Projekt marzen - ocencie kolejnosc i pomozcie wystartowac

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Supremo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 127
Rejestracja: 30 paź 2006, 08:56
Lokalizacja: Poznań

Projekt marzen - ocencie kolejnosc i pomozcie wystartowac

#1

Post napisał: Supremo » 01 lis 2007, 12:15

Czesc!
Moim marzeniem jest zbudowac wlasna maszyne cnc.
Planuje nastepujaca kolejnosc prac:
1. maszyna amatorska z drewna - nauka programowania, wymiarowania itd.
2. maly ploter ele do pracy w aluminium, a jak sie uda to do stali.
Na tej maszynie pragne wykonywac detale do dziela zycia:
3. duza obrabiarka wykonana z epoksybetonu :mrgreen: .

Obecnie jestem na etapie rozbierania drukarek i innych sprzetow w celu realizacji punktu 1.
Oto moje łupy:
- silniczek OKI EM-318 a nizej jest 0911FD1 - ma cztery wychodzace przewody;
- dwa silniki z dwoma kabelkami - to chyba nie sa krokowce - jeden poruszal glowica drukarki, a na niej umocowany byl jakis czujnik szczelinowy przez ktory przewleczona byla tasma z bardzo malymi kreseczkami. Drugi pracowal w podobny sposob lecz obracal kolem (też z takimi kreseczkami).

Prace rozbiorkowe nadal trwaja a o ich przebiegu bede informowal na bierzaco.

Moje pytania:
Czy ktos wie co to za krokowiec?
Jak sie kreci oska czuc wyraznie takie kroki - jest ich 24 na obrot (czy to oznacza ze mam 15 stopni na krok?)
Czy takie silniczki nadadza sie do maszynki do nauki?

Kolejna sprawa jest sterownik ktory chcialbym zmontowac samodzielnie.
Czy opłaca sie robic sterownik malej mocy (tani) do maszyny z drewna? Czy mozna od razu robic sterownik do nastepnego etapu - ploter do alu. Czy taki lepszy sterownik nie spali malutkich silniczkow od drukarek?



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 01 lis 2007, 17:48

jakies skromne te marzenia :D
nie lepiej od razu ze stali ? na przykład z profili prostokatnych albo ceówek i wcale nie musi to wazyc kilkaset kilo, moze na poczatek kilkadziesiat przy małym poletku, a ponieważ nie od razu Kraków zbudowano ... małe krokowce to zwykle male osiagi i małe momenty, jak do nauki - to np śrubke szpilkę 10x2 kawalek nakretki i stolika przesuwnego, potem mozna sie bawic, sterownik lepiej kupic, a jak koniecznie chcesz poskładac to uzyć zestawu do składania - przynajmniej pewnik ze bedzie dzialał.
do nastepnego etapu to lepiej kupic dobre i sprawdzone stery o okreslonej prądożerności ...
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#3

Post napisał: Zbych07 » 01 lis 2007, 21:50

Supremo pisze:duza obrabiarka wykonana z epoksybetonu
:mrgreen: :mrgreen:
chyba staniemy się epoksybetonową potęgą :mrgreen:

Wszystko zależy jakie masz środki.
Osobiście uważam że budowa maszynki w wersji pierwszej to strata przede wszystkim czasu. Lepiej zbierać kaskę, a jeśli ta już jest to, zbierać klocki na mocniejszą maszynkę.
Osobiście zrobił bym tak.

Zrobił bym wstępny ogólny projekt maszynki z epoksybetonu. Jaka konstrukcja jakie gabaryty.
Następnie zbudował bym jej "model" np z alu/MDF-u. Ale zakupił bym do niego docelowe prowadnice, śruby, silniki i sterowanie.
Na takiej maszynce wykonał bym w celu nauczenia się i przetestowania maszynki, elementy do budowy "foremek" np z paździerza do ..... betonowej maszynki. To pozwoliłoby przetestować projekt docelowej maszynki. Skorygował bym zauważone błędy . Następnie po rozpracowaniu lania betonu, zrobił bym elementy betonowej maszynki i ..... przełożył prowadnice, śruby , silniki i sterowanie z tej pierwszej.

Co zyskasz.
Wystarczy ci zrobienie jednego projektu.
Zrobisz próby modelowe :)) które sprawdzą teorię w praktyce.
Będziesz od razu pracował w oparciu o lepsze podzespoły.

Osobiście nie zbudowałem jeszcze żadnej maszynki CNC ale mam już: prowadnice liniowe, śruby kulowe, kontrolery UHU i serwa .
Mam nadzieję że moja pierwsza maszynka powstanie do końca roku.
Testowałem już działanie moich kontrolerów przy sterowaniu Machem.
Na pewno moja następna epoksybetonowa maszynka będzie miała inne wrzeciono, ale
większość elementów przeniosę z tej pierwszej.


Autor tematu
Supremo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 127
Rejestracja: 30 paź 2006, 08:56
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: Supremo » 01 lis 2007, 21:53

Jak zrealizuje te "skromne" to pewnie urodzi sie cos nowego.
Napisalem ze chce zbudowac sterownik samodzielnie - mialem wlasnie na mysli skladanie gotowego zestawu. Nadal jednak nie wiem czy od razu kupowac stery docelowe "pradozerne" czy te najtansze.

Czy krokowce od drukarek i skanerow pociagna drewniana maszynke na prowadnicach meblowych i srubie metrycznej? Nie interesuje mnie na razie predkosc dzialania a same dzialanie. Wystarczy mi w zupelnosci 50cm/min czyli tyle co potrzebuje wycinarka do styro. Przy srubie o skoku 1mm dalo by to 500rpm lub wiecej jesli bedzie konieczne zastosowanie przekladni. Czy 500rpm to duzo dla malutkiego silniczka od drukarki?

[ Dodano: 2007-11-01, 22:13 ]
Dzieki Zbych07 za racjonalne podejscie do tematu. Zgadzam sie z nim, ale nie moge opuscic etapu totalnej prowizorki bo wg mnie od tego bedzie zalezala pula srodkow na realizacje glownego projektu. Musze jak naj szybciej zbudwac prototyp by udowodnic, ze nie jest to slomiany zapal tylko realizacja mazen, drogie hobby a nie zachcianka.

Co do epoksybetonow. Polska slynie ze specjalistow od laminatow wiec dlaczego nie miala by miec mistrzow od epoksybetonow - przecie to pokrewne nauki.
Zbych07 pisze:Następnie zbudował bym jej "model" np z alu/MDF-u. Ale zakupił bym do niego docelowe prowadnice, śruby, silniki i sterowanie.
Czy mam rozumiec ze na maszynce z alu/mdf bede mogl obrabiac alu i stal? Bo takie jest zalozenie drugiego etapu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”