Pluritec Multistation - problemy ze sterowaniem

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Magart
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2015, 12:19
Lokalizacja: Podbeskidzie

Pluritec Multistation - problemy ze sterowaniem

#1

Post napisał: Magart » 21 wrz 2015, 07:15

Witam
Mam problemy ze starszą wiertarką dwuwrzecionową Pluritec Multistation ze sterowaniem Sieb&Meyer, podobno kiedyś działała prawidłowo na 1 module, po złożeniu na nowym miejscu i naprawie drugiego modułu (możliwe jest, że coś zostało przeprogramowane podczas wcześniejszych prób naprawy przez inną ekipę):

1) nie przyjmuje całych wierteł (standardowej długości) - nawet nie zaczyna ich mierzyć - laser od razu je odrzuca, natomiast jeśli bierze z magazynku złamane (ok. 32 zamiast 38 mm) wszystko jest OK, tzn. kompensuje długość i wierci prawidłowo.
Wyłączyłem wszystkie pomiary, które miałem opisane w instrukcji użytkownika oraz oprogramowaniu - niestety, wg zamieszczonego w instrukcji algorytmu za każdym razem po pobraniu wiertła z magazynku robi pomiar jego długości (faktycznie nie da rady wyłączyć funkcji LENK - wpisu NOLENK nie przyjmuje), nie pomaga też ustawienie narzędzi jako używanych czy zwiększenie offsetów... Na obu modułach jest to samo...

2) podczas wiercenia nie opada stopa odciągająca pył: nie działa funkcja ustawiania wysokości QUIK.... - podczas pomiaru długości narzędzia działa wszystko OK (podnosi się i opada), więc fizycznie wszystko jest OK - problem w sterowaniu - również na obu modułach to samo...

Poza tymi dwoma sprawami maszyna działa bezproblemowo.

Poszukuję dokumentacji serwisowej itp. - posiadam tylko "Machina Handbook" - lub plików konfiguracyjnych z działającej maszyny. Pozdrawiam



Tagi:

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”