a ploter lub maszynka z dużej drukarki ?

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
hugh_h
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 321
Rejestracja: 03 kwie 2005, 16:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

a ploter lub maszynka z dużej drukarki ?

#1

Post napisał: hugh_h » 01 lut 2006, 14:00

nie moge namierzyć w necie a wiem że jużkiedys trafiłem na stronke na której było pokazane jak zbudowac ploter z dużej drukarki igłowej, czy ktoś próbował takie konstrukcje ? Mam BJ-330 moze by sie jądało jakos zmodyefikowac ciekawie ?



Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#2

Post napisał: anoda » 01 lut 2006, 16:28

BJ-330 to drukarka atramentowa CANONA.Napęd paskowy głowicy. Siły w układach napędowych są niewielkie a prowadnice niezbyt grube. Lepszy by ły stary EPSON 1050.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
hugh_h
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 321
Rejestracja: 03 kwie 2005, 16:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: hugh_h » 01 lut 2006, 16:32

zgadza sie ale pytam tak ogolne może ktoś spotkał jakies ciekawe przeróbki róznych drukarek które warto dla ciekawości obejrzec


profaner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2005, 01:03
Lokalizacja: Pozna?

#4

Post napisał: profaner » 10 kwie 2006, 20:50

Bardzo bym prosil o jakies pomoce co mozna zrobic za maszynke do zabawy z cnc na bazie drukarki...
Chodzi mi o to ze od czegos trzeba zaczac a ciezko jest znalezc takie informacje szukam ich dokladnie juz od 4 godzin;)
Moze chociaz cos z pisakiem sterowanym numerycznie...


fenix3627
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2006, 15:54
Lokalizacja: Szczytno

#5

Post napisał: fenix3627 » 10 kwie 2006, 21:48

Zbudowałem nałą maszynkę z 8 sztuk HP6xx a dokładnie wziołem z niej prowadnice, tulejki, paski klinowe i silniki. Dokupiłem tylko łozyska i śruby najzwyklejsze jakie tylko można, całosc konstrukcji zrobiona jest z blachy 3 mm cietej laserem, wszystko trzyma sie na klej i całkiem fajnie to działa jak znajdę chwilę ( oderwę sie od zabawy frezareczką ) to zamiejszczę kilka fotek w galerii tak wiec zapraszam do oglądania. A comi tam idę po aparat.

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#6

Post napisał: chomikaaa » 11 kwie 2006, 10:28

gratuluje fajny projekt minimalistyczny i przjazdny srodowisku 8) recycling ;)

jaki driver uzyles do silnikow napisz cos 9 maszynce mysle ze do frezowania wiercenia w pcb jak znalazl

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#7

Post napisał: gmaro » 11 kwie 2006, 11:23

fenix3627,
fenix3627 pisze:Dokupiłem tylko łozyska i śruby najzwyklejsze jakie tylko można, całosc konstrukcji zrobiona jest z blachy 3 mm cietej laserem, wszystko trzyma sie na klej i całkiem fajnie to działa jak znajdę chwilę ( oderwę sie od zabawy frezareczką ) to zamiejszczę kilka fotek w galerii tak wiec zapraszam do oglądania
jestem pełen podziwu i zapału poświeconemu przy budowie tego małego ploterka:) oraz chęci pokazania go na forum..:) duży plus...a swoja droga ciekawe jak by sie to sprawowało do owiercania pcb...:lol:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


fenix3627
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2006, 15:54
Lokalizacja: Szczytno

#8

Post napisał: fenix3627 » 11 kwie 2006, 18:19

Pole robocze A4 oś Z 35mm, sterowniki to TA8435 (z myślą o większej konstrukcji), zasilacz narazie to przetwornica z kseto, nie robiłem testów na pcb bo nie mam odpowiedniego freza ale mysle ze spokojnie da radę, do wiercenia nadaje sie napewno nie mam wierteł ale frez dentystyczny 1mm wchodzi w sklejke jak w masło, wszystko jest troche wolne max posów to 400mm na minutę. Chciałem sprawdzic czy sie da zrobić coś taniego i myśle ze jest to mozliwe, drukarki z odzysku (wystarczy popytac po znajomych), za łozyska i sruby dałem 20 zł, długo szukałem firmy coby zechciała wyciąć na laserze te blaszki i znalazłem za 200 zł z ich materiałem, kolejne 200 zł to elektronika ale ta sie nada do nastepnego projektu. Przydały by sie inne silniki bo te strasznie sie grzeją ale miało być tanio i z tego co mam pod ręką wiec są talie jakie są. Maszynka będzie pracowała w modelarstwie i sporadycznie pcb więc nic poza sklejką, balsą i tworzywami sztucznymi na niej nie badę obrabiał wiec spokojnie da se radę. Czytałem wszędzie ze z drukarek nic nie da sie zrobic i troche na przekorę właśnie na nich oparłem konstrukcję. A przy okazji może ktoś ma na zbyciu frez z węglika do pcb i chciałby sie pozbyć?


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1545
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#9

Post napisał: upadły_mnich » 11 kwie 2006, 21:49

a tyle było pytań na forum: "co zrobić z drukarki ?"
hmm :?
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”