Frezarka CNC o bardzo małym polu roboczym

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 13
Posty: 546
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

#51

Post napisał: oskaeg » 25 wrz 2011, 12:34

BYDGOST pisze:Ani te szlifierki jak i sprężarka nie nadają się do pracy ciągłej.
Tez mi się tak wydaje ale Ja potrzebuje tego urządzenia do wykonywania miniaturowy form wtryskowych do bardzo małych detali. Sama forma ma wymiary 5 cm na 5 cm a detale powierzchnie od 0.5 cm3 do max 2 cm3. Dlatego pomyślałem ze takie rozwiązanie sprawdziłoby się u mnie ponieważ formy i tak będą wykonywane okazyjnie. Na początek mógłbym się troszkę pomęczyć tylko jest pytanie czy dałoby się na tym coś w ogóle zrobić. Czytałem gdzieś ze ktoś zrobił taki kompresor samemu i pomyślałem ze można było by dokupić gdzieś za złomie większy zbiornik i zwiększyć trochę pojemność. Tylko jaki musiałby być ten zbiornik żeby to w miarę dobrze chodziło ?

Pozdrawiam



Tagi:


Pawel Pawlicki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 225
Rejestracja: 13 maja 2006, 20:20
Lokalizacja: Różnie

#52

Post napisał: Pawel Pawlicki » 25 wrz 2011, 15:00

Ja też na początku rozpatrywałem wysokoobrotowe narzędzia pneumatyczne ale te pisakowe miniszlifierki skreśliłem po prezentacji w sklepie (kosztowała jakieś 200 zł) ze względu na spore bicie i mała moc.
Rozważałem wrzeciono Mannesman ale po doliczeniu kompresora, poboru mocy (kompresor musi być naprawdę wydajny), naolejacza, poziomu hałasu komprfesorazrezygnowałem, chociaż takie rzeczy stosuje się w małych frezarkach cnc:
http://www.sherline.com/8900pg.htm
ale raczej do wosków. Chyba że masz instalację pneumatyczną w warsztacie, wtedy to bardzo dobre rozwiązanie.
wziąłem chińczyka od holendrów razem ze sterownikiem pod Macha
LINK. I nie żałuje bo się zwróciło i działa prawie non stop, pomimo że chińskie. Chociaż pewnie lepiej byłoby kupić od Chińczyków.
Wszyscy jesteśmy bardzo dojrzali dopóki ktoś nie przyniesie folii bąbelkowej.


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#53

Post napisał: Bbuli » 25 wrz 2011, 17:36

Z praktyki-jeśli pracują dwa takie pneumatyczne wrzeciona w systemie 20sek pracy-10sek przerwy-obojętnie firmowe czy nie-kompresor dwutłokowy dwustopniowy z silnikiem 4kW 80L właczy się po minucie.Wychodzi drogo,ale narzędzie ma dobre obroty.
Firmowe wrzeciona są drogie-nawet bardzo drogie.Te za dwie stówy mają masakryczny luz i nie nadają się do pracy jako wrzeciono frezarki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”