Szlifowanie kuli z trzpieniem

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

zdzicho
Posty w temacie: 3

#11

Post napisał: zdzicho » 28 gru 2010, 22:38

Pytanie było skierowane do autora tematu.,ale on ma juz to ,zapewne głęboko w.... To jeden z tych, co to wpadna zamieszają i znikną na zawsze.



Tagi:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#12

Post napisał: IMPULS3 » 28 gru 2010, 22:41

Skoczek napisal: ...warto tu wspomnieć że kiedyś takie sworznie do końcówek drążków kierowniczych toczyły po wzorniku tokarko-kopiarki hydrauliczne i też się dało coś takiego produkować a auta jeździły po drogach. No wlaśnie, też mnie dziwi że wszyscy pozapominali o kopialach hydraulicznych które są dosyć wydajne i podczas toczenia powierzchni ksztaltowych lub walków wielostopniowych sprawdzają się ciągle nienajgorzej.[/quote]


Autor tematu
ZOSMET
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2010, 21:52
Lokalizacja: z sieci
Kontakt:

#13

Post napisał: ZOSMET » 30 gru 2010, 17:01

zdzicho pisze:Pytanie było skierowane do autora tematu.,ale on ma juz to ,zapewne głęboko w.... To jeden z tych, co to wpadna zamieszają i znikną na zawsze.
Panie Zdicho,
nic podobnego, na bieżąco sprawdzam temat, a ze względu na święta, to podobnie do reszty polaków prace na parę dni odłożyłem na bok.

Do tego typu elementów nie używam maszyn cnc, gdyż było by to nieopłacalne, elemenciki te nie wymagają niewiadomo jakiego procesu technologicznego. "Schodzą" z automatu ATA 40, w 17sek szt. z pręta fi 13, a z 16stki około 20sekund (stal automatowa).

Odkuwki nie wchodzą w grę, gdyż na takie ilości półfabrykatów jakie ja potrzebuję ok 10 000/ miesiąc , jestem w stanie je sam sobie spokojnie wykonać za 30 - 40 gr szt z materiałem. Żadna kuźnia mi nie wykona odkuwki za tą cenę.

Do Pana Skoczek.
Po nowym roku pojadę na Zakłady Mechaniczne ( Tarnowie) i dowiem się, czy będą , w stanie nanieść promień na walce. Jestem przekonany, że metodą walcowania otrzymam pożądaną kulistość i niską chropowatość.

Walcarka jest jak nowa, żadnych luzów na listwie ani wałach, wyciskam na niej gwinty M12 o długości 120 mm.

Serdecznie dziękuję za pomoc.


zdzicho
Posty w temacie: 3

#14

Post napisał: zdzicho » 03 sty 2011, 21:12

Skoro to automat jednowrzecionowy ,to najlepszym rozwiazaniem będzie walcowanie otoczki na walcarce.


Autor tematu
ZOSMET
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2010, 21:52
Lokalizacja: z sieci
Kontakt:

#15

Post napisał: ZOSMET » 05 sty 2011, 09:59

Prześlę zdjęcia jak już będą jakieś efekty.

Tak na marginesie... na ZM przynajmniej w Tarnowie, niechętnie podchodzą do takich zleceń i solą tak paradoksalne ceny, że szok.
Jeśli się tam wybieram żeby coś załatwić to tylko z konieczności, a nie wyboru.


elektropoznan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2013, 01:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Szlifowanie kuli z trzpieniem

#16

Post napisał: elektropoznan » 26 wrz 2013, 01:36

Toczę i szlifuję kule i panewki kuliste do silników agregatowych i trakcyjnych z dokładnością promienia 0.02 mm hartowane indukcyjnie lub nawęglane proszę o zapytania w razie co pomogę [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”