NUM 750

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
miu
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2008, 22:11
Lokalizacja: Rzeszów

NUM 750

#1

Post napisał: miu » 28 kwie 2008, 10:23

Witam,
zepsuła mi się maszyna, wszystkie dane uleciały z eepromu, czy ma ktoś możliwość przesłania tych danych? Moja maszyna to Scheer BFC 1000, numer AFFAIRE 97665 chodzi mi w szczególności o opcje NUM - taki plik pt "cn.bin"
Plik ten może być z innej marki maszyny - ale numer AFFAIRE musi się zgadzać (jest on umieszczony na obudowie systemu.

Proszę o pomoc.



Tagi:


rudzin
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:15
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska

#2

Post napisał: rudzin » 19 maja 2008, 14:27

Witam,
niestety nie znam NUM 750, mam blade pojęcie o 760 ... znam natomiast dobrze 1060 bo od tego modelu zaczynałem. Nie wiem jak jest w 750 ale w 1060, każde CNC otrzymuje unikalny numer affaire ( numer zamówieniowy), więc nie dostaniesz software o podanym numerze. W 1060 ważne jest natomiast wersja software, a dokładniej końcówka ... np. S1...czy też P3 .... itp. i takiego softu szukaj. Może zapytaj w serwisie NUM niemcy, tam są o wiele przystępniejsi ludzie niż w paryżu .... polecam pana Reinchold Kraus - szef serwisu NUMa (angielski, niemiecki).


dabek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2016, 18:42
Lokalizacja: Siemiatycze

#3

Post napisał: dabek » 15 mar 2016, 18:58

Witam
Mam weeke BP10 ze sterowaniem NUM 750.
Jakiś czas stała nieużywana i po włączeniu jej pokazał się na ekranie następujący komunikat:
CKS CNC-RAM-FEHLER
RESET NC RAM (Y/N)?
Nigdy tak nie było, zawsze uruchamiała się i wskakiwała " strona startowa"
Czy ktoś może potrafiłby mi pomóc, maszyna nie chcę ruszyć, nie wiem czy utraciła oprogramowanie w skutek tego, że przez dłuższy okres stała, być może padła bateria podtrzymująca pamięć, jeżeli taka tam jest? :cry:
mirek


rudzin
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:15
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska

#4

Post napisał: rudzin » 15 mar 2016, 20:36

Wyczerpała się bateria podtrzymująca pamięć RAM w więc sterowanie CNC utraciło wszystkie dane potrzebne do pracy (Programy, ustawienia, parametry itp). Należy wymienić baterię i wgrać kopię bezpieczeństwa.


dabek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2016, 18:42
Lokalizacja: Siemiatycze

#5

Post napisał: dabek » 16 mar 2016, 09:07

Ok
Dzięki za informację. Widzę, że czeka mnie niezła przeprawa z tą maszyną. Wczoraj szukałem baterii. Znalazłem na 1 płycie z klawiaturą, drugą podobną w skrzynce komputera NUM. Nie wiem czy na pewno są to baterie. Są jakby wklejone (wlutowane) na stałe.
Przy jednej na płycie odczytałem 20mA, 24V. Na baterii jest tylko napis VARTA. Jest bardzo mała (średnica batrii A6, długość około 12 - 15 mm) Czy to jest to? Jak rozumiem należałoby wymienić 2 szt.
Nie znam parametrów tej drugiej baterii brak napisów. Wygląda podobnie, ale czy te same wartości to nie wiem? Może znasz symbole tych baterii? Będę wdzięczny za podpowiedź.

Mirek
mirek


rudzin
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:15
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska

#6

Post napisał: rudzin » 16 mar 2016, 10:14

Niestety nie pomogę bo nie znam systemu 750 a jedynie 1060. Nie mam też do niego dokumentacji. Bateria powinna znajdować się w "skrzynce" z komputerem CNC pewnie gdzieś w okolicy slotów dla pamięci RAM.


PrzemyslawM
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2016, 10:15
Lokalizacja: Żurowa

#7

Post napisał: PrzemyslawM » 19 mar 2016, 10:18

dabek, też mam od niedawana bp10.
Baterię do podtrzymania pamięci masz na płytce NUM, jak nie masz parametrów baterii, to daj znać zajrzę do swojej ;)


dabek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2016, 18:42
Lokalizacja: Siemiatycze

#8

Post napisał: dabek » 19 mar 2016, 12:37

Tak, wiem. Udało mi się ją odnaleźć. W zasadzie znalazłem 2 baterie jedna w skrzynce NUM. Druga na płytce z klawiatura. Są to chyba 20 - 30 mA i 2,4V. Na chwilę obecną pozostawiłem temat wymiany baterii, bo jak się okazuje, że włączam maszynę to one trzymają. Zgubiła u mnie programy, bo nie była włączana z pół roku, pracowaliśmy na drugiej. Problem mam w tej chwili taki, że wgrałem beckap i maszyna nie pracuje. Wydawałoby się że jest wszystko ok, bo wybazowuje się, niemniej coś jast w ustawieniach programowych. Program główny tzw. HAUTPROGRAM nie przyjmuje programu startowego FRASENSTART. W trakcie podglądu grafiki pojawia się komunikat:
fehler 195 satz N80
E195 Ueberlauf des programmierten Stack
/ Anzahl der def. Konstanten groesser als reservierte Tabelle
Przypuszczam, że coś trzeba zmienić w zapisie programów, lub wpisać jakieś ustawienia.
Może ktoś spotkał się z tym rodzajem błedu i wie jak mi pomóc, lub zna osobę, która "zęby zjadła" na NUMIE 750.
mirek


dabek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2016, 18:42
Lokalizacja: Siemiatycze

#9

Post napisał: dabek » 23 mar 2016, 16:22

PrzemyslawM, Czy masz może od Weeke 10 na dyskietce programy operacyjne. Jak mógłbyś mi zgrać i przesłać pliki meilem. Być może moje programy, które posiadam są jakieś niekompletne, skoro maszyna nie chce wystartować. Problem może być tylko z komputerem z wejściem na dyskietki. :sad: Może ktoś ma ze znajomych takiego kompa. Moj e-mail: [email protected]. Może ja będę mógł Ci coś pomóc w przyszłosci odnośnie tej maszyny skoro napisałeś, że masz ją od niedawna. Swoją maszynę użytkuję już około 12 lat. Pozdrawiam
mirek


PrzemyslawM
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2016, 10:15
Lokalizacja: Żurowa

#10

Post napisał: PrzemyslawM » 23 wrz 2016, 09:02

dabek pisze:PrzemyslawM, Czy masz może od Weeke 10 na dyskietce programy operacyjne. Jak mógłbyś mi zgrać i przesłać pliki meilem. Być może moje programy, które posiadam są jakieś niekompletne, skoro maszyna nie chce wystartować. Problem może być tylko z komputerem z wejściem na dyskietki. :sad: Może ktoś ma ze znajomych takiego kompa. Moj e-mail: [email protected]. Może ja będę mógł Ci coś pomóc w przyszłosci odnośnie tej maszyny skoro napisałeś, że masz ją od niedawna. Swoją maszynę użytkuję już około 12 lat. Pozdrawiam
dabek, przepraszam, że po pół orku odpisuję, nie śledziłem wątku i nie widziałem, że odpisałeś, potrzebujesz jeszcze pomocy? :P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”