Ploter czy drukarka

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: diodas1 » 27 maja 2006, 02:56

Jakoś mi się wydaje że zamierzasz zbudować monstrum, coś na kształt armaty do zabijania muchy.
Jeżeli chodzi o HP 6xx to mają one dość klarowną konstrukcję. Sam zobaczysz kiedy zdejmiesz obudowę i uruchomisz taką rozebraną do rosołu drukarkę. Widać jak na dłoni co, do czego i dlaczego. Żeby drukarka nie zgłupiała musi otrzymać od określonych czujników sygnał o obecności papieru w polu wydruku i jego braku po zakończeniu co inicjuje pobieranie następnej kartki. Trochę to komplikuje pomysł z automatycznym powracaniem stolika do pozycji wyjściowej. Chociaż... na pewno da się to rozwiązać jakimś doczepionym układem logicznym. Zaniepokoiła mnie jednak bardziej idea rozbudowanego ułożyskowania tego stolika. Papier ma małą gramaturę i do niego dopasowany jest układ napędu w drukarce. Tkanina na której chcesz drukować będzie niewiele cięższa. Natomiast taka jeżdżąca sztywna platforma na czterech saniach z drukarek igłowych to już będzie spore obciążenie. Pamiętaj że w drukarce siedzą silniki krokowe a nie liniowe z enkoderami. Taki silniczek krokowy, jeżeli w wyniku inercji nie zaskoczy na wymagane miejsce na czas, to zgubi kroki. Będziesz chyba skazany na doświadczalne sprawdzenie tego napędu . Jeżeli zobaczysz że przesuwy do kolejnych wierszy wydruku nie są równe a silnik pracuje niezdrowo warcząc, to chcąc nie chcąc sam zaczniesz to wszystko odchudzać.Nie potrzebujesz aż czterech igłówek. Wystarczy na jedną prowadnicę nanizać dwie panewki wytoczone z teflonu lub nawet rezotexu przymocowane do stolika z jednej strony a jego przeciwny brzeg zaopatrzyć w prowadnice w kształcie widełek obejmujących drugą prowadnicę. Takie rozwiązanie uchroni to wszystko przed zakleszczaniem w przypadku deformacji lub nierównoległości prowadnic.Myślę że jeżeli uda Ci się zejść z wagą całej ruchomej części do kilku dkg to będzie działało bez czkawki. W drukarkach mozaikowych głowica jest częścią wymienną . Ogólnie idziesz dobrym torem tylko ogranicz do minimum masę a będzie super.



Tagi:


Freddy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Kraków

#12

Post napisał: Freddy » 27 maja 2006, 09:24

Do JanW, jeśli dalej chcesz sprzedać ten ploterek, to jestem chętny. Napisz na PW, lub emaila

pozdr. Freddy


Autor tematu
JanW
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:07
Lokalizacja: Torun

#13

Post napisał: JanW » 27 maja 2006, 14:31

(diodas1) podaj adres email to przesle rysunki bo ni jak nie moge dolaczyc do postu.

(rynio_di) jestem zainteresowany podaj adres email

pozdrawiam wszystkich
JanW


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post napisał: diodas1 » 27 maja 2006, 16:45

(JanW) Tak to już jest-trochę nowoczesności i człowiek się gubi.Też nie próbowałem jeszcze umieszczać tutaj rysunków. Zmieniłem swój profil użytkownika i mam nadzieję że teraz adres będzie się pojawiał ale ponieważ pewności nie mam czy znowu czegoś nie pokręciłem podam go również w tekście [email protected]


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#15

Post napisał: rynio_di » 27 maja 2006, 17:21

Nie wiem dla kogo bo się pogubiłem w sprawie ploterka pisz, [email protected] mam nowe wiadomości odezwę się jutro.

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#16

Post napisał: skoti » 27 maja 2006, 18:39

JanW, a jak by zamiast ruchomego stolu zbudowac naped tasmowy?Tasme mozna by bylo napedzac rolka ktora normalnie napedza papier odpadl by problem z synchronizacja szybkosci przesuwu i z powracaniem stolu(tasma szla by caly czas w jedna strone).Moc potrzebna do poruszenia tasmy tez jest mniejsza niz jakiegokolwiek stolu. Problemy to mocowanie tkaniny do tasmy i gabaryty.


kinats
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 07 paź 2005, 01:49
Lokalizacja: Bochnia

#17

Post napisał: kinats » 12 sie 2006, 14:55

Witam, pozwole podpiac sie do tematu... bo w ostatnich dniach pojawilo sie przedemna wyzwanie...
Posiadam drukarke epsona d68, to wersja ekonomiczna drukareczki w formacie a4, do tego mam zalozony (kupiony) system stalego zasilania, a w nim troszke inne atramenty niz "normalnie".
Druk odbywa sie na tkaninie ktora swoja struktora przypomina zamsz, kiedy biore kartke a4 o gramaturze 250 i doklejam na tasmach dwustronnych ten meszkowaty material, ktory podklad ma gumowaty, w sumie drukuje sie ok, niestety material wczesniej musi byc wyciety w okreslonym ksztalcie i zadrukowany bez marginesow, wiec jedyna opcja to przyklejanie go do podloza. Poki co wymontowalem caly mechanizm ktory odpowiada za wyprowadzanie kartki z drukarki, poniewaz te metalowe rolki ktore wyprowadzaja kartke brudzily mi material na ktorym atrament nie byl jeszcze zaschniety (schnie bardzo dlugo).
Drukowanie odbywa sie w ten sposob, ze najpierw puszczam sama kartke i nadrukowuje obrys po jakim material byl wycinany na ploterze, pozniej w ten obrys wklejam material, i puszczam jeszcze raz...
Chcialbym przerobic ta drukarke tak, aby jezdzil stolik, na ktorym moglbym klasc najpierw kartke a4, zadrukowywac po obrysie, i pozniej z pelna powtarzalnoscia zadrukowac material polozony na tej kartce. Znacznie ulatwilo i przyspieszylo by mi to prace...
Zastanawiam sie jak koledze poszlo z przerobka drukarki, z dorabianiem stolu.
Dopuszczam stosowanie recznych rozwiazan, na zasadzie cofanie stolu reczne itp itd... pod warunkiem, ze drugi przebieg bedzie mial powtarzalnosc dosc dobra <1-0,5mm
Z gory dziekuje za jakas odpowiedz...
Pozdrawiam
P.S. wspomne jeszcze ze w moim przypadku jedyna opcja sa drukarki epson, ze wzgledu na atramenty ktore stosuje i rodzaj glowic jakie stosuje epson...


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post napisał: diodas1 » 15 wrz 2007, 19:47

Witam kinats, proszę o kontakt w związku z tematem wątku

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”