiem taśmy perforowanej) szef kupił po cenie złomu gdzieś na Śląsku. Przez 4 lata użytkowania tylko raz miała awarię - siadł jakiś licznik od pozycjonowania magazynu. Po wymianie (1500zł) chodzi jak przeciąg. Co prawda wiek robi swoje i w okresie letnich upałów zawiesza się magazyn ale to z powodu niedziałających wentylatorów w szafie sterowniczej. Ponieważ naprawy nie szło się doprosić koledzy zrzucili się na wentylator pokojowy który dmucha od czerwca do września w otwarte wnętrze szafy sterowniczej. W pozostałych były drobne sprawy wynikające najczęściej z obluzowania czujników ale nigdy nic poważnego i kosztownego. Sterowanie może na początku wyglądać trochę dziwnie ale po miesiącu pracy nie zamienisz go na nic innego. A'propos - szukam zrozumiałego (polskiego) tłumaczenia instrukcji sterowania okuma 7000M.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”