Automatyczny magazyn

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#21

Post napisał: syntetyczny » 20 lis 2012, 08:36

Obliczenia, to generalnie podstawy mechaniki. Wszystko się da na kartce obliczyć:)

Budowanie prototypu w małej skali jest "nieopłacalne" gdyż, niczego nie wniesie. Bo niby czym będę ugięcia i bezwładność liczył, jak to się przenieść nie będzie chciało....

Serwomotory, silniki, krokowe....Jeżeli pojemniki są rozmieszczone w 10 kolumnach i na 10 półkach(100 pojemników), to wystarczy 20 czujników(indukcyjnych po 100zł, to i tak taniej niż serwo) i 2 silniki prądu przemiennego, jeden siłownik. Do tego PLC co logiką zarządza i koniec.


Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Tagi:


Autor tematu
marek_gorgol
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:38
Lokalizacja: czewa

#22

Post napisał: marek_gorgol » 22 lis 2012, 09:13

1. Czy pojemniki będą będą tylko po jednej stronie ramienia ( układnicy), czy po obu stronach.
Zakładając długość magazynu na 10m i wysokość około 3.5m to mieścimy 533 pojemniki po jednej stronie przy konstrukcji z profila 5cm i zapasie po 2cm prawo,lewo i 2cm u góry od pojemnika.

2. Jak mają być rozmieszczone te pojemniki? Ile pozycji "X" a ile "Y"? zakładam że pojemniki będą ustawiane tylko na jednej głębokości?
poziom 41 pion 13

3. czy to ma być spięte z jakimś systemem magazynowym w którym będą uwzględnianie wszystkie "wejścia" i "wyjścia" całych pojemników czy części znajdujących się w tych pojemnikach?
czy to będzie na zasadzie podejścia do monitora i wpisanie przywieź mi pojemnik 584?

Idealne rozwiązanie było by spięcie tego z systemem magazynowym i rozliczanie części z w pojemnikach.

Docelowo chciałbym żeby to wyglądało tak, że podchodzi operator z zamówieniem do czytnika skanuje kod a robot przywozi mu potrzebne pojemniki do zamówienia. Po skończeniu pakowania pojemniki są odstawiane na taśmę i po kolei podawane automatycznie do robota a ten za pomocą kodu kreskowego ustawionego na taśmie orientuje się gdzie ma odstawić pojemnik :DObrazek

[ Dodano: 2012-11-22, 09:30 ]
syntetyczny pisze:Obliczenia, to generalnie podstawy mechaniki. Wszystko się da na kartce obliczyć:)

Budowanie prototypu w małej skali jest "nieopłacalne" gdyż, niczego nie wniesie. Bo niby czym będę ugięcia i bezwładność liczył, jak to się przenieść nie będzie chciało....

Serwomotory, silniki, krokowe....Jeżeli pojemniki są rozmieszczone w 10 kolumnach i na 10 półkach(100 pojemników), to wystarczy 20 czujników(indukcyjnych po 100zł, to i tak taniej niż serwo) i 2 silniki prądu przemiennego, jeden siłownik. Do tego PLC co logiką zarządza i koniec.
to ja bym poprosił o taką karteczkę :wink:

prototyp bardziej miał na celu pokazanie sposobu działania dla "komisji finansowej" ale może filmik wystarczy

Odnośnie napędów to czy mógłbyś coś podpowiedzieć jakiś konkretniejszy silnik?

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#23

Post napisał: clubber84 » 22 lis 2012, 15:46

marek_gorgol pisze:

to ja bym poprosił o taką karteczkę :wink:

prototyp bardziej miał na celu pokazanie sposobu działania dla "komisji finansowej" ale może filmik wystarczy

Odnośnie napędów to czy mógłbyś coś podpowiedzieć jakiś konkretniejszy silnik?


To ten projekt będzie stworzony w celu wyłuskania dofinansowania na rozpoczęcie działalności, czy coś innego? :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#24

Post napisał: syntetyczny » 22 lis 2012, 16:13

marek_gorgol pisze: to ja bym poprosił o taką karteczkę :wink:
Taka "ekspertyza" jest dosyć czasochłonna:)A wiadomo, czas to pieniądz. Wszystko da się znaleźć nawet na tym forum.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


bartas4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 160
Rejestracja: 15 maja 2009, 23:26
Lokalizacja: Leszno

#25

Post napisał: bartas4 » 22 lis 2012, 16:25

Witam kolegę :wink: śledzę sobie temat z zainteresowaniem i jeśli mógłbym wtrącić coś od siebie to do napędu proponowałbym jednak serva. Do tego niewielki PLC+panel operatorski dotykowy i jeśli miałoby być z rozliczaniem części to PC.

Pomysł bardzo ciekawy :)


rokare
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 27 gru 2005, 13:19
Lokalizacja: okolice Radomia

#26

Post napisał: rokare » 22 lis 2012, 22:48

1/. Oglądając wizualizację wygląda na to że każda skrzynka z osobna jest otoczona ramką z profilu. jak dla mnie konstrukcja regałów pancerna jak dla skrzynek w których miało być max 7kg. poza tym proponował bym wykorzystanie profili systemowych stosowanych w magazynach wysokiego składowania. można obejrzeć np. w selgrosach. łatwość montażu i konfiguracji a jak coś się zmieni za 10 - 20 lat to łatwiej sprzedać niż wywozić na złom konstrukcję dedykowaną ;-)

2/. Jak ma być pobierana skrzynka z pozycji? powinna być trochę unoszona w czasie pobierania przez "manipulator" tak więc te 2 cm zapasu u góry to dla mnie trochę ciasno, ale jak konstrukcja będzie dopracowana, bez luzów i ugięć to da radę.

3./zastanawiał sie kolega jak zasilić ten "manipulator" który jeździ 10m po "X" i 3,5 metra po "Y" i jak się z nim komunikować przewodowo czy bezprzewodowo?

4/. po czym ten manipulator będzie jeździł?po jednej, dwóch szynach? jakimś torowisku? może bezpośrednio po betonie? 3,5metra w górę to nie mało jak ma to w miarę dynamicznie jeździć? co z bezwładnością i statecznością?

5/.co do silników. jak kolega wstępnie zaprojektuje mechanikę czyli manipulator, policzy co ile będzie ważyć, określi jakie prędkości przejazdowe chce uzyskać to wtedy można będzie dobierać silniki uwzględniając jeszcze w tym wszystkim budżet to kolega sie zorientuje ( czy się kupi co się chce, czy się kupi na co stać :mrgreen: )

generalnie raczej bym obstawał za serwami bądź zwykłe silniki indukcyjne z enkoderem i falownikiem po x i y w "z" spokojnie krokówki wystarczą.

Widać że kolega jest świeży w temacie bo bardzo optymistycznie do tego podchodzi (do odważnych świat należny :grin: ), i bardzo wielu spraw nie uwzględnia w takim systemie. ale chętnie będę naprowadzał na właściwe tory :mrgreen:

Pozdrawiam i życzę wytrwałości, chętnie ojebże jak (lub jeśli) to wszystko ruszy :wink:
hmm


Autor tematu
marek_gorgol
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:38
Lokalizacja: czewa

#27

Post napisał: marek_gorgol » 23 lis 2012, 15:29

rokare pisze:1/. Oglądając wizualizację wygląda na to że każda skrzynka z osobna jest otoczona ramką z profilu. jak dla mnie konstrukcja regałów pancerna jak dla skrzynek w których miało być max 7kg. poza tym proponował bym wykorzystanie profili systemowych stosowanych w magazynach wysokiego składowania. można obejrzeć np. w selgrosach. łatwość montażu i konfiguracji a jak coś się zmieni za 10 - 20 lat to łatwiej sprzedać niż wywozić na złom konstrukcję dedykowaną
Odnośnie tego to jakoś mam dziwne (niepotwierdzone) wrażenie że taniej będzie wyspawać/posktęcać taką konstrukcję niż kupić gotową.
rokare pisze:2/. Jak ma być pobierana skrzynka z pozycji? powinna być trochę unoszona w czasie pobierania przez "manipulator" tak więc te 2 cm zapasu u góry to dla mnie trochę ciasno, ale jak konstrukcja będzie dopracowana, bez luzów i ugięć to da radę.
z filmików które oglądałem na forum i na necie używano czegoś takiego

ta prowadnica ma dopuszczalne obciążenie 45kg
odnośnie podnoszenia podczas pobierania myślałem to zrobić na małych siłownikach - coś a'la mikrosiłownik.
rokare pisze:3./zastanawiał sie kolega jak zasilić ten "manipulator" który jeździ 10m po "X" i 3,5 metra po "Y" i jak się z nim komunikować przewodowo czy bezprzewodowo?
Tutaj myślałem puścić listwy z kablami coś takiego:
http://akcesoria.cnc.info.pl/brevetti_sr200.htm
rokare pisze:4/. po czym ten manipulator będzie jeździł?po jednej, dwóch szynach? jakimś torowisku? może bezpośrednio po betonie? 3,5metra w górę to nie mało jak ma to w miarę dynamicznie jeździć? co z bezwładnością i statecznością?
pomysł był taki aby puścić go po jednej listwie zębatej i po jednej szynie plus do tego przyczepić go u góry na kolejnej jako zabezpieczenie żeby się nie wywalił.
Odnośnie bezwładności i sztywności to potrzebne są odpowiednie wyliczenia w których mam nadzieję ktoś mi pomoże ;)

W kwestii napędów sam nie wiem co będzie lepsze, więc pewnie skończy się na tym co potrzebne i zerkniecie do portfela ;)
Ciekawi mnie pomysł silnika z enkoderem bo to może być tańsze, ale nie koniecznie ;)
Wysunięcie u góry po detal myślałem zrobić pneumatycznie, ale może i temat krokówki był by interesujący :)


premorepa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 201
Rejestracja: 02 kwie 2007, 17:13
Lokalizacja: Gorzów

#28

Post napisał: premorepa » 23 lis 2012, 21:40

w takiej skali (nie palety euro) bedzie to troche problematyczne, pytanie moje jest takie :
czy wszystke pakunki beda identyczne???

jezeli tak to prosta sprawa z chwytakiem pneumatycznym i wysiegnikiem na silowniku, bo zawsze siegasz po to samo, w przeciwnym wypadku sie sprawa komplikuje...

co do przemieszczania ramiona, to nie pozostawilbym tego tylko na szynach... u gory i u dolu dalbym mozliwie nagrubsze prowadnice (walki) liniowe - 60 mm ?? a tylko naped jako listwa u dolu...., nie ma potrzeby dublowania bo narazasz sie skosowanie...


Autor tematu
marek_gorgol
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:38
Lokalizacja: czewa

#29

Post napisał: marek_gorgol » 24 lis 2012, 09:46

premorepa pisze:w takiej skali (nie palety euro) bedzie to troche problematyczne, pytanie moje jest takie :
czy wszystke pakunki beda identyczne???

jezeli tak to prosta sprawa z chwytakiem pneumatycznym i wysiegnikiem na silowniku, bo zawsze siegasz po to samo, w przeciwnym wypadku sie sprawa komplikuje...

co do przemieszczania ramiona, to nie pozostawilbym tego tylko na szynach... u gory i u dolu dalbym mozliwie nagrubsze prowadnice (walki) liniowe - 60 mm ?? a tylko naped jako listwa u dolu...., nie ma potrzeby dublowania bo narazasz sie skosowanie...
Pojemniki będą zawsze identyczne, jedyne co to będą miały inna masę, ale nie więcej jak 7 kg.
Odnośnie prowadzenia to właśnie taki był plan. jedna szyna na dole druga u góry a do napędu listwa zębata. A w pionie dwie listwy i pasek zębaty. Mam takie rozwiązanie zrobione w maszynie (co prawda tam ruch jest zaledwie na 25 cm, ale za to bardzo szybki), a poza tym są różne rodzaje pasków ;)
A może poziom też dać na pasku? tylko trzeba było by dać jakieś rolki podporowe żeby pasek nie opadał na długości 10 m.


lew26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:21
Lokalizacja: Hajnówka/Warszawa

#30

Post napisał: lew26 » 09 gru 2012, 20:26

Na początku proponuję albo wykorzystać już istniejące (znormalizowane) pojemniki np. 204x350x150mm
http://www.decoexpert.pl/pojemnik-profi ... -7225.html
Ewentualnie zaprojektować pojemniki z takimi wymiarami 160x300x200mm z jakimś prostym zaczepem i ergonomicznym kształtem umożliwiającym proste pobierane elementów z pojemnika. (dojdą koszta produkcji + formy wtryskowej)

Pobieranie pojemników myślę że należało by wykonać z a pomocą silnika, 2 krańcówek i listwy zębatej (tworzywo sztuczne- redukcja masy) W tym przypadku zamiast poprowadzenia przewody pneumatycznego wystarczą przewody el. (wiązka stosowana w suwnicach i windach eliminuje problem prowadzenia przewodów)

Napęd "windy" można wykonać za pomocą serwa/silnika krokowego i pasa zębatego. Dokładając przeciwwagę o masie=m windy+3kg

Napęd całego "szybu windy" należy wykonać na górze jak i na dole w celu uniknięcia przekaszania konstrukcji. np za pomocą paska zębatego jak wspomniał marek_gorgol,


Ps. Żeby magazyn działał sprawnie "ramie" powinno dobrze zasuwać na tych 10-11metrach

[ Dodano: 2012-12-09, 20:43 ]
Tutaj przedstawiono dość dobrze rozwinięty magazyn produktów
http://www.mecalux.pl/automatyczne-maga ... ojemnikowe

[ Dodano: 2012-12-09, 20:46 ]
Na zdjęciach widać szczegółową budowę układnicy, układu jazdy i jego napędu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”