Jak podłączyć PC do TRIA 4000?

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
conrad79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:32
Lokalizacja: Lublin

Jak podłączyć PC do TRIA 4000?

#1

Post napisał: conrad79 » 15 mar 2007, 15:16

Potrzebuję pomocy w połączeniu PC z TRIA'ą 4000. Próbowaliśmy przez port RS 232 ale laptop nie wykrył komputera maszyny. próby były przerowadzane na systemie WIN 98 i XP. Nie wiem czy to problem komputera maszyny czy portu RS. Słyszałem że potrzebny jest program KERMIT (NIE MAM GO).Czy ten program rozwiąże nasz problem? Proszę o pomoc i o jakieś informacje o ewentualnych próbach podłącznia PC z taką maszyną!!!



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 16 mar 2007, 07:17

Witaj
Co to znaczy "nie wykrywał" po czym to poznałeś używałeś jakiegoś programu
bo chyba nie myślisz że coś się pojawi w systemie to nie jest usb
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
conrad79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:32
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: conrad79 » 16 mar 2007, 10:50

ączyliśmy się przez laptopa kablem RS (nie poprzez konkretny program) i w okienku konfiguracji połączenia pojawiała się wiadomość o braku połączenia ("sprawdź czy drugi komputer jest włączony i czy dobrze jest podłączony kabel"-cos w tym stylu).Próbowaliśmy łączyć się do dwóch portów w maszynie. A na maszynie wyświetlał sie napis "SERVER MODE ACTIV".Coś pomogło?

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#4

Post napisał: easy2002 » 16 mar 2007, 20:37

Podłączyliśmy się przez laptopa kablem RS (nie poprzez konkretny program) i w okienku konfiguracji połączenia pojawiała się wiadomość o braku połączenia ("sprawdź czy drugi komputer jest włączony i czy dobrze jest podłączony kabel"-cos w tym stylu).

Tego to zabardzo nie rozumiem jakie okno konfiguracji połączenia -- od połączeń sieciowych w windows??? a moze konfiguracja modemowego połączenia bądź nulmodem ???

Próbowaliśmy łączyć się do dwóch portów w maszynie. A na maszynie wyświetlał sie napis "SERVER MODE ACTIV".Coś pomogło?

jak wyglądaja te porty
-czy to są db25 oba
Posiadacie jakąś instrukcje od tego sterowania
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#5

Post napisał: olo_3 » 17 mar 2007, 00:20

conrad79 pisze:Słyszałem że potrzebny jest program KERMIT (NIE MAM GO)
to jest darmowy program, poszukaj leży w sieci.
http://www.immt.pwr.wroc.pl/tool/dos/node6.html
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”