Bezbarwne żywice do zalewania.

Awatar użytkownika

Autor tematu
PiotrC
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Opole

Bezbarwne żywice do zalewania.

#1

Post napisał: PiotrC » 11 maja 2007, 11:57

Dzień dobry.

Poszukuję żywicy do zalewania na zimno, która po związaniu da bezbarwną i sztywną bryłę. "Przysposobiłem" ostatnio dorodnego szerszenia i chciałbym go jakoś uwiecznić.

Jeśli nie żywica, to może namiar na kogoś, kto wykonuje usługi zalewania różnych drobiazgów bezbarwną żywicą.

pozdrawiam


--
Im mniej błędów tym lepiej.
PiotrC

Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#2

Post napisał: numerek » 11 maja 2007, 19:00

tylko akryl :)
szukaj też polimery szybkowiążące

http://www.milar.pl/sbp.php5?d=3&s=3&l=pl


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1546
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: upadły_mnich » 12 maja 2007, 19:29

gdzieś niedawno była dyskusja na podobny temat
ja polecam metakrylanu metylu tj zdepolimeryzowane PMMA. było o tym w Młodym Techniku i tam niech kolega szuka ewentualnie jak kolega nie znajdzie to mam ten egzemplarz MT i mogę koledze przepisać na priv
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#4

Post napisał: Jaszuk88 » 06 sty 2008, 19:28

Nie wiem czy jeszcze Kolega potrzebuje te żywice, ale podam namiary:

www.amod.com.pl
www.ntr.com.pl

w końcu sezon na szerszenie się zbiża :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
PiotrC
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Opole

#5

Post napisał: PiotrC » 07 sty 2008, 10:00

Wielkie dzięki dla Kolegi Jaszczuka. Można powiedzieć, że trafione w 10.
--
Im mniej błędów tym lepiej.
PiotrC


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: diodas1 » 25 sty 2008, 01:53

Temat został jak widać rozwiązany ale dla porządku w nawiązaniu do wskazówki kol upadły_mnich, powiem z własnego doświadczenia że nie polecam zabawy w depolimeryzację i ponowną polimeryzację plexi. Pierwszy powód- rozkład termiczny kawałków plexi jest dość smrodliwy a uzyskany monomer cuchnie też dość dotkliwie.
Drugi powód jest taki że po pierwszym cyklu depolimeryzacji polegającej na suchej destylacji odpadów polimetakrylanu metylu uzyskany monomer był brunatny mimo zachowania wszelkich reguł czystości. Poddałem go więc (był to dość rzadki płyn) kilkakrotnej destylacji oczyszczającej. Na końcu udało mi się doprowadzić do koloru miodowego i dałem sobie spokój, bo też zależało mi na całkowicie bezbarwnej substancji. Trzeci powód to fakt że aby ten monomer spowrotem przekształcić w twarde tworzywo potrzebna jest reakcja polimeryzacji gdzie konieczna jest wysoka temperatura i katalizator. Katalizatorem jest nadtlenek benzoilu- związek o właściwościach pirotechnicznych. Dużo bezpieczniej i prościej jest skorzystanie z gotowej fabrycznej kompozycji żywicy utwardzalnej.

Awatar użytkownika

Autor tematu
PiotrC
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Opole

#7

Post napisał: PiotrC » 25 sty 2008, 13:07

Dzięki za wyjaśnienie.


Korzystając z okazji dodam, że dzwoniłem do firmy AMOD (strona internetowa tej drugiej firmy nie przekonała mnie, więc do nich nie dzwoniłem) i zostałem poinformowany, że mogą mi sprzedać TRANSLUX D 150 w minimalnej ilości 6kg za ok. 400zł (o ile pamiętam netto). Trochę to dziwne, bo dostają to w pudłach 12kg (6 butelek żywicy i 6 butelek utwardzacza), więc co za problem wyjąć z pudła dwie butelki?

pozdrawiam
--
Im mniej błędów tym lepiej.
PiotrC


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post napisał: diodas1 » 25 sty 2008, 17:37

Czasem takie utrudnienie wynika z wewnętrznego regulaminu firmy gdzie dba się o najlepszy wynik finansowy. Wiadomo że zapakowaniem wysyłki ktoś musi się zająć. Lepiej żeby wysyłał tonę niż kilogram. Jeżeli substancja musi być dodatkowo rozważona do mniejszych pojemników to pojawia się problem z hermetycznością tych nowych opakowań i ewentualnych kłopotów z przewoźnikiem, ubezpieczeniem itd. Ktoś mi dawniej sygnalizował że firma http://www.arpi.wroc.pl/ wysyła swoje produkty jedynie w opakowaniach fabrycznych czyli nie mniej niż... Tymczasem będąc osobiście przy okazji w biurze firmy bez większych kłoptów kupiłem kilogram silikonu, mimo że w magazynie stał w pojemnikach dużo większych. Pracownik odlał mi na wagę do małego zamykanego wieczkiem wiaderka, zapłaciłem za silikon i wiaderko. Do transportu swoim samochodem spokojnie takie opakowanie wystarczyło. Wysyłki w paczce sam bym nie ryzykował. Prawdopodobnie mają dużych odbiorców i nie muszą zabiegać o detalistów. Może w biurze tej firmy podaliby Ci namiary na takiego hurtowego odbiorcę znajdującego się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania i od niego mógłbyś odkupić odrobinę do eksperymentu zanim rozwiniesz hodowlę szerszeni i zaczniesz produkować tysiące breloczków. Możesz wyjaśnić że zależy Ci na małej próbce, zanim zamówisz cały kontener żywicy.

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#9

Post napisał: Jaszuk88 » 25 sty 2008, 19:02

...strona internetowa tej drugiej firmy nie przekonała mnie, więc do nich nie dzwoniłem...

Tak się składa, że ta druga firma - zwłaszcza właściciel to fachowcy w pełnym tego słowa znaczeniu, strona internetowa mało profesjonalna może odstraszyć. :lol:
Ale namawiam do kontaktu. Nie wiem jak z ilościami sprzedażowymi ale z tym jest problem w każdej firmie, która sprzedaje specjalistyczne produkty.


DERMAK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2008, 20:47
Lokalizacja: śląsk

#10

Post napisał: DERMAK » 06 mar 2008, 23:03

Panowie gdzie można na śląsku kupić żywice akrylową?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Modelarstwo”