to jest tak ze kiedyś montowano złącze o nazwie V24- 25pin, obecnie montuje sie to samo złącze pod nazwa RS232-9pin (tak w skrócie), w DTR maszyny powinien być opis do poszczególnych pinow, musisz sobie polutować kabel V24(25pin) na COM(9pin) i przy pomocy odpowiedniego programu wysyłać dane (np. HyperTerminal (z windowsa).
Cyt:
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Moim zdaniem sensowne jest połączenie RTS z CTS na tym samym gnieździe - wtedy "chcę"
generuje "mogę" - czyli port może wysyłać i nie potrzebuje niczyjej zgody. Sensowne jest też
połączenie RTS jednego z DCD drugiego, a CTS jednego z DTR drugiego: jeśli A mówi "chcę wysyłać" to B dostaje "będzie wysyłanie, przygotuj
się"; jak B mówi "jestem gotowy do pracy", to A otrzymuje "możesz wysyłać". To i tak trochę na wyrost, te sygnały można zignorować.
W każdym razie pinów jest 9, z tego 8 jest opisanych, 9-ty to powinien być RI - sygnał dzwonka (przy pracy z modemem telefonicznym, jak ktoś zadzwoni na linię, do której jest podłączony modem, modem używa tego sygnału by poinformować o tym komputer).
Znaczenie innych sygnałów: RTS, CTS, DTR właśnie już opisałem; DSR oznacza, że modem
jest gotowy do pracy, DCD - że dostaje sygnał nośny (co jest konieczne do transmisji danych). No i TxD - dane wysyłane, RxD - dane odbierane, GND - masa sygnałowa.
Sygnały są przystosowane do połączenia komputer-modem, dla połączenia pomiędzy komputerami trzeba ich używać odrobinę inaczej - tak, by każdy komputer miał wrażenie, że "rozmawia" z modemem.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Kabel z drukarki się nie nadaje – albowiem ma zupełnie inne wtyczki
Zobacz dokładnie bo ja uważam, ze chodzi o V24, a nie COM (choć w zasadzie to prawie to samo) , a ze ostatnio konserwuje zabytki to przerabiałem te problemy – jak wysłać program do maszyny aby go nie klepać z klawiatury
