Jaką wybrać wykrawarkę?

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Wojciech G
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2008, 11:32
Lokalizacja: Lublin

Jaką wybrać wykrawarkę?

#1

Post napisał: Wojciech G » 03 kwie 2008, 11:43

Witam wszystkich :smile: .
Mam powazny dylemat, jaką wybrać wykrawarkę (punch press) rewolwer Amada czy liniową Trumpfa.
Z tego co na forum znalazłem, to jednoznacznej opini nie ma. Opisy rewolweru są troszkę starsze i nie do nowych maszyn. A starsze modele obu firm mnie nie interesują.
Nie mam doświadczenia w tej kwesti i przyznaję, że zaczynam być kołowaty :shock:
Jeśli ktoś ma jakieś szersze rozeznanie to proszę o odpowiedź.



Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 03 kwie 2008, 23:53

Starsze to dla ciebie jaki rocznik ???
Bo ja dziś właśnie zakupiłem wykrawarkę !!! :lol:
Pozdrawiam Krzysztof G.


Autor tematu
Wojciech G
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2008, 11:32
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: Wojciech G » 04 kwie 2008, 06:51

Starsze to znaczy mające więcej niż 3 lata, bo mamy zamiar zakupić nową maszynę.


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#4

Post napisał: paulg » 04 kwie 2008, 20:15

Witam.
Widziałem (miałem możliwość testowania) maszyny firmy Yawei Nisshinbo (lub jak kto woli SMD) , zarówno podczas ich produkcji , jak i w akcji - i wydawać by się mogło iż reprezentują bardzo przyzwoitą proporcję jakość/cena.
Moim zdaniem godne polecenia.
Pozdrawiam
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein


zubrzyk1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2007, 23:03
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#5

Post napisał: zubrzyk1 » 08 kwie 2008, 16:00

Polecam Finn Power model C6

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#6

Post napisał: gelo » 11 kwie 2008, 07:18

Zobacz
http://www.lvdgroup.com/en/cnc-fabricat ... ching.aspx
a kontak i oferte uzyskasz tu:
http://www.lvd.pl

Niezle maszyny za rozsadna cene.

Polecam maszyne "Parma" - idealna do prac jednostkowych, maloseryjnych i przede wszystkim w korzystnej cenie.
"Verona" - to juz kombajn do wydajniejszej obrobki z wszystkimi bajerami... :grin:
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
Wojciech G
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2008, 11:32
Lokalizacja: Lublin

#7

Post napisał: Wojciech G » 16 kwie 2008, 09:06

Dzięki bardzo za podpowiedzi, może jeszcze ktoś by dorzucił jakieś wskazówki dotyczące wyboru parametrów żeby można było porównać maszyny wykrawajace.


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#8

Post napisał: przemo » 17 kwie 2008, 12:37

wydaje mi sie ze jesli chodz ci o maszyny z najwyzszej pułki to wybor jest tylko jeden,mianowicie Trumpf.najlepszy model według mnie jesli chodzi o sztance to TC5000.duza wydajnosc i niezawodnosc.mam do czynienia z tymi maszynami juz kilka lat.co prawda cena jest nie najnizsza ale maszyna najlepsza w swojej klasie.mam znajomego ktory programował wczesniej ze mna wykrawarki i przeszedł na amady.rozmawiałem z nim i powiedział ze amady w stosunku do trumpfa to szmelc.zarowno programowanie jak i sama maszyna w konstrukcyjnie nie moga sie rownac,co do finn powera tez rozmawiałem ze znajomym i trumpf deklasuje rywali,ale jak napisałem maszyna nie nalezy do tanich.ale jesli chodzi o zakup to wiem juz ze amada ma sporo drozsze narzedzia.Jak bys miał pytania to wal smiało.


Peter 83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2018, 17:56

Re: Jaką wybrać wykrawarkę?

#9

Post napisał: Peter 83 » 20 lis 2018, 10:27

Witam wszystkich 😁 mam takie pytanko szybkie, czy orientuje się może ktoś jak wyłączyć kod M08 (precyzyjne formowanie) i nie chodzi mi o M09 które co prawda kończy powolne wykrawanie/ formowanie ale bardziej jak zrobic żeby młot/ bijak wrucił spowrotem do pozycji wyjściowej czyli powiedzmy 1 mm nad materiał czy ma ktoś jakiś pomysł ? Proszę o pomoc próbowałem już chyba wszystkiego i nic zawsze po uzyciu mo8 a później mo9 bijak do kończ programu unosi się wysoko nad materiałem . Czy zna ktoś może M kod który kasuje wszystkie dotychczasowe M kody z programu? Dodam tylko ze maszyna to Europę 255 i 258 amady. Proszę o pomoc.

Dodane 10 minuty 58 sekundy:
Myślałem ze pomoże mi wywołanie podprogramu. Nie stety to samo po powrocie do programu głównego bijak zoster u góry do ukończenia programu☹️🤷‍♂️ Meczy to narzędzia No i czasu zabiera dużo więcej jakieś momysly ?


Peter 83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2018, 17:56

Re: Jaką wybrać wykrawarkę?

#10

Post napisał: Peter 83 » 25 lis 2018, 23:38

Peter 83 pisze:
20 lis 2018, 10:27
Witam wszystkich 😁 mam takie pytanko szybkie, czy orientuje się może ktoś jak wyłączyć kod M08 (precyzyjne formowanie) i nie chodzi mi o M09 które co prawda kończy powolne wykrawanie/ formowanie ale bardziej jak zrobic żeby młot/ bijak wrucił spowrotem do pozycji wyjściowej czyli powiedzmy 1 mm nad materiał czy ma ktoś jakiś pomysł ? Proszę o pomoc próbowałem już chyba wszystkiego i nic zawsze po uzyciu mo8 a później mo9 bijak do kończ programu unosi się wysoko nad materiałem . Czy zna ktoś może M kod który kasuje wszystkie dotychczasowe M kody z programu? Dodam tylko ze maszyna to Europę 255 i 258 amady. Proszę o pomoc.

Dodane 10 minuty 58 sekundy:
Myślałem ze pomoże mi wywołanie podprogramu. Nie stety to samo po powrocie do programu głównego bijak zoster u góry do ukończenia programu☹️🤷‍♂️ Meczy to narzędzia No i czasu zabiera dużo więcej jakieś momysly ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”