Strona 1 z 1

Tanie-CNC przekaże bezpłatnie frezarkę CNC

: 09 sty 2013, 15:26
autor: tanie-cnc
Witam serdecznie,

Mam nadzieję, że administracja forum nie uzna tego za reklamę, a jedynie dobrą inicjatywę. Postanowiliśmy przekazać bezpłatnie konstrukcje CNC do użytkowania modelarzom.

Cały regulamin aukcji jest na stronie informacyjnej CNC Włocławek:

http://www.tanie-cnc.pl/forum/viewtopic.php?t=185

Prosimy administratora i moderatorów tego forum o poparcie naszej inicjatywy - może dałoby radę podkleić ten wątek. Wszak jest tyle modelarni i młodzieży chcących zapewne skorzystać z takiej możliwości, że grzechem byłoby im to utrudniać.
Niech się młodzież szkoli z zakresu CNC - a wszak, że to i forum i dział chyba odpowiedni to mam nadzieję, że post nie zostanie usunięty.

Pozdrawiam,
Tomek.

: 09 sty 2013, 15:45
autor: coldzik
Bardzo fajna inicjatywa!

Wydaje mi się, że lepiej uderzyć na fora modelarskie z taką inicjatywą, bo tam możesz trafić bezpośrednio do modelarni.
- http://www.pwm.org.pl/index.php
- http://www.forum.modelarstwo.org.pl/
- http://www.modelwork.pl/
- http://forum.modelarstwo.info/
- http://pfmrc.eu/

: 09 sty 2013, 15:48
autor: jarekk
Fajne. Wracają miłe wspomnienia z mojego dzieciństwa.
Tyle czy są jeszcze takie ? Moją przerobiono na wypożyczalnię kaset video :-(

: 09 sty 2013, 15:48
autor: tanie-cnc
Dziękuję Koledze za linki - w wolnej chwili zamieszczę na wszystkich wskazanych te informację.

Pozdrawiam,
Tomek.

: 09 sty 2013, 16:24
autor: Zienek
Szczeciński HackerSpace jest zainteresowany taka inicjatywą :)

Ale patrząc na regulamin, to nie spełnia wymagań - nie ma 3 lat. Ino pół.

: 09 sty 2013, 17:41
autor: Saiti
Takie dwie kwestie (nie, nie jestem maruda, tylko zwykły ludź metr osiemdziesiąt i przedstawiam swoje uwagi :P ):
- nieprzerwane działanie od trzech lat: często "świeżaki" pełne są ambicji do rozwoju i to takim powinniście przekazać swoje frykasy. Wydaje mi się, że wyjdzie to korzystniej.
- nie rozumiem: niekomercyjna modelarnia. Niekomercyjny może być modelarz, ale modelarnia zazwyczaj powstaje celem zarabiana pieniążków ;)

Tak jak piszę, nic nie krzyczę! :P

: 09 sty 2013, 19:50
autor: tanie-cnc
Co do tych dwóch kwestii:

1. jesteśmy elastyczni, dlatego w regulaminie widnieje wpis:

"Oprócz, oficjalnych zgłoszeń modelarni, dopuszczamy możliwość przyjmowania sugestii na temat modelarni, która Państwa zdaniem powinna otrzymać w/w CNC. Wszelkiego typu nieoficjalne zgłoszenia będą publikowane na stronie portalu CNC WŁOCŁAWEK i w miarę możliwości poddawane publicznej dyskusji"

2. Niekomercyjna - oznacza to, iż nie chcielibyśmy przekazać konstrukcji zakładowi produkcyjnemu - tak w uproszczeniu.
Osobiście u nas jest modelarnia i kiedy do niej uczęszczałem, to była bezpłatna - prowadzi ją miły człowiek, który poświęca swój wolny czas dla modelarzy. A czy dostaje on odgórnie wynagrodzenie, to nie wiem i nie wnikam.

Jak będą jakieś pytania i sugestie, to z chęcią się do nich ustosunkuję, a nawet "nagnę" regulamin :wink: , dla słusznej sprawy.

Pozdrawiam,
Tomek.

: 09 sty 2013, 20:36
autor: bartuss1
hehe
jakoś czarno to widzę, socjalizm dawno sie skonczył i teraz kazdy kto ma dostep do zabawek to raczej za friko robił nie bedzie, ktos w koncu musi umieć obslugiwać program sterujący.
ja kiedys przekazalem projekt grawerki do jakiegoś promyczka czy coś, no nie wspomne ze dawalem kase na przedszkola, szpitale itp, ale to chyba nie to samo.
a że te maszynki jakies super nie są, to pozostanie przyslowie ze darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.

: 09 sty 2013, 21:01
autor: StoQ
Szczecinowi by się przydało takie coś.. bo u nas wszystko kuleje. nawet sklepu z prawdziwego zdarzenia nie ma modelarskiego :D Ale tak to może coś by się ruszyło. Sam jestem ze Szczecina i samotnie się we wszystko bawię :)

: 15 sty 2013, 20:30
autor: pacyfic_77
StoQ pisze:Szczecinowi by się przydało takie coś.. bo u nas wszystko kuleje. nawet sklepu z prawdziwego zdarzenia nie ma modelarskiego :D Ale tak to może coś by się ruszyło. Sam jestem ze Szczecina i samotnie się we wszystko bawię :)
Ja też się sam w to bawię a zakupy robię w sklepie internetowym w Wrocławiu.