Pierwsza frezarka - początki początków - wstępny szkic

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
EchoSin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2011, 22:11
Lokalizacja: Białystok

Pierwsza frezarka - początki początków - wstępny szkic

#1

Post napisał: EchoSin » 08 gru 2011, 23:19

Cześć! Mam 27 lat, czasami trochę wolnego czasu i bardzo podoba mi się temat frezarek cnc. Planuję od dzisiaj zgłębiać wiedzę na ten temat i wybudować własną w miarę uniwersalną maszynę. Najtwardszy materiał z jakim mam zamiar pracować to aluminium. Fajnie by było skonstruować w końcu kiedyś swojego pierwszego robota. Dobrze by było też móc konstruować akcesoria fotograficzne, rowerowe itp. we własnym zakresie. Dobrze bym się poczuł gdybym był w stanie wyfrezować sobie detale do drewnianych mebli. Także jeszcze nie ustaliłem wymiarów. Myślę, że przy dłuższych elementach mógłbym przesuwać element frezowany i sztukować. W ramach wypełniacza postu wrzucam kilka obrazków - wstępny szkic. Zaznaczam, że to jeszcze nie projekt i wszelkie wymiary są czysto przypadkowe (zapewne całość będzie dużo mniejsza). Jak na razie skłaniam się do konstrukcji z ruchomą bramą. Wstępnie przeznaczam 5000 zł na budowę.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


Qbiak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:55
Lokalizacja: Kolbuszowa, Rzeszów

#2

Post napisał: Qbiak » 15 wrz 2017, 23:41

Temat nigdy nie ożył.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”