Pierwszy projekt (mam 17 lat)

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
boles_94
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 13
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2012, 09:25
Lokalizacja: Brodnica

#51

Post napisał: boles_94 » 13 lip 2012, 23:34

Wiec dziękuje bardzo za wasze starania możecie opuścić ten temat. Jestem za młody za głupi i w ogolę to wymyśliłem sobie to wszystko, bo żadnego stołu nie ma. No i czytać nie umiem. Rozpracowali mnie spece.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#52

Post napisał: bartuss1 » 13 lip 2012, 23:37

no mi w zasadzie do zwykłej 3 osiowki do stolarki projekt potrzebny nie jest, ale w koncu od kilku lat wiem co z czym sie je i troche tego spotworzyłem, ogolnie fakt, jesli brakuje wiedzy to trzeba czytać forum, obrażalskim raczej mało kto chce pomóc, a poczekajmy jeszcze na szczekaczy którzy jakby uspieni ostatnio, to sie autor dowie prawdy na swój temat, ze nie usłyszymy więcej ani o projekcie ani o maszynie.

no ja moge opuścic temat od razu, bo sie zara zaczną naloty, tilku ze na mnie :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#53

Post napisał: MlKl » 13 lip 2012, 23:44

Mechanikę im robi gość, który też raczej projektu nie potrzebuje - ino on chyba nic nie wie o CNC. A to oznacza, że niekoniecznie zrobi to tak, jak być powinno pod CNC.

I jak już napisałem, dzieciak potrafi się tylko pogniewać - a to oznacza słomiany zapał najczęściej.


Kaz_Kaz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 7
Posty: 66
Rejestracja: 30 mar 2011, 15:00
Lokalizacja: Tarnów

#54

Post napisał: Kaz_Kaz » 14 lip 2012, 07:08

boles_94 pisze: Rozpracowali mnie spece.
Bo Bondem, to nie jesteś!

Skoro piszesz, że masz już stół, a projektować bardzo się boisz (a bez tego będzie trudno).
Dobierz odpowiednie śruby, poprzyj wybór obliczeniami.
Zrób przynajmniej szkic konstrukcji.
Dobierz silniki.
Na razie to co piszesz, to puste słowa, bez pokrycia w faktach. A oczekujesz pomocy (bo chyba po to otworzyłeś ten temat).
Jestem za młodymi, ambitnymi, kreatywnymi, podejmującymi wyzwania, ale stąpającymi twardo po ziemi, a nie wędrującymi gdzie w obłokach.

A propos elektrody.pl Założyła tam kiedyś temat dziewczyna (przynajmniej za taką się podawała), Która miała dla "SZEFA" zaprojektować urządzenie które miało działać poprawnie przy przeciążeniu 9G.
Wszyscy "podejrzewaliśmy" że dziewczyna pracuje dla NASA, a reakcja była podobna jak na Twój temat.

Trzymam za Ciebie kciuki - tylko, czytaj uważnie, słuchaj rad i zrób wreszcie coś konkretnego.
Kaz_Kaz

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#55

Post napisał: Mat3ys » 14 lip 2012, 07:16

Czy tak trudno jest wkleić jakieś marne dwa zdjęcia ? Odpowiedzieć tak mam projekt i nam go pokazać lub nie, nie mam projektu jadę jak leci. Żeby zdjęcia wstawić to nie ale na nerwy to czas masz a dlaczego ?

Bo pewnie sprawa wygląda tak, że sąsiad robi maszynę a ty przez płot podglądasz.

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#56

Post napisał: MlKl » 14 lip 2012, 14:21

Mat3ys pisze:Czy tak trudno jest wkleić jakieś marne dwa zdjęcia ? Odpowiedzieć tak mam projekt i nam go pokazać lub nie, nie mam projektu jadę jak leci. Żeby zdjęcia wstawić to nie ale na nerwy to czas masz a dlaczego ?

Bo pewnie sprawa wygląda tak, że sąsiad robi maszynę a ty przez płot podglądasz.
Z tobą gadałem chyba z rok, dziś jesteś posiadaczem tokarki. I chyba jesteś w miarę zadowolony - i na pewno bardziej zadowolony, niż gdybyś się na mnie pogniewał, i zrobił tak, jak sobie na początku umyśliłeś.

Przy tym twoje plany wcale nie były tak do końca złe - w tym czasie ja zbudowałem sobie w pokoju mniej więcej coś takiego, jak ty chciałeś. Twoim problemem był brak dostatecznej wiedzy. A i tak twoja fabryczna maszyna, ze swymi wszystkimi wadami, wciąż jest lepsza od mojej samoróbki. Mimo iż w swoją włożyłem podobne pieniądze, i dużo własnej roboty.

Do bolesa_94 nie dociera, że stanowczo zdrowiej uczyć się na cudzych błędach. Ma jakiś tajny plan swojej maszyny, i nie zdradzając go, pragnie od nas uzyskać porady, dotyczące szczegółów budowy. Ja akurat fachowcem od ploterów nie jestem, cała moja wiedza o nich pochodzi z lektury tego forum, i mogę ekstrapolować swoje dotychczasowe doświadczenia z innymi urządzeniami do tego. Gdybym z lektury wypowiedzi bolesa_94 widział, że ma pojęcie o tym, co chce zbudować, to gadalibyśmy oczywiście inaczej.

Ale on chce zbudować maszynę, o działaniu której ma co najwyżej mgliste pojęcie. Jego poziom wiedzy jest mniejszy, niż twój rok temu o budowie tokarki. Ale on woli się pogniewać, niż to przyznać.

Dla mnie plany jego maszyny, albo zdjęcia nie będą inspiracją do budowy własnej, nie ukradnę mu jego myśli technicznej. Mogę się o nich wypowiedzieć, jak zobaczę. Bartuss1, czy kamar powiedzą dużo więcej, i konkretniej. Ale to musi wynikać z działania, a raczej z prezentacji działania bolesa_94, a nie z naszych domysłów, snutych na podstawie jego mglistych fantasmagorii.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7605
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#57

Post napisał: pukury » 14 lip 2012, 14:38

witam.
w jakim celu się TYM zajmujecie Kol. drodzy ?
przecież to bez sensu - nic - ale to nic nie wiadomo .
żadnych planów - ani nic - o czym ta rozmowa ?
udało się dowiedzieć że - stół już jest , napęd na paskach ( chyba ) no i pole pracy na cały handlowy arkusz sklejki - i koniec .
kol. zresztą się " pogniewał " i zamilkł - bardzo rozsądne podejście - życzę powodzenia .
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#58

Post napisał: Mat3ys » 14 lip 2012, 15:36

MlKl pisze:
Mat3ys pisze:Czy tak trudno jest wkleić jakieś marne dwa zdjęcia ? Odpowiedzieć tak mam projekt i nam go pokazać lub nie, nie mam projektu jadę jak leci. Żeby zdjęcia wstawić to nie ale na nerwy to czas masz a dlaczego ?

Bo pewnie sprawa wygląda tak, że sąsiad robi maszynę a ty przez płot podglądasz.
Z tobą gadałem chyba z rok, dziś jesteś posiadaczem tokarki. I chyba jesteś w miarę zadowolony - i na pewno bardziej zadowolony, niż gdybyś się na mnie pogniewał, i zrobił tak, jak sobie na początku umyśliłeś.

Przy tym twoje plany wcale nie były tak do końca złe - w tym czasie ja zbudowałem sobie w pokoju mniej więcej coś takiego, jak ty chciałeś. Twoim problemem był brak dostatecznej wiedzy. A i tak twoja fabryczna maszyna, ze swymi wszystkimi wadami, wciąż jest lepsza od mojej samoróbki. Mimo iż w swoją włożyłem podobne pieniądze, i dużo własnej roboty.

Do bolesa_94 nie dociera, że stanowczo zdrowiej uczyć się na cudzych błędach. Ma jakiś tajny plan swojej maszyny, i nie zdradzając go, pragnie od nas uzyskać porady, dotyczące szczegółów budowy. Ja akurat fachowcem od ploterów nie jestem, cała moja wiedza o nich pochodzi z lektury tego forum, i mogę ekstrapolować swoje dotychczasowe doświadczenia z innymi urządzeniami do tego. Gdybym z lektury wypowiedzi bolesa_94 widział, że ma pojęcie o tym, co chce zbudować, to gadalibyśmy oczywiście inaczej.

Ale on chce zbudować maszynę, o działaniu której ma co najwyżej mgliste pojęcie. Jego poziom wiedzy jest mniejszy, niż twój rok temu o budowie tokarki. Ale on woli się pogniewać, niż to przyznać.

Dla mnie plany jego maszyny, albo zdjęcia nie będą inspiracją do budowy własnej, nie ukradnę mu jego myśli technicznej. Mogę się o nich wypowiedzieć, jak zobaczę. Bartuss1, czy kamar powiedzą dużo więcej, i konkretniej. Ale to musi wynikać z działania, a raczej z prezentacji działania bolesa_94, a nie z naszych domysłów, snutych na podstawie jego mglistych fantasmagorii.
No i się bardzo cieszę, że wtedy tak wyszło a nie inaczej. Dałeś mi wiele do zrozumienia aż w końcu doszedłem do tego, że nie ma sensu i najpierw potrzeba więcej wiedzy. Teraz jakbym chciał zabrać się za samoróbkę to i może coś bym podołał wiedząc pokrótce jak wszystko powinno wyglądać dzięki lekturze i maszynce na której pracuje ale nadal moja wiedza jest mała.

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#59

Post napisał: MlKl » 14 lip 2012, 16:00

pukury pisze:witam.
w jakim celu się TYM zajmujecie Kol. drodzy ?
przecież to bez sensu - nic - ale to nic nie wiadomo .
żadnych planów - ani nic - o czym ta rozmowa ?
udało się dowiedzieć że - stół już jest , napęd na paskach ( chyba ) no i pole pracy na cały handlowy arkusz sklejki - i koniec .
kol. zresztą się " pogniewał " i zamilkł - bardzo rozsądne podejście - życzę powodzenia .
pozdrawiam.
Gadamy, bo zawsze jest szansa, że kolega się ocknie i zacznie myśleć. Poza tym to forum czyta dużo więcej osób, niż tu pisze. Jakiś odsetek z nich wcześniej czy później zapragnie zbudować własną maszynkę, i poprosi o pomoc lub ocenę. Warto, żeby wiedzieli, w jaki sposób tego robić nie wypada :)

Większość nie zrozumie, ani nie doceni, ale nawet dla nielicznych - jak choćby mat3ys daleko nie szukając - warto.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7605
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#60

Post napisał: pukury » 14 lip 2012, 16:31

witam.
generalnie - masz rację .
a nóż ktoś coś zrozumie .
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”