Robot Kawasaki ZX165U, Post Processors


Autor tematu
mundak.pc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2021, 10:55

Robot Kawasaki ZX165U, Post Processors

#1

Post napisał: mundak.pc » 12 lip 2021, 11:31

Witam, od niedawana jestem w posiadaniu robota przemysłowego Kawasaki ZX165U, chciał bym używać go z programem RoboDK. Robot nie istnieje obecnie w programie ale jest możliwość żeby go stworzyć i tak tez zrobiłem doszedłem do etapu gdzie mogę dodawać g-cody i wybierając post processors Kawasaki wygenerować program w języku AS i wgrać na robota. Robot wykonuje wszystko zgodnie jak w symulacji ale problem pojawia się gdy dochodzi do miejsca oznaczonego jako ramka odniesienia w RoboDK. Zauważyłem ze program który sie generuje tworzy prawidłowe współrzędne aż do miejsca gdzie ma zaczynać prace ale już po tych współrzędnych występują zera, tak jak by liczył nowe współrzędne od miejsca startu a nie od BAZY robota. Chciał bym znaleźć pomoc lub sugestie w edycji post processoru tak aby współrzędne były cały czas mierzone od bazy robota. Przeczytałem już cała dokumentacje na temat RoboDK próbowałem edytować post processor ale bez skutecznie. Każde sugestie mile widziane i dziękuje z góry za pomoc :)

Rafał



Wróć do „Roboty”