Robot spawalniczy


Autor tematu
Pawełłł
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2012, 14:56
Lokalizacja: Toruń

Robot spawalniczy

#1

Post napisał: Pawełłł » 14 wrz 2012, 15:22

Witam

Zakupiliśmy w tamtym tygodniu robot spawalniczy , problem w tym iż nie znam jeszcze jego oprogramowania gdyż jeszcze do nas nie dotarł . Szef zlecił mi zadanie , abym dowiedział się co nieco o tym robocie . Jak go programować , jak obsługiwać . W tym sęk ,że nie mam zielonego pojęcia o tym robocie i jak go programować i gdzie coś znaleźć na ten temat . Może pomożecie mi w odnalezieniu firmy , która wspomogła by mnie w obsłudze i w zaprogramowaniu jego . Zależałoby mi bardzo na kosztach więc prosiłbym o firmę która nie jest zbyt kosztowna , ale potrafi nauczyć dobrze obsługi tego robotka.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje . Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 14 wrz 2012, 15:29

tylko nie napisałeś jaki to robot i z jakim sterowaniem więc będzie problem z pomocą .. a dlaczego szef nie utargował w warunkach zakupu podstawowego szkolenia .. w zestawie powinna być instrukcja ...
to robot manipulator (takie ramie ) a może konstrukcja podobna do frezarki bramowe a może jeszcze inny robot
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
Pawełłł
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2012, 14:56
Lokalizacja: Toruń

#3

Post napisał: Pawełłł » 14 wrz 2012, 15:39

Tak będzie to manipulator . Nie wiem jakie będzie miał oprogramowanie. Robot ten został kupiony w Holandii z upadłej firmy , więc może wyrzucili instrukcję lub zapodziali.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 14 wrz 2012, 16:20

a czyli używany no nic pozostaje czekać na info o modelu i sterowaniu bo zapewne każdy jest nieco inaczej obsługiwany i programowany .... w szkole mieliśmy manipulator który zwyczajnie szło uczyć- pokazało się mu po przez ruch jego ramieniem czujność jaką ma wykonać a on zapamiętywał potem pozostało tylko zaprogramować powtarzanie cyklu lub też wzbudzać cykl zewnętrznym sygnałem.
Spodziewam sie po takiej inwestycji nie lada problemów chyba że znasz sie i na spawaniu i na robotach
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 14 wrz 2012, 16:41

Ja tu czegoś nie rozumiem, kupiliście robota i nawet modelu, producenta nie znacie? Dziwne podejście do zakupów za nie małe złotówki.

Mamy robota do lakierowania. Programowanie jak adam FX napisał. Przechodzisz w tryb nauki, przechodzisz od punktu do punktu, później robot wykonuje całą trasę automatycznie. Można także w programie wklepać interesujące nas współrzędne. Maszyna bardzo łatwa do opanowania. Przynajmniej nasza.


z.malicki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, 21:51
Lokalizacja: lubuskie

#6

Post napisał: z.malicki » 17 wrz 2012, 21:16

Cześć

Będzie wesoło w waszej firmie. Gratuluje szefowi pomysłowości.
Po pierwsze, co będziecie nim spawać, jaką metodą, jakie ilości i co? Może kolega jakieś zdjęcie zamieścić?
Kursy programistyczne są drogie. Fanuc na ten przykład jakieś 5tyś netto za 4 dni. Gwarantuję, że spawać w tym czasie się nie nauczysz. Osprzęt spawalniczy też jest drogi i myślę, że nie jedną kolizję zaliczycie krzywiąc palniki. Generalnie impreza jest kosztowna, przynajmniej na początku. Plus jest taki, że robot się nie męczy i łatwo wyszkolić operatora który będzie go obsługiwał. Operator zwykle też jest tańszy od spawacza.

Pozdrawiam
z.malicki

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#7

Post napisał: adam Fx » 17 wrz 2012, 23:20

z.malicki, nic się nie martw jak widać szef jest zaradny ... już wkreślił pracowania mimo że zapewne znacznie wykracza to poza zakres jego obowiązków .... u nas było to samo jak maszynę szlag trafił .. serwis za drogi ... niech operatorzy naprawią ...
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Roboty”