Moja pierwsza maszyna pick&place - relacja z budowy

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#51

Post napisał: jarekk » 15 lis 2012, 09:30

piotr_olbrysz pisze:Myślałem że chodzi o maszynkę do prototypów
Szablon ze stali kosztuje około 100..150zł i zaoszczędza kilka godzin na układaniu elementów i jeszcze więcej na poprawianiu ( zwłaszcza fine pitch). Na mój gust opłaca się. W USA można zamówić szablony z foli polimerowej - jest jeszcze taniej ( szablon wytrzymuje mniej niż stalowy, ale do prototypów nadaje się doskonale). Niestety u nas nie widziałem w Polsce korzystnych ofert.

A maszynę pick&plcae mozna dostać używaną ( choć na dobrą ofertę czekałem prawie rok).



Tagi:


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#52

Post napisał: ezbig » 15 lis 2012, 11:58

jarekk pisze:Szablon ze stali kosztuje około 100..150zł i zaoszczędza kilka godzin na układaniu elementów i jeszcze więcej na poprawianiu ( zwłaszcza fine pitch). Na mój gust opłaca się. W USA można zamówić szablony z foli polimerowej - jest jeszcze taniej ( szablon wytrzymuje mniej niż stalowy, ale do prototypów nadaje się doskonale). Niestety u nas nie widziałem w Polsce korzystnych ofert.
Na moje duże płytki był w cenie 600zł. Chciałem kupić, ale na początek miało iść z dyspensera, żeby nie tracić czasu. Z resztą bez szablonu, zakładana wydajność i tak przekraczała możliwości reszty procesów technologicznych.
jarekk pisze:A maszynę pick&plcae mozna dostać używaną ( choć na dobrą ofertę czekałem prawie rok).

To zależy jakie płytki chce się robić, bo w moim rozmiarze nic w rozsądnej cenie nie było.


poorchava
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 327
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:32
Lokalizacja: Festung Breslau

#53

Post napisał: poorchava » 18 gru 2012, 09:54

Szablon ze stali kosztuje około 100..150zł i zaoszczędza kilka godzin na układaniu elementów i jeszcze więcej na poprawianiu ( zwłaszcza fine pitch). Na mój gust opłaca się. W USA można zamówić szablony z foli polimerowej - jest jeszcze taniej ( szablon wytrzymuje mniej niż stalowy, ale do prototypów nadaje się doskonale). Niestety u nas nie widziałem w Polsce korzystnych ofert.
http://www.smtstencil.co.uk/
wychodzi 16.5GBP za szablon A4 z wliczona przesyłką (~80zł?)


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#54

Post napisał: jarekk » 18 gru 2012, 10:37

Fajnie - czekałem aż taki serwis będzie dostępny gdzieś blisko.

A listy/paczki z zagranicy(Skandynawia) przychodzą do mnie szybciej niż z Warszawy. Ostatnio nawet paczka z HongKongu wysłana w sobotę była w poniedziałek ( ale to DHL )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”