Problem z ustawieniem prędkości silników / MACH2

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Krauz
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 03 paź 2011, 22:40
Lokalizacja: CCH

Problem z ustawieniem prędkości silników / MACH2

#1

Post napisał: Krauz » 20 lut 2013, 21:09

Witam. Mam zbudowany układ sterowania oraz podpięte dwa silniki X, Y bo interesuje mnie tylko sterowanie dwoma osiami. Silnik daje 200 kroków/obr. Sterowniki ustawiłem na 4 mikro także mam 800 kroków/obr. Nie mam jeszcze zmontowanej mechaniki jednakże chciałem wszystko przetestować na sucho więc założyłem że potrzebuje 30mm/obr. Potrzebuję więc, by silnik dawał 26,6(6) (zaokrąglijmy do 27 kroków/obr dla posuwu 1mm/obr). Jednak po wpisaniu prędkości silników 27 steps per unit (unit ustawione jako mm) i prędkości 20 unit/sec (potrzebuję w granicach 20mm/s) i zapisaniu okazuje się że silniki nie pracują jak trzeba tzn ruch jest niemal niezauważalny, gdzie powinny ładnie sobie latać.

Prosze znawców o pomoc. Pozdrawiam.



Tagi:


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#2

Post napisał: Dudi1203 » 25 lut 2013, 14:52

Masz burdel w jednostkach tego co napisałeś. Z tego co udalo mi sie zrozumiec - jak chcesz posuw 30mm/min (zweryfikuj te 30mm/obr co napisales bo to by byl skok sruby jakiej potrzebujesz) przy srubie o skoku 1mm to na 1mm przesuwu (1 pelny obrot) potrzebujesz 800 impulsow. I to wpisujesz w steps per unit bo Twoja jednostką jest 1mm. Jesli mialbys srube o skoku 4mm to wpisujesz 200 bo tyle impulsow trzeba na przesunięcie o jednostkę.
W predkosc wpisujesz nie ilośc krokow na minute tylko ilosc jednostek/min. W tym wypadku 30mm/min.
I powinno hulać

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”