Zakup Wykrawarki młoteczkowej

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
szmek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2009, 18:56
Lokalizacja: Polska

Zakup Wykrawarki młoteczkowej

#1

Post napisał: szmek » 13 mar 2012, 20:16

Witam,
Potrzebuje pomocy z zakupie wykrawarki młoteczkowej. Na chwile obecna zlecam wykrywanie elementów firmie zewnętrznej i chciałbym zacząć wykrawać we własnym zakresie. Do produkcji używam blach do 2mm nierdzewki oraz ocynkowanej, nic grubszego. Przeglądając Allegro znalazłem dwie maszyny które chyba byłyby dla mnie ok.

http://allegro.pl/wykrawarka-trumpf-tru ... 78257.html

http://allegro.pl/wykrawarka-raskin-rt7 ... 99565.html

Bardzo proszę informacjejakie różnice są jeżeli chodzi o koszty eksploatacjintych maszyn, koszty narzędzi, serwis, programowanie itp. Czy jest to kierunek w którym wokoło szukać? Wszystkie informacje są dla mnie bardzo cenne i z góry za wszystkie dziękuje.



Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 13 mar 2012, 21:26

Raskin - to stara maszyna i o ile ja wiem to firma już nie istniejąca, a to rodzi same problemy, bo tak czy inaczej każda maszyna będzie się psuła i potrzebowała sewisu i części zamiennych
Trumpf - dobra sprawdzona firma maszyny bardzo dobre
Przy zakupie maszyny musisz się zastanowić o jakim polu obróbczym potrzebujesz i będziesz potrzebował w przyszłości, ceny narzędzi najlepiej samemu porównać dzwoniąc do wybranego sprzedawcy, oprogramowanie nowe to wydatek około 5 tys. EURO.
Przy zakupie wykrawarki najlepiej zabrać ze sobą kogoś kto pracował na takiej maszynie i ją dość dobrze zna, bo jakiekolwiek naprawy potrafią nie źle kieszeń wyczyścić.
Pozdrawiam Krzysztof G.


jarek678
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:26
Lokalizacja: Witoszów

#3

Post napisał: jarek678 » 27 sty 2013, 15:56

My mamy 3 trumpfy 6000. 3000 i 1000 chodzą jak złoto żadnych problemów polecam gorąco tylko cena zakupu jest wysoka serwis ok

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”