Trumatic 235-sterowanie mach2.Problem z osią "Z"

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

Autor tematu
DaRo79
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2009, 19:46
Lokalizacja: Zakrzewo
Kontakt:

Trumatic 235-sterowanie mach2.Problem z osią "Z"

#1

Post napisał: DaRo79 » 29 paź 2009, 16:22

Witam. Poszukuję znawcy takiej lub podobnej wykrawarki.
Przejdę do sedna. Napisałem program na wykrawanie stemplem ø7 serii otworów w blasze 1,5 mm. Zastosowałem prędkości:
oś "x" 25.000
oś "y" 25.000
oś "z" dół 7000
góra 10.000
skok "z" 1.9 dół 1.3 góra
i wszystko było cacy...
Natomiast po przerobieniu programu na szybszy:
(generalnie chodzi mi o przyśpieszenie wykrawania)

oś "x" 25.000
oś "y" 25.000
oś "z" 15.000 dól/góra
skok 1.8 w dół - 1.5 w gorę

No i tu zaczęło się wszystko psuć, mianowicie tak jakby oś z nie zdążyła się do końca unieść, a przecież mechanicznie jest ustawione że dopuki oś "z" nie dojdzie do góry- "x" lub "y" nie ma prawa się ruszyć.A niestety objawy właśnie takie były.. złamałem w ten sposób 2 stemple...
Zauważyłem jeszcze jedna rzecz...: znawca będzie wiedział że hydraulika działa na zasadzie pompowania impulsowego a moje pytanie brzmi-czy jeden z zegarów podczas pracy maszyny powinien spadać do zera...? Drugi nawet nie drgnie.
Bardzo proszę o wskazówki... :???: :cry:
Jakby było można to jestem też na gg.... 11797661
Z góry dzieki za wszystkie porady.



Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 29 paź 2009, 19:39

Czy chodzi ci o manometry na głowicy czy na pompie?
Co to znaczy że spada do zera ? Spada po wyłączeniu czy w trakcie pracy?

W czasie pracy w jakiej pozycji jest zdzierak, i czy to samo się dzieje jak zwolnisz na potencjometrze ?
Pozdrawiam Krzysztof G.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DaRo79
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2009, 19:46
Lokalizacja: Zakrzewo
Kontakt:

#3

Post napisał: DaRo79 » 30 paź 2009, 14:55

A więc jeden z manometrów spada do zera jak i na głowicy tak i na pompie w czasie pracy.
W czasie pracy "zdzierak" my mówimy zbijak (jeżeli chodzi o ta cześć co odpowiada za zwalanie blachy ze stempla) utrzymuje się przy blasze, ok 1 mm.
A jeżeli chodzi o potencjometr to go nie ma...reguluje wszystko w notatniku np. G1 X100 Y100 F25000.. maszyna byla przerabiana i teraz jest wszystko w programie mach2.


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: HUD » 30 paź 2009, 18:49

Z tego co ja wiem i patrząc po mojej maszynie a mam TC 240R, to to mógł ci paść akumulator, bo u mnie po wyłączeniu ciśnienie utrzymuje się jeszcze przez jakieś pół godziny.
Jak to nie masz potencjometru regulującego prędkość ?? Przecież to po włączniku podstawowy element sterowania.
Nawiasem mówiąc ja dziś też złamałem dwa stemple (((
Pozdrawiam Krzysztof G.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DaRo79
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2009, 19:46
Lokalizacja: Zakrzewo
Kontakt:

#5

Post napisał: DaRo79 » 01 lis 2009, 08:08

A mógłbyś mi przybliżyć gdzie jest ten akumulator-do czego służy itp.? (najlepiej jpg)
Żadnego potencjometru nie ma przy maszynie-przerobili ją i ja się teraz na niej uczę...;) Tutaj gdzie kiedyś znajdował sie pulpit sterowniczy teraz jest kawałek blachy z przyciskami takimi jak: pompa hydrauliczna-trzpień-auto-smarowanie...itp a cały komputer jest w osobnej szafce...
I mam jeszcze jedną prośbę-skoro posiadasz TC 240R to zrob parę fotek smarowania przy głowicy (Taki baniak plastikowy z olejem-szczególnie chodzi mi o to gdzie jaki wężyk idzie bo u mnie są pourywane i blachę smaruję ręcznie.)

Co do akumulatora to miałeś rację- odkręciłem go i dałem szefowi żeby zawiózł do regeneracji.. no i okazało się że jest na tyle uszkodzony, że nie da się już go naprawić...a więc pomogłeś...:d

A może ktoś wie gdzie takie coś można tanio dostać...? Akumulator hydrauliczny 2,5 L...?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”