Heckler&Koch BA 20 i sterowanie HK - CNC - 783 - 2

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

Heckler&Koch BA 20 i sterowanie HK - CNC - 783 - 2

#1

Post napisał: Maq » 02 cze 2011, 11:35

Witam, tak jak w opisie - chciał bym się dopytać kilka rzeczy odnośnie obsługi tego sterowania. Jeżeli ktoś miał z tym coś do czynienia będę wdzięczny za kontakt. Ewentualnie gdyby posiadał ktoś książki po polsku z miłą chęcią odkupie ksero. Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Tagi:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#2

Post napisał: mdg » 03 cze 2011, 09:33

O kurczę, nawet nie wiedziałem, że istnieje taka maszynka CNC z tej firmy. Dla mnie to się jedynie kojarzy z H&K MP5 (giwera - legenda) :grin:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#3

Post napisał: Maq » 03 cze 2011, 11:14

Właśnie ja też :mrgreen: do czasu aż kupiłem i niestety mało kto o takiej słyszał, a mój niemiecki aż tak dobry nie jest :smile:


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Post napisał: jarekk » 05 cze 2011, 20:38

mdg pisze:Dla mnie to się jedynie kojarzy z H&K MP5 (giwera - legenda)
Uważaj - jak już uruchomiśz to co byś nie chciał zrobić to Ci spluwa wyjdzie :mrgreen:

A na poważnie - jak pokażesz jej zdjęcia oraz zdjęcie tabliczki to masz większe szanse na realny odzew. Zwłaszcza jeżeli maszynka była sprzedawana pod kilkoma markami.


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#5

Post napisał: skoczek » 05 cze 2011, 20:55

Witam serdecznie.
O ile dobrze pamiętam to kilka lat temu oglądałem takiego (chyba BA20, ale głowy sobie nie dam urwać) H&K w firmie http://www.inter-plast.com.pl/ w Częstochowie. Możesz spróbować napisać do Nich list z zapytaniem czy nie posiadają jakiejś dokumentacji z tłumaczeniem.
Pozdrawiam, skoczek.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


Autor tematu
Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#6

Post napisał: Maq » 05 cze 2011, 21:31

Dziękuje pięknie na pewno zapytam, chociaż jak tak dalej pójdzie to niedługo będę płynnie czytał po niemiecku :wink:
Zapytam jeszcze jedną rzecz. W piątek zapisywałem w maszynie punkty zerowe, narzędzia, coś próbowałem z programami w sobotę już nic z tego nie było, obstawiam że bateria ale myślałem, że wyświetli się jakiś komunikat czy coś... i ewentualnie gdzie szukać baterii, gdzie powinna się znajdować?


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#7

Post napisał: skoczek » 05 cze 2011, 21:42

Maq pisze:Dziękuje pięknie na pewno zapytam, chociaż jak tak dalej pójdzie to niedługo będę płynnie czytał po niemiecku :wink:
No ja bym obstawiał że szybciej Kolego nauczysz się języka jakim włada Helmut niż znajdziesz tłumaczenie do niej, ale warto spróbować.
Baterię, gdy już ją znajdziesz to przy wymianie pod zasilaniem wymieniaj (chyba że ich sterowanie daje inną możliwość, w co wątpię). Tak swoją drogą to fajna ta maszyna. Z tego co pamiętam to długie przedmioty można było na niej obrabiać.
Pozdrawiam, skoczek.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


Autor tematu
Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#8

Post napisał: Maq » 05 cze 2011, 22:00

Maszyna ciekawa pole obróbki chyba 1600x650 albo dwa stoły po 650, ewentualnie można wyciągnąć "szyby" i długość elementu ogranicza tylko wielkość hali :grin: 24 narzędzia, fajna tylko żeby wszystko chodziło...


Tempel
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 27
Rejestracja: 31 maja 2007, 19:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#9

Post napisał: Tempel » 06 cze 2011, 17:49

Witam w razie problemów to mogę w jakiś sposób pomóc bo pracuję na tym sterowaniu lecz nie ze wszystkim bo pracuje na ciut innej maszynce tego producenta (VBZ 630L) a jak zajrzałem do instrukcji to wersje sterowań nieznacznie się różnią mimo takich samych oznaczeń.
Baterie możesz znaleźć w szafie sterownicze,j powinien tam być taki dodatkowy panel na zawiasach na którym na samej górze są wejścia do pomiaru napięcia w tym bodajże również do pomiaru baterii a poniżej szuflada ze sterowaniem w postaci wyciąganych płytek bateria z tego co się orientuje powinna być w tej części gdzie są wyjścia do pomiaru napięć. W razie jakichś dodatkowych pytań wal śmiało jeśli będę w stanie to z chęcią pomogę.


Autor tematu
Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#10

Post napisał: Maq » 07 cze 2011, 19:03

Kolego Tempel wieczorem jak będę miał chwilę to spiszę litanie pytań chociaż już dużo doszedłem sam.

[ Dodano: 2011-06-08, 00:17 ]
Tak jak obiecałem piszę :wink: Od początku. Jak włączam maszynę, wyświetla się komunikat test bedinenpult i lecą testy, wszędzie ok. Na końcu "speicher loeschen!!!" potwierdzam przyciskiem loschen i "Ubernahme". Dalej potwierdzam, że wymiary metryczne. Dalej muszę w trybie ręcznym najechać we wszystkich osiach na krańcówki (chyba, że jest jakiś poostrzy sposób?) , po tym mogę korzystać z opcji "positionieren". I w zasadzie pewnie podobieństwo tych maszyn się kończy. Maszyna działa w trybie ręcznym i w opcji "positionieren" mogę jeździć wrzeciono działa ale jak dochodzi do wymiany narzędzia maszyna otwiera magazyn i staje nieruchomo.
Pytania:
1. Czy najazdy na krańcówki można wykonać jakoś inaczej, automatycznie?
2. Nie wiem jak w maszynie kolegi wygląda wymiana narzędzi, ale jak u kolegi wykonuje się zacisk i luzowanie chwytu narzędzia?
3. Jak wygląda sprawa ruszenia maszyny w trybie automatycznym? piszę się program, zapisuje, następnie uruchamia tryb automatyczny i przywołuje się numer programu?
Jutro posiedzę chwilę przy maszynie to pewnie dojdzie parę pytań. Narazie dziękuję z góry i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”