Tokarka Colchester Tornado 110 z Fanuc 21iT

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 254
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:14
Lokalizacja: Białystok

Tokarka Colchester Tornado 110 z Fanuc 21iT

#1

Post napisał: MacGregor » 04 lis 2006, 09:49

Witam!

Mam kilka pytań do kolegów pracujących lub mających pojęcie o sterowaniu Fanuc 21iT w tokarce Colchester Tornado 110.
Bardzo proszę o wyrozumiałe potraktowanie moich pytań.

1.Czy istnieje możliwość zmiany języka, na angielski (moja jest sprowadzona z Niemiec) czy pozostaje wizyta serwisu.

2.Przesył danych ,czy PCIN będzie przydatny (bo takiego używam przy Sinumeriku) czy ustawiony do Sinumerika będzie chodził przy Fanucu.
Mam w książce obsługi opisane ustawienie parametrów transmisji w maszynie, ale nic więcej.
Jakie ustawienia ma mieć PCIN.

3. Czy kable do złącz szeregowych mają standardowe okablowanie czy każdy sterownik potrzebuje swojego odmiennego połączenia(mam kabel który był używany do HAASa, 9 PC- 25 maszyna)


POZDRAWIAM

Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 04 lis 2006, 15:47

MacGregor pisze:2.Przesył danych ,czy PCIN będzie przydatny (bo takiego używam przy Sinumeriku) czy ustawiony do Sinumerika będzie chodził przy Fanucu.
Mam w książce obsługi opisane ustawienie parametrów transmisji w maszynie, ale nic więcej.
Jakie ustawienia ma mieć PCIN.
Jeśli masz wersje DOS-owa to powinien działać . WIN-PCINa nie udało mi sie zmusić do pracy z FANUC-iem ale być może za słabo sie starałem . Wątpię czy będzie chodzić na tych samych ustawieniach no chyba ze w obu maszynach będą identyczne parametry . Najlepiej zrób sobie kopie peceina w innym katalogu i ustaw go do pracy z FANUC. Parametry musisz mieć ustawione identycznie jak w maszynie .
3. Czy kable do złącz szeregowych mają standardowe okablowanie czy każdy sterownik potrzebuje swojego odmiennego połączenia(mam kabel który był używany do HAASa, 9 PC- 25 maszyna)
Kabelek z innego sterownika nie koniecznie będzie działał . Ja zrobiłem kabelki wg schematu który jest w PCIN-ie i nie bylo problemu .


Autor tematu
MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 254
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:14
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: MacGregor » 06 lis 2006, 22:39

Witam!

Dziękuję za odpowiedz kolego "Skoti".
Rozejżałem się po internecie i znalazłem stronkę z ustawieniami parametrów w PC i maszynie, a także połączeń wtyczek,i do różnych sterowań.
Jeśli komu sie przyda to podaję adres. www.aggsoft.com/cnc-dnc/

Ponawiam pytanie o możliwość zmiany języka na angielski czy można to zrobić samemu czy pozostaje serwis.
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”