Nowa frezareczka w wersji XL

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

Nowa frezareczka w wersji XL

#1

Post napisał: mareks68 » 13 gru 2015, 11:17

Witam
kolejna frezareczka, większa "siostra" poprzedniej
już inne rozwiązania mechaniczne
pole pracy 300 x 320 x 200
śruby kulowe 16x5
silniki hybrydowe z enkoderem 3 Nm - http://www.sorotec.de/shop/CNC-Steuerun ... -3-Nm.html
sterowanie wybrane, zamówione http://www.sorotec.de/shop/CNC-Software ... cense.html
całość prawie gotowa, pozostało troszkę drobiazgów - prowadniki przewodów, osłony harmonijkowe itp...

maszynka będzie miała magazynek narzędzi , czekam na dostawę

http://www.sorotec.de/shop/Spindles/rou ... cover.html

wrzeciono ATC z chłodzeniem wodnym oraz z możliwością wymiany narzędzi, czekam na dostawę http://www.usovo.de/shop/Fraes-Spindeln ... ::531.html
magazynek i wrzeciono powinny być u mnie około środy, podeśle fotki jak już będą !!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 gru 2015, 19:30 przez mareks68, łącznie zmieniany 4 razy.


każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)

Tagi:

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#2

Post napisał: Alvar4 » 13 gru 2015, 15:18

Pierwszy! :razz: Bardzo ładna i estetyczna robota. Prawie nie ma się do czego przyczepić :razz: Szkoda że nie dałeś wałków podpartych na stoliku od osi X ale tak tez jest w sumie OK. Napisz jeszcze jakiej średnicy zastosowałeś prowadnice. Łożyska liniowe w stoliku zamontowałeś na wcisk czy jak bo nie widać żadnego mocowania. Jak dla mnie robota na piątkę z plusem :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 13 gru 2015, 15:41

Tak bardzo ładnie wykonane urządzenie.
Rzadko na forum się przewijają krokówce z enkoderem. Jak to się steruje ? czy to już sam sterownik realizuje utrzymanie pozycji czy może dochodzi dodatkowa kontrola z programu ? Przy takiej konfiguracji maszyna potrafi być bardzo szybka i właściwiej 3Nm bez enkodera dadzą radę więc jaki jest powód ich zastosowania? Czy pozwolą zwiększyć prędkości a jeśli tak to czy port LPT się wyrobi? a może będzie sterowanie np. przez jakąś kartę. jakim programem ja będziesz poruszał? Mach, linuxCNC...?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: mareks68 » 13 gru 2015, 17:15

Alvar4 pisze:Pierwszy! :razz: Bardzo ładna i estetyczna robota. Prawie nie ma się do czego przyczepić :razz: Szkoda że nie dałeś wałków podpartych na stoliku od osi X ale tak tez jest w sumie OK. Napisz jeszcze jakiej średnicy zastosowałeś prowadnice. Łożyska liniowe w stoliku zamontowałeś na wcisk czy jak bo nie widać żadnego mocowania. Jak dla mnie robota na piątkę z plusem :wink:
dziękuję, troszkę roboty to kosztowało !!..
wałki w Y podparte fi 16
reszta wałki fi 20
łożyska liniowe na wcisk plus blokowane robaczkiem M5 który nie jest widoczny bo zasłonięty innymi elementami
myślałem nad podpartymi wałkami, ale stwierdziłem że taki ukłąd wystarczy, stół 15 mm grubości, więc jest bardzo sztywny, wymiary stołu 160 x 540 mm

[ Dodano: 2015-12-13, 17:39 ]
adam Fx pisze:Tak bardzo ładnie wykonane urządzenie.
Rzadko na forum się przewijają krokówce z enkoderem. Jak to się steruje ? czy to już sam sterownik realizuje utrzymanie pozycji czy może dochodzi dodatkowa kontrola z programu ? Przy takiej konfiguracji maszyna potrafi być bardzo szybka i właściwiej 3Nm bez enkodera dadzą radę więc jaki jest powód ich zastosowania? Czy pozwolą zwiększyć prędkości a jeśli tak to czy port LPT się wyrobi? a może będzie sterowanie np. przez jakąś kartę. jakim programem ja będziesz poruszał? Mach, linuxCNC...?
silniki z enkoderem, bo dokładniejsze, nie zgubią się przy szybszych dojazdach, kupione na sorotec.de. Tam też kupione sterowanie do tych silników, sterownik ma własny program machopodobny, połączenie z kompem przez usb
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: mareks68 » 20 gru 2015, 20:03

Witam
kilka nowych fotek, brak czasu spowalnia pracę, ale coś się dzieje...., jutro postaram się dodać następne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 gru 2015, 16:53 przez mareks68, łącznie zmieniany 2 razy.
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

agazynek na miejscu !!

#6

Post napisał: mareks68 » 22 gru 2015, 22:18

Magazynek dojechał ( niestety z opóźnieniem ), ale kilka nowych fotek....Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#7

Post napisał: Alvar4 » 22 gru 2015, 23:43

Masz za długie i zbyt skomplikowane nazwy zdjęć i wywala errory na stronie forum. Zmień nazwy fotek na coś prostego typu Foto1, Foto2. Foto3.....

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#8

Post napisał: smouki » 24 gru 2015, 15:45

czy mi się wydaje, czy konstrukcją nośną wałków na kolumnie jest ten aluminiowy paseczek z boku i koperta z tyłu? to się nie gdzie pod ciężarem zetki z wrzecionem?
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

#9

Post napisał: mareks68 » 25 gru 2015, 15:44

smouki pisze:czy mi się wydaje, czy konstrukcją nośną wałków na kolumnie jest ten aluminiowy paseczek z boku i koperta z tyłu? to się nie gdzie pod ciężarem zetki z wrzecionem?
zdjęcia nie oddaja w pełni tego jak wygląda maszynka na żywo !! nie tylko ten paseczek trzyma zetkę, konstrukcja sztywna, sprawdzona i trzyma bez problemów !!, taka miałem wizję i się sprawdziła !!
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

Prawie gotowa....

#10

Post napisał: mareks68 » 28 gru 2015, 16:54

prawie gotowa, czekam na resztę części....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”