Problem z wykrawarką SAFAN

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
jahoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:21
Lokalizacja: wklp

Problem z wykrawarką SAFAN

#1

Post napisał: jahoo » 01 gru 2008, 20:34

Witam ,

mam taki problem z wykrawarką SAFAN ,a mianowicie przy posuwie osi Y maszyna wchodzi w drgania potrafi się nawet zatrzymać i cala trząść . Mechanicznie maszyna wydaje się być sprawna nic nie blokuje i ręcznie można ja przesuwać bez problemu. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi?

Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 01 gru 2008, 20:38

a to z blacha czy bez?
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
jahoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:21
Lokalizacja: wklp

#3

Post napisał: jahoo » 01 gru 2008, 20:42

gelo pisze:a to z blacha czy bez?
no właśnie że bez blachy


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#4

Post napisał: Leoo » 01 gru 2008, 20:48

Jeśli maszyna jest na serwach, to jest pewne prawdopodobieństwo zanieczyszczenia/uszkodzenia (poluzowania) enkodera. Nie wykluczone rozregulowanie sterownika o ile mechanizm napędu (prowadnice, śruby, sprzęgła itd.) jest technicznie sprawny. Może być problem z okablowaniem wadliwej osi.


Autor tematu
jahoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:21
Lokalizacja: wklp

#5

Post napisał: jahoo » 01 gru 2008, 21:03

Tak maszyna jest na serwach , steruje nią sterownik siemensa simodrive i system anca. Okablowanie sprawdzałem i wydaje się ok, enkoder z odczytów na monitorze przy małych prędkościach posuwu nie przerywał. Ale sprawdzę to jeszcze raz dla pewności. A zastanawiam się jeszcze czy mogą mieć tu wpływ zakłócenia?


rostex
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2009, 12:58
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#6

Post napisał: rostex » 21 paź 2010, 21:29

jahoo pisze:Tak maszyna jest na serwach , steruje nią sterownik siemensa simodrive i system anca. Okablowanie sprawdzałem i wydaje się ok, enkoder z odczytów na monitorze przy małych prędkościach posuwu nie przerywał. Ale sprawdzę to jeszcze raz dla pewności. A zastanawiam się jeszcze czy mogą mieć tu wpływ zakłócenia?
Kolego, daj znać czy coś udało Ci się w tej sprawie dowiedzieć, mam podobny problem.


sajodef
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2011, 15:14
Lokalizacja: Lubelskie

#7

Post napisał: sajodef » 11 paź 2011, 15:25

Witajcie, pozwolę sobie odświeżyć temat, problem ten sam, maszyna drga gdy oś Y unsi się do GMP. Czasami pomaga ustawienie y1 i y2 +/- ale to nie na długo. Zdarza się także często przy blasze hardox #4 mm, że maszyna wolniej zagina i po uniesieniu się zawór syczy więc trzeba go recznie zresetować (za każdym razem) tutaj pomaga obniżenie GMP ale też nie na długo. Z balchą i bez.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł bądź wie gdzie można znaleść schemat budowy zaworu sterującego bardzo bym był wdzięczny. Moja praca był by bardziej "przyjemna" :D

SAFAN cnck 110-4300 1981r. Streowanie CYBELEC 6000

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”