Jakie centrym obróbcze

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

PL@STI
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2013, 23:40
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

#11

Post napisał: PL@STI » 12 gru 2013, 13:54

Proponuję się rozejrzeć w maszynach używanych, jest na prawdę sporo tego z całęgo świata, także praktycznie nieużywane z ShowRoom'ów powystawowe

http://en.dmgmori.com/cnc-scout


DMG Mori Seiki Polska Płd-Zachodnia
Poznań, Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra
http://www.dmgmori.com
http://ecoline.dmgmori.com/pl-PL
[email protected]

Tagi:


Autor tematu
Piotrek M
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2013, 11:51
Lokalizacja: radom

#12

Post napisał: Piotrek M » 16 gru 2013, 14:54

Dzięki za podpowiedz.
Przepraszam ze tak dawno nie pisałem ale miałem cieżki czas w pracy. Powysyłałem troche zapytań do różnych producentów i prawda jest taka że jednak chińskie centra są najtańsze. Poprosiłem u niektórych o referencje od klientów i szczerze mówiąc od niektórych usłyszałem ze chińskie maszyny dziś nie są takie złe. Takie zdanie jak Komar 15 napisał wyżej często słyszałem. Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad tym centrum http://atmsolutions.pl/produkty/pokaz/201. Cena bardzo konkurencyjna a z tego co zdąrzyłem się dowiedzieć w przeciągu tych 2 tygodni nieobecności tutaj to to że firma ATMS jest bardzo rzetelną firmą z dobrym serwisem. Co do Hassa to tak jak Majster 70 pisał, cena nie taka zła ale w grucie rzeczy typowy golas. Jeszcze sie porozglądam. Nie ma co sie tak spieszyć tym bardziej ze na chleb mnie stać wiec lepiej sie sto razy upewnić.
Co do używanych maszyn to troche sie obawiam. Nie ma pewności co do serwisu, co do ich stanu i jakości. Już kiedys kupiłem maszynę powystawową i okazało się ze była składana i rozkładana tyle razy ze niektóre częsci były już obrobione i luźne. Cóż człowiek uczy się na błedach.


gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#13

Post napisał: gregor1975 » 28 gru 2013, 14:46

komar15 pisze:nie mam doswiadczenia, jesli chodzi o tak duze maszyny przemysłowe. Ale mam doswiadczenie, jesli chodzi chinczykow i firmy z nimi wspolpracujace.
W tym momencie jest tak, ze granica miedzy chinskie-niechinskie zaciera sie diametralnie. A wszystko to za sprawa olbrzymiej konkurencji tam. pracuje na innych maszynach made in china - sprawdzaja sie ok.
Może inna branża, ale... będąc w maju tego roku na targach tworzyw sztucznych Plastpol w Kielcach szczególną uwagę zwracałem na wtryskarki. Chińska maszyna zacinała się w trakcie pokazu. Kilka razy to przyuważyłem, a przecież cały dzień przy niej nie stałem. Niemieckiego Arburga jak odpalili rano, to trzaskał bezkolizyjnie opakowania aż do końca mojego pobytu tam. I pewnie do końca targów.

Wnioski: chińskie, niemieckie, japońskie, amerykańskie - nieważne. Dobrze zasięgnąć referencji na temat danego modelu, a potem koniecznie obejrzeć w akcji. Bo to masa pieniędzy przecież.


Autor tematu
Piotrek M
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2013, 11:51
Lokalizacja: radom

#14

Post napisał: Piotrek M » 31 gru 2013, 11:53

Z racji tego ze używałem małych maszyn chinskiej produkcji wiem ze mozna kupic cos dobrego od nich. Tyle ze takiej dużej sie boję. Ale cena niesamowicie kusi. Gregor1975 ja rozumiem ze wszystko zależy od referencji. Muszę przyznać ze ta firma co wspomniałem wyżej coraz bardziej za mną przemawia. Ja rozumiem ze maszyna chińska to jak porównanie mercedesa s- class z pasatem ale kazdemu wystarcza co innego. Póki co mam dwie opcje. Albo Haas albo to ATMS. Ceną oraz informacją wygrywa ta druga. O co bym nie zapytał dostaję odpowiedź, jeśli nie od razu to na pewno w ciagu 24h. Od ATMS kiedys nawet kupowałem małe frezareczki i nigdy nie miałem z nimi problemu. A i serwis był na prawde git.:) Mnie się marzy coś z wysokiej półki ale jak trafie w dobry temat to wtedy o tym pomysle. Narazie chce zacząć.


mcnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post napisał: mcnc » 31 sty 2014, 11:49

Weź jeszcze sprawdź jeszcze tego procenta jeżeli zależy Ci na niskiej cenie, znalazłem ich przeglądając fora
http://www.skymaster.com.pl/
Podobno całkiem dobre maszyny robią, z tego co czytałem na zagranicznych forach ale nigdy na ich wynalazkach nie pracowałem, wiec nic Ci na temat nie podpowiem.


Autor tematu
Piotrek M
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2013, 11:51
Lokalizacja: radom

#16

Post napisał: Piotrek M » 13 lut 2014, 15:48

Witam
Dawno mnie tu nie było..:P Otóż własnie przystępuję do zakupu maszyny. Dostałem już dofinansowanie na ten sprzęt i mam jeszcze kilka pytań odnoście takich szczegółów jak transporter wiórów itp. Już wyżej była rozmowa o stożku BT50. Ale interesuje mnie jeszcze czy potrzebne sa takie elementy jak sonda narzędziowa, sonda pomiarowa? Bardziej pytanie czy sens wydawać pieniądze na takie coś. Kolejnym pytaniem to jaki transporter wiórów, czy śrubowy czy łańcuchowy? który z nich jest lepszy i praktyczniejszy. Jaka prędkość wrzeciona jest najlepsza. 12000 obr/min czy 15000? Masakra. Czuje się w tych parametrach totalnym laikiem. :P Jest jeszcze coś takiego jak przekładnie ZF/BF. Jeśli byłby ktoś tak miły i mógłby mi podpowiedzieć nt. tych elementów o byłbym bardzo wdzięczny. Przypomnę że głównie będę chciał robić formy odlewnicze ale także działać na różnych usługach. :)


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#17

Post napisał: Majster70 » 14 lut 2014, 22:05

Transporter wiórów to przeważnie rzecz 2-go rzędna. Stożek wrzeciona i charakterystyka momentu w zależności od obrotów to jedna z rzeczy najważniejszych. Przekładnie stosuje się w tym samym celu co w samochodach, czyli żeby zwiększyć moment kosztem obrotów. Możesz wtedy założyć większe narzędzie (o większej średnicy) i brać większą warstwę za jednym przejazdem, czyli jechać większym wiórem (większe ap i ae). Czyli frezarka jest dedykowana do ciężkiej obróbki, ma niższe obroty max wrzeciona. Podsumowując wszystko zależy od tego co głównie chcesz robić. Sondy przyspieszają i uprzyjemniają pracę na obrabiarce, ale mogą też zautomatyzować mierzenie wykonanych detali czy złapać trudne do zmierzenia inaczej wymiary z dziwnych powierzchni. Czyli mogą być fanaberią lub koniecznością, znowu zależy co będziesz robił.
Obrabiarki CNC są bardzo elastyczne i mogą z powodzeniem zastąpić kilka starszych obrabiarek, ale może się okazać, że dzięki złemu doborowi parametrów obrabiarki twoja konkurencja wykonuje dane detale 3x szybciej od ciebie. Także radziłbym dobrze zastanowić nad przyszłymi planami co do produkcji i pod nie dobrać obrabiarkę. Im lepiej to sobie przemyślisz tym będziesz miał późnij mniejsze rozczarowania. No ale się powtarzam, sorki za ględzenie.


Autor tematu
Piotrek M
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2013, 11:51
Lokalizacja: radom

#18

Post napisał: Piotrek M » 17 lut 2014, 16:10

Jakie gledzenie..:) Dzieki za podpowiedzi! Tak zastanawiałem się nad tym co pisałeś i myśle że do robienia form przekładnia może być całkiem spoko. Ponadto co do sondy narzędziowej to jest pewnik, natomiast z sonda pomiarową to mam jeszcze dylemat. Chce robić nie tylko formy więc staram się tak dopasować elementy opcjonalne, żeby nie wywalić jakiejś niepotrzebnej kasy. Przykładowo interesuje mnie wrzeciono 12000 obr i czuje ze przekładnia jest to dobre rozwiązanie w tym przypadku. Oprócz form chciałbym wykonywać różne inne zlecenia dlatego to rozpatruje. Gdybym miał już jakieś duże maszyny, wiedziałbym na czym chce opierać swoją produkcje. A że do tej pory były to małe maszyny jest trochę ciężko z taką decyzją. Te formy mnie podkusiły żeby zacząć coś ciekawego i mam nadzieje że kiedyś będę brał drugą maszynę już z większym doświadczeniem.
Dzięki Majster70 za pomoc.


skrawtech
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2013, 19:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

TBI VC 1060 HH

#19

Post napisał: skrawtech » 04 kwie 2014, 10:49

Polecam centrum obróbcze firmy TBI, sam posiadam takie urządzenie w swojej firmie i naprawdę spisuje się na medal.

Poniżej przedstawiam link do zdjęcia i krótkiego opisu:
Centrum obróbcze TBI VC 1060 HH
Narzędziownia SKRAWTECH Mateusz Kozaczka
Formy wtryskowe, wykrojniki, formy do pras, obóbka skrawaniem


mateusz661
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 20 sty 2014, 16:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

#20

Post napisał: mateusz661 » 06 kwie 2014, 15:08

Witam
Szukam dla swojej firmy centrum obróbczego 3-osiowego.
Służyć ma szczególnie do wiercenia i gwintowania detali i robieniu promieni na płaskownikach.
Maksymalna cena zakupu 50 000 PLN. Jakiego producenta proponujecie?
Na co zwracać szczególną uwage przy zakupie? Macie jakieś propozycje? Może macie coś na sprzedasz w swoich zakładach?
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”