Łuski do wykonania


Autor tematu
zwiadowca88
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:41
Lokalizacja: Wrocław

Łuski do wykonania

#1

Post napisał: zwiadowca88 » 25 lip 2011, 18:43

Witam chciałem się zapytać czy można wykonać łuski z żywicy. Chodzi o łuski 5,56 Nato. Mam projekt przygotowany w formacie .stl oraz .3ds . Ewentualnie jeśli ktoś ma taką możliwość i praktykę w wykonywaniu tego. To może sobie trochę dorobić. Albo może poradzicie jak wykonać takie odlewy ?



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#2

Post napisał: Piotrjub » 25 lip 2011, 19:00

o taki kaliber chodzi 5,56 × 45 mm czyli 223 Remington - pełno tego na strzelnicach (łuski).
Nie lepiej używać takich gotowych łusek. Można taką łuskę wsadzić w formę z gumy i po kłopocie.


Autor tematu
zwiadowca88
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:41
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: zwiadowca88 » 25 lip 2011, 19:34

Tak, chodzi o ten typ łuski. W zasadzie to powód jest taki, że łuski mają wnętrze inne. Jestem autorem nowego mechanizmu do karabinków treningowych. I muszę wykonać łuski do tego mechanizmu. Mechanizm został już w maju zgłoszony do urzędu patentowego. Wyjście z łuskami ze strzelnicy, owszem da się wykorzystać do testów karabinka. Jeśli zaleję wnętrze i uformuje je prawidłowo, zgodnie z moim projektem. Ale jest to rozwiązanie niepełne. Gdyż potrzebuję prędzej czy później opracować własne tanie łuski do produkcji seryjnej. Albo sposób domowej produkcji takich łusek za pomocą form odlewniczych np. z gumy.

Przy okazji mam projekt pocisków stożkowych do tego kalibru ze skrzydełkami u podstawy. Więc jeśli ktoś potrafiłby wykonać takie odlewy pocisków z silikonu, albo formę do odlewu z silikonu. To też można sobie na tym troszkę dorobić.

Dysponuję plikami w autokadzie tego projektu, zarówno łusek jak i pocisków.


A tak, na marginesie to gdzie we Wrocławiu mogę dostać łuski tego kalibru ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Modelarstwo”