Ploter frezujący CNC kupić czy zrobić ?

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Dawid-ddc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2015, 18:28
Lokalizacja: tczew
Kontakt:

Ploter frezujący CNC kupić czy zrobić ?

#1

Post napisał: Dawid-ddc » 09 sty 2015, 20:04

Witam szanownych kolegów ,
Na początku nazywam się Dawid jestem zapalonym konstruktorem oraz hobbystą.
Jeśli temat jest w nieodpowiednim miejscu proszę o przeniesienie .
A więc do rzeczy ,potrzebuję ploter CNC do obróbki płyty MDF,SKLEJKI,PŁYTY WIÓROWEJ MOŻE NIERAZ ALUMINIUM . Jakie mam wymogi co do maszyny :
- Precyzja frezowania najlepiej do 1 mm
- Pole robocze 130 cm x 90 cm x 40 cm
- Wytrzymała konstrukcja (z powodu wielogodzinnych frezowań)
- Możliwie prosta konstrukcja (prostota najdłużej trzyma oraz łatwość eksploatacji)
To najważniejsze cechy dla mnie waga i wielkość nie istotna . I tu moje pytanie chce przeznaczyć budżet 3500 zł na kompletną maszynę ale bez elektrowrzeciona (elektrowrzeciono kupię na samym końcu i przeznaczę na to 1500 zł) i pytanie czy lepiej zbudować samemu czy nie warto się męczyć i odłożyć pieniądze i kupić coś używanego do 15 tyś. ?
Co myślicie na ten temat ? z góry dzięki za odpowiedz .



Tagi:


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: bubels » 09 sty 2015, 22:23

Minimalny budżet na to pole robocze i wymagania to około 7000zł więc 3500zł nie jak ma się do założeń.

Jeśli widzisz w tym pasje to buduj. Jeśli zarabiasz na tym co frezarka zrobi to wydaj więcej a energię zużyj na szybkie odpracowanie tych pieniędzy.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


Autor tematu
Dawid-ddc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2015, 18:28
Lokalizacja: tczew
Kontakt:

#3

Post napisał: Dawid-ddc » 11 sty 2015, 12:54

Dzięki za odpowiedz ,
Dokładnie to przemyślałem ,przeliczyłem i faktycznie kolega ma rację , lepiej więcej zainwestować w maszynę i zakupić coś konkretniejszego i po prostu niech maszyna na siebie zarabia. Przeglądałem oferty allegro,olx i sporo maszyn w przedziale 15-30 tyś. tyle tego że jest w czym wybierać , a nieraz może trafić się jakaś okazja . Zobaczę na razie się wstrzymam i będę obserwował aukcje oraz forum może coś się znajdzie ciekawego .Jak dobrze pójdzie to 15 tyś będę mógł zainwestować w tej cenie już się coś znajdzie .

P.S
mam pytanie czy każdy ploter frezujący morze robić płaskorzeźby 3D tak jak w linku ? a tak po za tym co myślicie o tej firmie przeglądałem ich ofertę ciekawe czy warte uwagi , pytam czy w 3d pracuje bo mogę mieć zlecenia na wykonywanie modeli odlewniczych (pracuje w branży ciężkiej i odlewniczej)
Ploter frezujący 3D


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: bubels » 11 sty 2015, 13:08

Każdy ploter 3 osiowy zrobi płaskorzeźbę ale bez ujemnych skosów.
Niestety ten przedział 15 tys. jest nieszczęśliwy. Po twoim temacie przejrzałem allegro i nie zalazłem tam nic godnego uwagi co nadało by się do pracy.

Ja mam doświadczenie zarówno w budowaniu jak i modernizacji używanych maszyn sprowadzanych z zachodu i wiem co się do pracy zarobkowej nadaje a co nie bo błędy popełniłem na pierwszych maszynach na własnych użytek.

Ale szukaj. Może się coś trafi.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


Autor tematu
Dawid-ddc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2015, 18:28
Lokalizacja: tczew
Kontakt:

#5

Post napisał: Dawid-ddc » 11 sty 2015, 18:58

Widzę kolega ma doświadczenie z ploterami , będę szukał i obserwował może zakupie coś używanego, może od kogoś kto zbudował sobie ,a może zlecę . A jak nie to to w 3 kwartale roku wezmę kredyt i może coś za 25 by się kupiło .
Dziękuję za wyklarowanie teraz wiem jak podejść do tej sprawy , na spokojnie i dokładnie przemyśleć czy nie warto zainwestować w coś lepszego co może się po czasie zwrócić .

Dzięki i pozdrawiam .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”