Obrabiarka do 150tyś

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#11

Post napisał: kostner » 24 lip 2011, 18:40

Co prawda to prawda - maszyny Kimla robia wrazenie. Ale koledzy maszyny na Machu wcale nie sa takie zle !! Maszyna to mechanika i sterowanie. Jezeli mechanika jest ok to Mach jest naprawde za***istym systemem sterowania. A jak sie Mach nie podoba to polecam Mitsubishi - to jest dopiero wypas a cenowo powala wszystkie mi znane profesjonane systemy CNC.


Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Tagi:


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#12

Post napisał: paulg » 24 lip 2011, 23:17

kostner pisze:olecam Mitsubishi
Zaśmiecę temat - ale może coś więcej kolega rozwinie - temat bardzo ciekawy
Pozdrawiam
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#13

Post napisał: kostner » 25 lip 2011, 00:18

Mam dwie maszynki, ktore wolaja o nowe sterowanie. Markowy sprzet, wiec wstyd dawac cos slabszego niz markowe, sprawdzone sterowanie.
No to pokolei. Heidenhain nawet nie chcieli ze mna rozmawiac :).
Siemens ca.7k euro za samo sterowanie + napedy jakies 20k euro.
Fanuc 24k euro za komplet i to w dodatku 0i Mate !!! (juz bardziej sie oplaca kupic w chinach kompletna maszyne, wymontowac sterowanie a reszta na szrot)

No to ruszylem do Mitsu - centrale na Europe mam 20 km ode mnie :). Caly dzien u nich mialem prezentacje. Funkcje sterowania w najslabszym wydaniu powalaja na lopatki !! To co u konkurencji jest w opcji u nich jest w standardzie np. Funkcja analogiczna do Shop Turn(Siemens) lub Manual Turn(Fanuc) lepiej rozbudowana za free. Albo np darmowy program do komunikacji na ktorym Live mozemy obserwowac przebieg obrobki. Wystarczy nadmienic ze Mazak, Traub to wlasnie Mitsubishi tylko porobili swoje ekrany.

Wszystko ma swojego haka :) Sterowanie wspolpracuje tyko z dedykowanymi napedami Mitsu wiec trzeba brac caly komplet. Po calym dniu prania mozgu mysle sobie no to strata czasu ale jak juz jestem niech zrobi oferte. I tutaj szczena o glebe:

Silniki z napedami 1kW + 2kW + 11kW silnik wrzeciona z napedem + sterowanie m70 niecale 9k euro !!!
Z czego sam silnik wrzeciona kosztuje 1800 euro (porownywalny Fanuc ca. 6k Euro). Sterowanie M70 to koszt rzedu 3k euro. Analogicznie liczac na ploter wyniosloby to sterowanie razem z 3 silnikami i napedami jakies 5k euro (na szczescie istnieje mozliwosc sterowania wrzecionem sygnalem analogowym).

Oczywiscie konfiguracja jest duzo bardziej skomplikowana niz w Machu :)

Problem mitsu polega na tym ze nie jest zbyt mocno rozpropagowane. Wszyscy tylko chca wielkiej trojki a pod wzgledem funkcjonalnosci moim zdaniem przebija ono Heidenhaina.

Duzym problemem w Polsce jest zerowe wsparcie techniczne. Z tego co wiem zamowisz u polskiego dealera wszystko ale nikt Ci nie powie co masz z tym zrobic :)Dokumentacji uruchomieniowej po polsku tez nie ma.

Narazie kupilem juz jednego siemensa i jedna maszynke zrobie wlasnie na nim ale nastepna tokarke robie na pewno na kompletnym mitsubishi. Do plotera po dokladnym przetestowaniu. To tyle

Pozdrawiam
Daniel
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#14

Post napisał: paulg » 25 lip 2011, 07:20

kostner pisze:To tyle
I wszystko jasne :wink: - dzwonię do mitsu na polske
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#15

Post napisał: kostner » 25 lip 2011, 10:27

dj znac co ci madrego powiedzieli. Sorry autora za offtopic
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”