Strona 1 z 1

Haas VF-8 - prosba o opinie

: 11 kwie 2009, 20:52
autor: sirion
Panowie

Czy macie jakieś doświadczenia z centrum Haas VF-8 lub innym z tego typoszeregu?

Bardzo proszę o opinie o stabilności, dokładności itp.

Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem wrzucając ten temat do tej kategorii... :???:

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam

Sirion

: 14 kwie 2009, 20:58
autor: wieslawbarek
Sirion co tu taka cisza?? ale teraz tak na poważnie znajomy w okolicach BB ma VF tylko nawet nie wiem jaki numer stół cos koło metr na sześćset wrzeciono 12000rpm maszyna ma coś ze dwa lata wykorzystywana przede wszystkim do produkcji form pracuje na dwie zmiany ale często na nocki puszczają długie programy.Na razie bezawaryjna ale co do dokładności to cygani na otworze koło trzech setek(błąd owalu)może wystarczy na nowo ustawić backschlash (a skad wiem że cygani ja to potem czesto szlifuje a na szlifierce to widac lepiej niz w telewizji)

: 15 kwie 2009, 07:12
autor: cnc3d
"backschlash" pisze się "backslash" i to jest ukośnik wsteczny czyli znak "\"
Natomiast koledze chodziło o "backlash" - "luz nawrotny".
Najlepiej jak będziemy używali polskiego nazewnictwa rzeczy i zjawisk, bo nie wszyscy znają obcojęzyczne określenia, a osoby czytające to forum często szukają pomocy w rozwiązywaniu problemów a nie słownika.

: 15 kwie 2009, 17:47
autor: jasiu...
VF8 jest wykonywana ze stożkiem 40 i 50 :!: O ile do 50 nie mam się za bardzo do czego przyczepić (choć znam dokładniejsze maszyny), to czterdziestka jest po prostu trochę za mało sztywna. To znaczy prowadnice są niby te same, ale wrzeciona różne. Warto wiedzieć jaką wersję się zamawia, bo 40 jest tańsza.

: 18 kwie 2009, 22:15
autor: sirion
Witajcie
dziękuje za opinie i proszę o jeszcze więcej :)
Serdecznie pozdrawiam
Sirion