Tokarka Weiler Praktukus 082 - Sinumerik 3T nie działa

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
maksek13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2019, 13:33

Tokarka Weiler Praktukus 082 - Sinumerik 3T nie działa

#1

Post napisał: maksek13 » 05 lip 2019, 13:44

Witam!
Mam problem ze sterownikiem Sinumerik 3T w tokarce Weiler Praktikus 082. Mianowicie: maszyna stała kilka lat, baterie podtrzymujące rozładowały się. Wymieniłem baterie w zasilaczu, sprawdziłem napięcia zasilania, wszystko OK (baterie ~3,5V, zasilacz 24V). Po włączeniu zasilania na CRT pojawia się zielone tło oraz niezmieniające się znaki i SINUMERIK SYSTEM 3. Na sterowaniu nie świeci się nic, moduły wejścia/wyjścia działają i diody reagują na przyciski. Po wciśnięciu zielonego przycisku na panelu, obraz znika, PLC jest w trybie STOP, na module 38840 dioda lewa miga około 5 razy na sekundę, prawa świeci światłem ciągłym. Nie mogę zresetować PLC, próbowałem 4 różnymi sposobami według różnych instrukcji ze strony siemensa, nic. Po przełączeniu PLC z trybu STOP na RUN, zielona dioda RUN miga raz, po czym nic się nie dzieje. Dioda STOP świeci bez przerwy.

Może miał ktoś taki problem i poradził sobie z nim? Proszę o pomoc i pozdrawiam :)



Tagi:


Autor tematu
maksek13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2019, 13:33

Re: Tokarka Weiler Praktukus 082 - Sinumerik 3T nie działa

#2

Post napisał: maksek13 » 05 lip 2019, 21:49

Udało mi się zresetować PLC przy 20 podejściu. Podczas wpisywania danych maszynowych, pojawił się napis PC FEHLER, i plc stanęło, reset znów nie działa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”