Strona 1 z 1

Magazyn narzędzi MIKRON WF71D/ HIDEINHAIN TNC 407

: 20 kwie 2020, 19:00
autor: Malyszejdi
Witam. Mam problem z uruchomieniem magazynu narzędzi w MIKRON WF71D na systemie HIDEINHAIN TNC 407. Jest to wieloletnia maszyna a dodatkowo system i książki jest po niemiecku co nie pomaga mi. Jaki jest poprawny zapis na zmianę narzędzia w programie? Wiem że odpowiada za zmiane funkcja M06. Gdy w MDI wpisuje TOLL CALL np 2 to pokazuje się błąd 17 BA EINRICHTEN. Jest bardzo mało informacji na temat tego błędu. I czy trzeba przypisać narzędzie do miejsca w magazynie a jeśli tak to jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Re: Magazyn narzędzi MIKRON WF71D/ HIDEINHAIN TNC 407

: 14 maja 2020, 10:44
autor: CadCamFan
Proszę o kontakt na mail'a za dużo pisania, ale sprawa nie tak trudna.
AW

Re: Magazyn narzędzi MIKRON WF71D/ HIDEINHAIN TNC 407

: 14 maja 2020, 11:07
autor: Steryd
Możesz sobie zmienić język na polski (MP 7230- wartość 11)
Do toolcalla brakuje Ci jeszcze definicji osi narzenarzędzia w następnej pozycji.
W prawej kolumnie przycisków masz zarządzanie magazynem. (Nie wiem jak po niemiecku- to zły język) tam masz wkładanie i wyjmowanie narzędzi do magazynu.
może zrób zdjęcie pulpitu w trybie manual, będzie trochę łatwiej.

Re: Magazyn narzędzi MIKRON WF71D/ HIDEINHAIN TNC 407

: 11 cze 2020, 23:23
autor: emix195
Cześć, nie chcę robić kolejnego tematu na temat mikrona i magazynu narzędzi więc się podepnę tu.
Mój mikron to wf 32 c
Mam jakiś tam testowy program
0 BEGIN PGM 1005 MM
1 BLK FORM 0.1 Z X-45 Y-25 Z-4
2 BLK FORM 0.2 X+45 Y+25 Z+10
3 TOOL DEF 1
4 TOOL CALL 1 Z S3000
.....
25 END PGM 1005 MM

I tu się zaczyna mój problem robiłem na różne sposoby z tool def i też bez narzędzia różnie ustawiałem w tool men i w tool pocket.
Nadal nic. Jedyne dwie opcje które uzyskałem to zjeża wszystko w krańce i umożliwia wymianę ręczną narzędzia lub słychać jak magazyn się obraca, zatrzymuje się na wybranym narzędziu po czym program się wywala, włączają się hamulce i po odblokowaniu program trzeba uruchomić od zera i tak w kółko. Zauważyłem też że nie pokazuje mi ciśnienia na chyba pompie która znajduje się poniżej magazynu.
Czy ktoś podpowie mi jak dobrze to ustawić i co robię źle ?