Projekt plotera frezującego 2m x 1,5m

Konsultacje projektu plotera frezującego

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
tomlis1993
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2019, 18:50

Projekt plotera frezującego 2m x 1,5m

#1

Post napisał: tomlis1993 » 22 maja 2019, 19:30

Witam wszystkich,

na początku pragnę wszystkich przywitać i prosić o wyrozumiałość. Zabrałem się za projekt plotera frezującego o wymiarze stołu roboczego 2m x 1,5m. Chciałbym na nim realizować małe zlecenia. Zakładam czas pracy plotera na około 10h tygodniowo. Chciałbym używać go do wycinania materiałów takich jak PLEXI, HIPS, DIBOND, MDF, OSB, POLIWĘGLAN, ewentualnie aluminium. W przypadku tworzyw maksymalna grubość ciętego materiału to 5mm, a w przypadku aluminium 3mm. Jako załącznik załączyłem kilka zdjęć niedokończonego jeszcze projektu.

Kilka słów o ploterze.

Konstrukcja główna z profili stalowych 60x60x6. Belka bramy profil stalowy 120x80x6. W osi Y wałki podparte fi20, natomiast w osi X wałki podparte fi12. Oś Z na wałkach fi 12 i ruch za pomocą śruby kulowej 1605. Wrzeciono 1,5 kW. Napęd osi Y za pomocą 2 silników krokowych SM86HT116 i pasów zębatych HTD 5M 25mm. Napęd osi X za pomocą 2 silników SM86HT65 i pasów zębatych 15mm.

Zanim będę w to brnął dalej proszę o rady, sugestie czy ogólne opinie. Po ukończeniu projektu wszystkie części, podzespoły, złożenia, zostaną przeze mnie udostępnione w formatach odpowiadających środowisku CAD.

Pozdrawiam
Tomasz Lis
Załączniki
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG



Tagi:

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”