hurco

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
tytus178
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:29
Lokalizacja: irlandia

hurco

#1

Post napisał: tytus178 » 26 mar 2011, 22:33

Witam
Jakby ktos mial problem z hurco czy to z winmaxem czy ultimaxem to chetnie pomoge



Tagi:


Adrian-cnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:26
Lokalizacja: Polska-Uk

#2

Post napisał: Adrian-cnc » 08 cze 2011, 12:06

Witam;]..chcialem sie dowiedziec cos na temat maszyn Hurco...pracuje w cnc zaledwie 3 lata..Na szczescie mialem i nadal mam mozliwosc pracy na 3 systemach Haidenchain,Sinumerik i Fanuc.Program,glownie do wiercenia,wycinannia otworow robie w Edgecamie,niestety programu z G-kodow na maszynie nie napisze;/
Staram sie o zmiane pracy oczywiscie w tej dziedzinie..no i jest maszyna Hurco nic nie wiem jaki system ..no ale chcialem sie zapytac o Twoje zdanie ...
jak myslisz moge miec wieksze problemy? z ta maszyna?
trudne do ogarniecia?
co moglbys mi poradzic?
Hurco maja wlasne systemy czy maja tez Fanuca itd?
programy pisze sie przewaznie tylko na maszynach? podobnie jak z G-kodow?

Z gory wielkie dzieki
oczywiscie pozdrawiam


Autor tematu
tytus178
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:29
Lokalizacja: irlandia

witam

#3

Post napisał: tytus178 » 08 cze 2011, 15:24

Tak Hurco posiada swoj wlasny system programowania jak haidenhaim czy fanuc czy mazatrol
ale jest to maszyna cnc i jak wszystkie inne przyjmuje programy w G-kodzie
Mozesz programowac offline na dowolnym sofcie ale powinienes miec postprocesor dla hurco ale nie musisz wystarczy ze masz postprocesor na fanuca bo tez przyjmuje tylko musisz zmienic ustawienia maszyny
Mozesz programowac maszyne na sterowaniu w hurco tzw coversional program ktory opiera sie na cyklach tak jak mazatrol itp. tyle ze mozesz tez uzyc codowskich plikow dxf do pokazania maszynie sciezki obrobki Tylko hurco ma ten patent i goruje tym nad innymi systemami fanuciem czy haidenem gdzie musisz sam opisywac sciezke obrobki
Czy jest to trudne do ogarniecia nie tochyba najprostsza maszyna do programowania z pulpitu


Adrian-cnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:26
Lokalizacja: Polska-Uk

#4

Post napisał: Adrian-cnc » 15 cze 2011, 21:12

WItam,sorki ,że tak pózno odpowiadam...dzięki wielkie za odpowiedz...widziałem nówkę sztukę...ładnie sie prezentuje i każdy kto miał z nia stycznośc mówił ze da się ogarnąć;]..dotykowy ekran,czyściutka hmm tylko ...działać ale niestety nie będę jednak na niej pracował...
Dzięki jeszcze raz;]


KamilNowakowski
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 04 lip 2011, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: KamilNowakowski » 04 lip 2011, 20:54

Ja ostatnio widziałem maszyny Hurco na targach w Poznaniu, prezentują się na prawdę dobrze. Sterowanie też interesujące, pozwala na programowanie w czasie obróbki no i symulację całego procesu. Całość wyświetlana na 2 ekranach z tego co pamiętam dotykowych!

Z opini innych użytkowników wiem, że mają dość sporą sztywność i dużą moc wrzecion. Ale na ten temat to niech się wypowiedzą, Ci, którzy pracują na tych maszynach na codzień.
Warszawa to nie miasto, to styl życia


grzegorz850
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2011, 11:25
Lokalizacja: Środa wielkopolska

#6

Post napisał: grzegorz850 » 28 wrz 2011, 11:41

Witam,
Z cnc moje doświadczenie jest mniej więcej takie jak miedzy chodnikiem a pijakiem który na niego upada (zdarza mi się o niego "oprzeć" ale ślubu nie weźmiemy). Ale do rzeczy, swego czasu wdrażałem pseudo CAMa ( alibre CAM) w pewnej firmie z maszyną made in China Export (sterowanie fanuc) szło ciężko ale jakoś szło. Teraz mam możliwość poćwiczenia sobie na dwóch nowych (2 miesięcznych) maszynach Hurko VMx42 i 24. Założenia są proste dowolny CAM + SolidWorks + postprocesor który muszę stworzyć. Moje pytanie, czy ktoś zna jeszcze jakiegoś Cama w którym idzie podobnie do EdgeCam tworzyć postprocesory ( pisanie go w notatniku odpada)?? po kodach otrzymanych z Hurko widzę że chyba najbardziej zbliżonym posproc. będzie Fanuc. (mylę się??). Na co uważać? czym się kierować, od czego zacząć?? :)
Acha, obłożenie maszyn: produkcja części zamiennych do obrabiarek
Z góry wieeeeeelkie dzięki za wszelką pomoc, opinię itp.
Pozdrawiam


klapex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2011, 17:32
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

#7

Post napisał: klapex » 14 maja 2012, 09:38

Witam,
Mamy u nas na zakładzie tokarkę Hurco TMx8, prosiłbym Pana o pomoc.
Czy może mi Pan podpowiedzieć czy jest jakaś możliwość na tej maszynie regulowania
długości skoku szczęk? Chodzi o że nie możemy zamocować wałka fi16 i fi12, bo
kończy się ruch szczęk - przy standardowych szczekach, z kamieniami dosuniętymi do "oporu" . Pamiętam że na tokarkach innych firm (np.dmg) można to ustawiać,
a na tej - nie wiem gdzie. Czy jedyna możliwość będzie w tym żeby zrobić np. jakąś tuleję redukcyjną albo, dospawać coś do szczek i wytoczyć?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

[ Dodano: 2012-05-14, 09:39 ]
Witam,
Mamy u nas na zakładzie tokarkę Hurco TMx8, prosiłbym Pana o pomoc.
Czy może mi Pan podpowiedzieć czy jest jakaś możliwość na tej maszynie regulowania
długości skoku szczęk? Chodzi o że nie możemy zamocować wałka fi16 i fi12, bo
kończy się ruch szczęk - przy standardowych szczekach, z kamieniami dosuniętymi do "oporu" . Pamiętam że na tokarkach innych firm (np.dmg) można to ustawiać,
a na tej - nie wiem gdzie. Czy jedyna możliwość będzie w tym żeby zrobić np. jakąś tuleję redukcyjną albo, dospawać coś do szczek i wytoczyć?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję


Karol_84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2012, 18:28
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: Karol_84 » 27 lip 2012, 01:22

Witam!
Pracuje od niedawna na frezarkach firmy Hurco w niemczech i szukam instrukcji do sterowania w jezyku
polskim prosze o pomoc.....!!!

Pozdrawiam Karol_84


CRF
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: xxxx

Hurco

#9

Post napisał: CRF » 21 sty 2013, 17:23

Witam potrzebuje informacji na temat systemu ultimax i ogólnie o maszynie hurco gdyby ktoś mógł mi w jakiś kolwiek sposób pomoc proszę o pomoc hętnie zapłace za szkolenie na takiej maszynie


[email protected]
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: kłodzko

#10

Post napisał: [email protected] » 06 sie 2013, 22:23

tytus178, Witam serdecznie.
Mam problem ze swoja maszyna hurco. Steroowanie ultimax na maszynie vmx 30 z dodatkowa 4 osia. Problem jest tego typu że kiedy pisze program na koła zębate i używam funkcji powtórzenia operacji( rotary loop) maszyna nie trzyma wymiarów... natomiast kiedy w każdym wierszu pisze wszystko po kolei problem znika i wszystko jest w porzadku.
Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam Michał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”