Frezarka cnc - moja wizja

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#11

Post napisał: adam Fx » 05 maja 2013, 22:31

mareks68 pisze:a co ma waga całości do wałków ??!!
chodziło zapewne że nie dość że na wiszących wałka ( spore ugięcie w czasie pracy to maszyna na tyle lekka że pod wpływem wibracji mogła by sama się przesuwać po stole.
ale minie tam się podoba jak zaprzęgniesz do pracy to sam sie przekonasz na co ją stać :mrgreen: mi też mówili ze na szufladowych prowadnicach to nic poza balsą sie nie da obrabiać ;) a to oczywiście nie prawda :wink:


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

#12

Post napisał: mareks68 » 06 maja 2013, 21:17

adam Fx pisze:
mareks68 pisze:a co ma waga całości do wałków ??!!
chodziło zapewne że nie dość że na wiszących wałka ( spore ugięcie w czasie pracy to maszyna na tyle lekka że pod wpływem wibracji mogła by sama się przesuwać po stole.
ale minie tam się podoba jak zaprzęgniesz do pracy to sam sie przekonasz na co ją stać :mrgreen: mi też mówili ze na szufladowych prowadnicach to nic poza balsą sie nie da obrabiać ;) a to oczywiście nie prawda :wink:
Witaj
z założenia maszynka ma byś przykręcona do stołu, więc nie ma problemu jazdy po stole, wałki sprawdzałem na ugięcie, i nie ma z tym problemu, tulejki są na tyle szeroko rozstawione, że nic się nie dzieje
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-05-06, 22:20 ]
dudis69 pisze:mareks68, przyjemnie wygląda Twoja konstrukcja.
Ja tam sie nie przejmuję ani wiszącymi wałkami, ani tymi sprzęgiełkami. Widać każdy ma jakieś ale... Mam i ja :mrgreen:
Takie usadowienie silnika z jednej strony wrzeciona ogranicza obróbkę wielu płaszczyzn z jednego zamocowania. :idea:
Witaj
myślałem nad tym troszkę, jak robiłem głowiczkę to do końca nie wiedziałem jaki silnik bedzie zamontowany!! pewnie masz rację, ale z założenia maszynka ma wycinać, więc chyba nie bedzie problemu, ale za twoją sugestią postaram sie przełożyć silnik na wysiegnik głowiczki a wtedy problem znika !!
Dzięki bardzo i Pozdrawiam
Marek
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)


interria
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 20 lis 2007, 18:40
Lokalizacja: wrocław

frezarka

#13

Post napisał: interria » 21 cze 2013, 00:37

Witam

Napisz nam , jak po testach frezarki ?
Jak sie sprawdza, do czego ja stsujesz, i na jakich materialch prowadziles proby.
Moze jakies zdjecia wykonanych detali?

Co moze frezowac i jak sobie daje rade z roznymi materialami. itd ttp.
Warto cos o tym napisac.


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#14

Post napisał: bh91 » 23 cze 2013, 01:42

Hej a co z tymi sprzęgiełkami jest nie tak? Ja mam takie od ponad roku :shock:


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

#15

Post napisał: mareks68 » 23 cze 2013, 09:09

bh91 pisze:Hej a co z tymi sprzęgiełkami jest nie tak? Ja mam takie od ponad roku :shock:
Witam
sprzęgiełka spisują się bardzo dobrze jak na moje potrzeby, więc nie wiem skąd wcześniejsze obawy kolegów.
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#16

Post napisał: KAJOS » 23 cze 2013, 11:18

mareks68, - jak sie obrabia coś powolutku i z plasteliny to sa ok bo jezeli cos twardszego to bankowo nie trzyma wymiaru jaki powinien byc. Te sprzegiełka to sie nadaja do enkoderów a nie do napedu maszyn.
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

#17

Post napisał: mareks68 » 24 cze 2013, 11:09

KAJOS pisze:mareks68, - jak sie obrabia coś powolutku i z plasteliny to sa ok bo jezeli cos twardszego to bankowo nie trzyma wymiaru jaki powinien byc. Te sprzegiełka to sie nadaja do enkoderów a nie do napedu maszyn.
Witam
być może masz rację jeśli chodzi o maszynki półprofesjonalne, ale moja frezarka to typowo amatorska maszyna, i jak na razie sprzęgła się sprawdzaja, sprawdzałem na alu PA6 o grubości 1-5 mm, frezy od 1 do 4 mm, głównie przy wycinaniu małych detali i nie było problemów z powtarzalnością wymiarów w mosiądzu także radzi sobie bez problemów. Jeśli w trakcie dalszych prac coś się zacznie dziać to po prostu wymienię na stałe sprzęgła które mam już gotowe. Jak to mówią człowiek uczy sie na błędach.
Pozdrawiam
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#18

Post napisał: KAJOS » 24 cze 2013, 12:46

mareks68, - ja przy silniku 3Nm dałem spore przyspieszenie i posów a potem chcialem zobaczyć czy uciagnie brame i zostaly mi dwie części z takiego sprzegła jak dałem G0 i przód ,tył :)
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Autor tematu
mareks68
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 136
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:08
Lokalizacja: Poznań

#19

Post napisał: mareks68 » 24 cze 2013, 23:10

KAJOS pisze:mareks68, - ja przy silniku 3Nm dałem spore przyspieszenie i posów a potem chcialem zobaczyć czy uciagnie brame i zostaly mi dwie części z takiego sprzegła jak dałem G0 i przód ,tył :)
a widzisz, sam też eksperymentowałeś z tymi sprzęgłami , i sam sie nauczyłeś na błędach !!
każda myśl jest możliwa do realizacji !!..te najbardziej szalone na jutro !!! ;-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”