Frezarka FNE 50N, Heidenhain TNC 360, Simodrive611

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
vidal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2006, 06:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Frezarka FNE 50N, Heidenhain TNC 360, Simodrive611

#1

Post napisał: vidal » 02 mar 2006, 06:39

po awarii w czasie pracy w programie nie mogę uruchomić obrotów wrzeciona, po ich wyborze w trybie ręcznym wchodzą i impulsują (kręcą się w tę i z powrotem o kąt około 30 stponi) z małą prędkością, kierunek początkowy zgodny z wybieranym, do zatrzmania stopem. System jak i też simodrive nie wystawiają błędów. Hydraulika, przestawianie zakresu obrotów i zacisk narzędzia działają prawidłowo. Proszę o wskazówki i radę jak rozwiązać ten problem.



Tagi:

Awatar użytkownika

McAndy
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 02 mar 2006, 08:41
Lokalizacja: ubolandia

#2

Post napisał: McAndy » 03 mar 2006, 10:35

Opisz bliżej "awarię" (kolizja, przeciążenie obróbką, zanik napięcia ??)
Sprawdź całość okablowania wraz z układem pomiarowym.

Daj więcej szczegółów.


Autor tematu
vidal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2006, 06:09
Lokalizacja: Zielona Góra

#3

Post napisał: vidal » 04 mar 2006, 19:57

przyczyna awarii bliżej nieokreślona, wg obsługi stało się to w trakcie obróbki detalu, wykonała wcześniej 12 takich samych. Co do okablowania, odłączenie silnika czy też enkodera jest wykrywane zarówno przez Simodrve jak i system NC. Wymuszanie błędów np kontrola położenia przesuwki ( rozwarcie sygnałów z zbliżeniówek) skutkuje pojawieniem się błędów wystawianych przez system NC. W moim przypadku system jak i simodrive nie wystawiają błędów i dlatego też nie bardzo wiem jak to "ugryźć".

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 06 mar 2006, 21:25

tzn. mamy rozymieć że frezowało sobie 13 sztuke i powiedzmy wpołowie pracy wrzeciono staneło?? ( i przyoazji pewnie fezsie złamał)

hhhhmm ciekawe jak jest ralizowana praca wżeciona tzn czy w sterowniku jest jakiś falownik czy może jast falownik osobno ...wtedy można by podpiąc bespośrednio wrzeciono i zoczaczyc czy może sie usmażyło właśnie wrzeciono czmoże cos z enkoderem ... nieznam sie na tym dokładnie ale chyba jest równiez mozliwość podpiąc ten silnik (wrzeciono bezpośredno do sieci --bez falownika ) i wtedy jesteśmy wstanie wykluczyć np. awarie alektroniki ...ajksi sie okaże że silnik wpięty besposredno w sieć pracuje dorze wtedy należało by sie doszukiwać usterki w falowniku

oczywiscie jesli silnik z falownikiem (bez ster.)bedzie pracował tzn ze jest cos ze sterowaniem ....
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

McAndy
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 02 mar 2006, 08:41
Lokalizacja: ubolandia

#5

Post napisał: McAndy » 07 mar 2006, 09:15

Trochę mało danych opisujących zdarzenie.
Co pokazuje wskaźnik obciążenia (analogowy i cyfrowy na monitorze?
Czy jest encoder na wrzecienniku i czy poprawnie pokazuje ilość impulsów na obrót?
Czy pozycjonowanie wrzeciennika może robić robić się na róznych kątach?
30 stopni powiadasz - może właśnie falownik (jeśli silnik AC) sobie zastrajkował?


Autor tematu
vidal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2006, 06:09
Lokalizacja: Zielona Góra

#6

Post napisał: vidal » 08 mar 2006, 09:31

W tej chwili wiem że jest uszkodzony falownik SIMODRIVE 611A (LT-modul INT 50A 6SN1123-1AA00-0CA1) a konkretnie moduł tranzystorów mocy IGBT BSM50GX120DN2(6). Niestety nie mam żadnych informacji na temat tegoż modułu ani też nie znam dystrybutora na Polskę. Na stronie producenta www.eupec.com nic nie znalazłem. Za wszelkie informacje będę batrdzo wdzięczny.


ws
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 08 lis 2005, 13:59
Lokalizacja: Mielec

#7

Post napisał: ws » 08 mar 2006, 14:51

Spytaj w Dacpolu powinni Ci dobrać zamiennik.
ws

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”