próba bez THC - PLAZMA

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
dolf
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 02 cze 2009, 11:16
Lokalizacja: Wadowice

próba bez THC - PLAZMA

#1

Post napisał: dolf » 14 cze 2015, 14:13

Witam kolegów.
Zbudowałem grawerkę i przerobiłem frezarkę -teraz czas na plazmę. Mam meczanicznie przygotowaną przecinarkę podobnie tak jak na filmie tylko mam schody jak skonfigurować macha3 pod taką próbę wysokości.Przygotowany mam wyłącznik indukc. z ugięciem podczas docisku. Czy mam uruchamiać w machu THC ? Wejścia THC Up i Down? Jak to ugryźć?
Proszę o doradę.




Tagi:

Awatar użytkownika

andmar2005
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 190
Rejestracja: 15 sie 2009, 08:55
Lokalizacja: kujawsko-pomorski
Kontakt:

#2

Post napisał: andmar2005 » 14 cze 2015, 22:03



monoceros
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 07 wrz 2009, 00:03
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

#3

Post napisał: monoceros » 27 cze 2015, 21:01

Od paru lat używam własnej plazmy, nie mam THC i jakoś żyje al jet to czasami trudne, szczególnie przy wyginających się blachach.
1. Można w Machu , powolny zjazd na krańcówkę (wykrywająca naciśnięcie blachy przez palnik) i odsunięcie palnika do góry (czyli zerowanie z na poziomie blachy).
2. Ale wydaje mi się że lepiej napisać własny skrypt M kod na wykrywanie blachy (czujnik na palniku jak na filmie), przed każdym zapaleniem palnika w programie wpisujesz M kod (własny) palnik się opuszcza i jak dotknie blachy odjeżdża do góry np: 1,5 mm) wtedy krańcówka osi z jest na górze i na koniec palenia możesz podnieść palnik na max 0. (można też zmodyfikować M3 - u mnie zapala palnik, tak aby przed zapaleniem palnika wykryć blachę)
monoceros

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#4

Post napisał: robal43 » 29 cze 2015, 07:02

monoceros, Kolego w bardzo łatwy sposób można zainstalować takie rozwiązanie jakie mamy w maszynie Stigal

na mojej stronie pierwsze zdjęcie u góry !

www.plazma-rzeszow.aq.pl

THC ? nie używam :)
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


monoceros
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 07 wrz 2009, 00:03
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

#5

Post napisał: monoceros » 29 cze 2015, 11:03

Jak rozumiem są to "rolki" dystansowe, u siebie nie mogłem tak zrobić ponieważ mam za delikatną bramę i nie mogę sobie pozwolić na tarcie o materiał (plazma była pierwszym cnc które zbudowałem przy bardzo niskim budżecie) , poza tym w niektórych materiałach i przy grubości większej niż możliwości palnika pojawiają mi się przy przebijaniu wypływki do góry, ale rozwiązanie fajne i proste. Odpowiedź zaś dotyczyła " jak ugryźć ..."
Dla kolegi, dolfa: popatrz w Mach3 Version 3.x Macro Programmers Reference Manual.
monoceros

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”