Strona 1 z 1

kit szpachlowy

: 12 cze 2012, 07:56
autor: iszczyg
Witam serdecznie!
Jestem w trakcie budowania silnika parowego i przyszedł czas na kocioł. Wykonałem go z kawałka rury mosiężnej i dwóch dorobionych dennic mosiężnych, które przylutowałem na twardo. Jednak spoina nie wyszła zbyt wzorcowo, a boje się ją za bardzo przetaczać z uwagi na grubość rury. Pomyślałem, że można by ją wyrównać kitem szpachlowym. I tu moje pytanie. Jakie temperatury wytrzymuje kit dwu-składnikowy, utwardzalny? Czynnik wewnątrz nie przekroczy u mnie 150-160oC, z zewnątrz palnik gazowy, więc trochę więcej. Istnieje kit który popracuje w takich warunkach?

pozdrowienia
is

: 12 cze 2012, 11:45
autor: diodas1
Nie ryzykowałbym stosowania protezy typu kit bo przecież w kotle będzie ciśnienie. Raczej dołożyłbym topnika i poprawił lutowanie. Kiedyś próbowałem poxipolem ratować bojler elektryczny do wody. Był skuteczny przez tydzień. Potem załozyłem opaski z laminatu żywiczno-szklanego. Też wkrótce zaczęło kapać spod opaski mimo że dokładnie oczyszczałem i odtłuszczałem wzmacniany obszar. Kiepski wygląd lutu może być sygnałem że i jego wytrzymałość jest niepewna.

: 12 cze 2012, 11:53
autor: iszczyg
diodas1 pisze:Nie ryzykowałbym stosowania protezy typu kit bo przecież w kotle będzie ciśnienie. Raczej dołożyłbym topnika i poprawił lutowanie. Kiedyś próbowałem poxipolem ratować bojler elektryczny do wody. Był skuteczny przez tydzień. Potem załozyłem opaski z laminatu żywiczno-szklanego. Też wkrótce zaczęło kapać spod opaski mimo że dokładnie oczyszczałem i odtłuszczałem wzmacniany obszar. Kiepski wygląd lutu może być sygnałem że i jego wytrzymałość jest niepewna.
Ale on jest szczelny, próbę ciśnieniową przeszedł bez zarzutu. Mam tylko zastrzeżenia do estetyki spoiny...

pozdrowienia

: 12 cze 2012, 12:56
autor: diodas1
W supermarketach budowlanych na stoisku gdzie są różności związane z kominkami znajdziesz różne kleje i kity, nawet odporne na temperaturę powyżej 1000 st.C. Nie wiem tylko czy dostępne kolory będą Ci odpowiadały. Do uszczelnienia drzwiczek kotła CO używałem silikon żaroodporny (powyżej 300 st.C) Ma kolor ceglasty. Po dwóch sezonach grzewczych nie zmienił wyglądu ani własności mechanicznych. Krzepnie kilka godzin więc jest czas na ładne rozprowadzenie (palcem :) )
Przejrzyj oferty w Allegro http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... aroodporny

: 12 cze 2012, 13:20
autor: iszczyg
diodas1 pisze:W supermarketach budowlanych na stoisku gdzie są różności związane z kominkami znajdziesz różne kleje i kity, nawet odporne na temperaturę powyżej 1000 st.C. Nie wiem tylko czy dostępne kolory będą Ci odpowiadały. Do uszczelnienia drzwiczek kotła CO używałem silikon żaroodporny (powyżej 300 st.C) Ma kolor ceglasty. Po dwóch sezonach grzewczych nie zmienił wyglądu ani własności mechanicznych. Krzepnie kilka godzin więc jest czas na ładne rozprowadzenie (palcem :) )
Przejrzyj oferty w Allegro http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... aroodporny
Bardzo dziękuję! Tego potrzebowałem.

: 14 lut 2013, 14:54
autor: elka22
o nie też sie przydadzą te informacje. dzięki